کار پس از تحصیل در کانادا

اگر تازه فارغ التحصیل شده و در جستجوی کار در کانادا هستید مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در این زمینه به شما کمک می کند. در بخش خصوصی کانادا 433000 شغل برای شما وجود دارد.

ffjrijncgcriowhfgceyhfiuyth83ctb5723btxte3gr3yru3iurj3ooie 300x300 کار پس از تحصیل در کانادا

مجوز کار پس از تحصیل در کانادا این امکان را به شما می دهد که پس از تکمیل تحصیلات خود در موسسات آموزشی منتخب و کسب تجربه ی کاری در کانادا، که برای اپلای اقامت دائم ضروری است، در کانادا کار کنید. شاید به همین دلیل است که تحصیل در کانادا می تواند فرصت های زیادی در اختیار شما قرار داده و فرایند دریافت ویزا را برای شما آسان تر می کند.

فرایند دریافت مجوز ممکن است تا 116 روز به طول انجامد پس بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید.

آیا شرایط لازم برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی دارم؟

تحصیل در خارج از کشور مخصوصا در کانادا به موفقیت شما در مسیر حرفه ای کمک می کند. اگر از یکی از موسسات آموزشی منتخب کانادا فارغ التحصیل شده باشید، می توانید برای کار موقت در کانادا اپلای کنید. در این مدت می توانید تجربه ی کار در کانادا کسب کرده و سپس برای اقامت دائم اپلای کنید.

مرحله ی اول: آیا کالج یا دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید در لیست موسسات آموزشی منتخب قرار دارد؟

هر استان یا منطقه لیست دانشگاه ها و کالج هایی که واجد شرایط اپلای برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند را نشان می دهند. استان هایی که دانشگاه های واجد شرایط دارند عبارتند از: آنتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، و آلبرتا. نوناووت تنها منطقه ای است که دانشگاه های واجد شرایط ندارد.

استان ها و مناطقی با موسسات آموزشی منتخب که واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند
آنتاریو 491
کبک 430
بریتیش کلمبیا 264
آلبرتا 137
نیوبرونزویک 41
مانیتوبا 39
نوا اسکوشیا 39
نیوفاندلند و لابرادور 31
ساسکاچوان 31
جزیره ی پرینس ادوارد 20
یوکان 13
مناطق شمال غربی 3
نوناووت
بیشتر بخوانید:  خرید کفش سالامون - کفش سالامون ساخت کجاست؟

wcff349jurtnfbctoucy5ty44gyt4hfg4h 300x300 کار پس از تحصیل در کانادا

مرحله ی دوم: بررسی کنید که آیا معیارهای عمومی واجد شرایط بودن را دارید

باید تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی درخواست خود را ارسال کنید. لیست زیر معیارهای لازم واجد شرایط بودن برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را نشان می دهند:

تکمیل یک برنامه ی مطالعاتی (مدرک یا گواهینامه ی دیپلم) در یک موسسه ی آموزشی منتخب به مدت حداقل 8 ماه

دانشجوی تمام وقت در کانادا و در تمامی ترم ها

فارغ التحصیل از مدارس متوسطه عمومی (کالج، مدرسه ی فنی و حرفه ای، دانشگاه)

فارغ التحصیل از مدرسه ی خصوصی در کانادا که مطابق با قوانین استانی به شما مدرک می دهند

لازم به ذکر است که کبک شرایط خاص خود را داشته و تمامی درخواست ها باید مستقیم به دپارتمان مهاجرت استانی ارسال شوند.

هم چنین باید مطمعن شوید که در تمام مدت ویزای کار پس از فارغ التحصیلی پاسپورت شما معتبر است. در غیر این صورت باید درخواست ویزای کاغذی داشته باشید.

آموزش از راه دور؟ کسانی که به صورت مجازی درس می خوانند مشکلی نخواهند داست. در صورتی که فقط نیمی از دوره ی تحصیلی شما به صورت مجازی باشد می توانید برای کار در کانادا از طریق ویزای کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنید.

dfgvmerwijucojjwrjjtuyu458tuitij3jpj 300x300 کار پس از تحصیل در کانادا

مرحله ی سوم: اپلای کردن برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی

فرایند اپلای ویزا و مجوز کار پیچیده است و به همین دلیل است که باید از طریق مشاوران و مراکز معتبر مهاجرتی اقدام کنید. باید مطمعن شوید که تمامی اسناد لازم را در اختیار دارید:

نامه ی رسمی از سوی موسسات آموزشی منتخب مبنی بر اینکه تحصیلات خود را تمام کرده اید

ریز نمرات و یا کپی آن از وب سایت موسسه

اثر انگشت و عکس (بیومتریک)

نتیجه ی معاینات پزشکی

گواهی عدم سوء پیشینه

و باید قبل از انقضای مجوز کار، وضعیت خود را از دانشجو به بازرس تغییر دهید.

با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، می توانید در طی مدت بررسی درخواست ها به صورت تمام وقت در کانادا کار کنید.

بیشتر بخوانید:  معرفی انواع شال

آیا می توان در حین اقامت در کانادا با مجوز کار در کانادا پس از تحصیل برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد

زمانی که مدت زمان اعتبار اقامت کاری پس از تحصیل شما در کانادا به پایان رسد، شما می توانید از مسیر های مهاجرتی متعددی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. تعدادی از مسیر های مهاجرتی ای که پیش روی شما خواهند بود به شرح زیر هستند.

برنامه ی مهاجرتی تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)

برنامه ی مهاجرتی کارکنان ماهر فدرال (Federal Skilled Workers Program (FSWP)).

برنامه ی مهاجرتی بازرگانان فدرال (Federal Skilled Trades Program (FSTP)).

برنامه های مهاجرتی استانی کانادا (Provincial Nominee Program).

برنامه ی مهاجرتی آزمایش آتلانتیک که شامل حال ایرانیان نمی شود.

شما باید با توجه به شرایط شخصی خود و سابقه ی کاری این که در مدت اقامت خود با PGWP خود در کانادا داشته اید، حوزه ی کاری، داشتن اقوام و اعضای خانواده در کانادا، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، سطح کاری ای دارید (مدیریتی، بازرگانی، تخصصی یا تکنینی یا غیره) و مقصدی که برای کار و زندگی خود انتخاب کرده اید مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید. تضمینی صدور ویزای اقامت دائم پس از گذاردن کار پس از تحصیل کانادا وجود ندارد اما این نکته نوید بخش شما خواهد بود که نسبت به متقاضیانی که از خارج کانادا اقدام به ثبت نام می کنند شانسی بالا تری را خواهید داشت.

چطور یک ویزای کار پس از تحصیل می تواند به اقامت در کانادا کمک کند

سوالی که ممکن است برای عده زیادی از مردم یا متقاضیان دریافت Post Graduate Work Permit پیش بیاید، این است که چطور می توانند مجوز کار PGWP خود را به اقامت در کانادا تبدیل کنند و یا این که در اختیار داشتن این مجوز چطور می تواند به اقامت در این کشور منجر شود. ما در تراست قصد داریم اکنون به این موضوع بپردازیم و پاسخ این سوال را به شما بدهیم.

بیشتر بخوانید:  خرید دوربین مداربسته بیسم بر روی موبایل irancctv.center

بیشتر بخوانید: اقامت پس از تحصیل در کانادا

قبل از هر چیز، باید توضیح دهیم که برنامه Post Graduate Work Permit یا مجوز کاری که با اسم PGWP صادر می شود، برای این منظور طراحی، اجرا و پیاده سازی شده است تا یک مسیر موثر و کارآمد برای دانشجویان بین المللی در کانادا به وجود بیاورد تا وضعیت اقامت خود را به اقامت دائم در این کشور تبدیل کنند. بنابراین، هدف از طراحی این برنامه هم از اساس همین بوده تا به کسانی که واجد شرایط دریافت آن هستند، اقامت دائم هم داده شود. در واقع، با ارتباط برقرار کردن میان تحصیل در کانادا و تجربه واقعی انجام کار تمام وقت در این کشور و ایجاد یک پل ارتباطی میان آن‌ ها، فرد متقاضی در یک موقعیت بسیار عالی برای اپلای از طریق برنامه مهاجرتی Express Entry قرار خواهد گرفت.

بنابراین، در اختیار داشتن یک مدرک تحصیلی کانادایی و تجربه کاری مرتبط در این زمینه، این اطمینان خاطر را به شخص متقاضیِ استفاده از سیستم Express Entry خواهد داد تا چند امتیاز ارزشمند دیگر هم به پروفایل خود در این برنامه‌ ی مهاجرتی اضافه کند. در واقع، این پروسه منجر به افزایش امتیاز CRS (سیستم رده بندی جامع Express Entry یا Comprehensive Ranking System) خواهد شد. همانطور که احتمالا در جریان هستید، سیستم EE بسیار رقابتی است اما در نهایت، منجر به دریافت اقامت دائم کشور کانادا خواهد شد. لازم به ذکر است که برنامه های گزینش استانی (PNP یا Provincial Nominee Programs) و یا برنامه های متفرقه دیگری از قبیل Quebec Experience Class Program (در صورتی که در استان کبک تحصیل کرده باشید) نیز دسته بندی های مهاجرتی دیگری هستند که متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی کانادایی و یا تجربه انجام کار در این کشور باشند را به سمت دریافت اقامت کانادا هدایت می کنند.

مطلب پیشنهادی

پروژه آماده ترنزیشن چیست و چه کاربردی دارد

ترنزیشن یک کلمه انگلیسی است که معنای آن گذر زمان در حالت تدریجی یا آهسته …