تولید محتوای سلامت

eijfgviegiuercguikrwhnfiwrhefoiwerhifhwrefjwejolfkjewrlfkowrekf 300x212 تولید محتوای سلامت

سلامت و بهداشت یکی از بحث برانگیزترین موضوعات عصر حاضر به شمار می روند، چرا که چاقی و اضافه وزن در دنیای امروز در حال گسترش است .

اگر شما به وبلاگ نویسی و تولید محتوا در این زمینه و اشتراک گذاری تجارب خود علاقه مند هستید، باید نکات بخصوصی را در این زمینه بدانید و قبل از شروع تمام جنبه های مربوط به وبلاگ نویسی حوزه سلامت را در نظر داشته باشید.

تولید محتوای سلامت جنبه ‌های مختلفی دارد و قبل از هر کاری باید از مبحث مورد نظر اطلاعات کافی را کسب کرد. برای مثال: تولید محتوای سلامت در حوزه لاغری شامل وبلاگ هایی می‌شود که رژیم غذایی خاصی برای کاهش وزن را در اختیار مخاطب قرار می دهد،  یا تولید محتوا در حوزه غذای سالم معمولاً شامل دستورهای غذایی رژیمی می شوند.

  • تولید محتوای سلامت در حوزه ورزش: معمولاً در مورد فعالیت های روزانه ورزشی مطالب آموزشی منتشر می کند.
  • تولید محتوای سلامت در زمینه تناسب اندام: مربیان اطلاعات خود را در این زمینه به اشتراک می گذارند و کلاس های آموزشی برگزار می کنند .
  • تولید محتوای سلامت در زمینه سبک زندگی سالم: در مورد جزئیات یک زندگی روزمره سالم اطلاعات منتشر می‌کند .
بیشتر بخوانید:  کمپرسور بیتزر و انواع آن

انتخاب نوع وبلاگ و سبک نگارش تولید محتوای سلامت

ergjfuerhgfverhgociwrhfgwfjhwfjhwyegfwuehfkkj 300x174 تولید محتوای سلامت

قبل از انجام تولید محتوای سلامت باید بسیاری از موارد را مد نظر قرار داد، برای مثال آیا تجربه ای در این زمینه دارید یا فقط می خواهید دانش خود را به اشتراک بگذارید؟

برای تولید محتوای سلامت می توانید یک مجله ورزشی بنویسید یا مشاوره بدهید، همچنین می توانید از تولید محتوا خود یک مقاله بسازید! و به کسانی که می خواهند یک زندگی سالم داشته باشند انگیزه بدهید .

تطبیق سبک نوشتن با موضوع

 

تطبیق لحن نوشتن با موضوع، یک مهارت اساسی در تولید محتوای سلامت است؛ چرا که شما باید بدانید چه موقع از لحن رسمی و چه موقع از لحن غیر رسمی استفاده کنید. شما می توانید با انجام یک وبلاگ نویسی آزمایشی در مدت مشخص تمرین کنید و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از نظرات و انتقادات خوانندگان مطلع شوید .

بیشتر بخوانید:  ماینوکسیدیل خالص از کجا تهیه کنیم؟

 موضوع خود را انتخاب کنید

ممکن است شما از قبل بدانید که می خواهید در مورد چه موضوعی بنویسید،‌ برای شروعی آسان به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود بگردید، برای این کار از یک موضوع گسترده شروع کرده و آن را محدود کنید، مثلاً : اگر می خواهید تولید محتوای سلامت انجام دهید اما می خواهید مطلبتان خاص باشد، می توانید آن را به موضوع گیاهخواری محدود کنید.

محبوبیت موضوعات مختلف را بررسی کنید و برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید از گوگل کمک بگیرید. جستجوی کلمات کلیدی می توانند به شما بگویند که برای داشتن مخاطبان گسترده بهتر است چه موضوعاتی را انتخاب کنید .

مهارت های لازم برای تولید محتوای سلامت

kmojcfgneugegyheuherihgherghehjjgiorejhfirwejfirwhyfi 300x169 تولید محتوای سلامت

داشتن یک وبلاگ حرفه ای مستلزم توانایی تحقیق، مهارت نوشتاری و دستور زبان خوب و همچنین وقت کافی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی است .

  • تحقیق

انتخاب موضوع همه چیز نیست و کار واقعی پس از مشخص شدن موضوع شروع می شود. هر پستی که می نویسید باید برای مخاطب شما جذاب باشد و انتظارات آن ها را برآورده کند و در مورد موضوعات مرتبط با حوزه کاری اطلاعات به روزی ارائه دهد .

  • نگارش
بیشتر بخوانید:  قیمت مسکن در ۴ سال گذشته ۷ برابر شده !

برای بهبود مهارت نوشتن می توانید وبلاگ های دیگر را  بررسی کنید. وجود غلط‌های نگارشی از جذابیت متن شما برای مخاطب می کاهد. در هنگام نگارش نیز رعایت اصول سئو را فراموش نکنید.

  • بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی بخش مهمی از تولید محتوای سلامت است زیرا اولین بازدیدکنندگان از طریق شبکه‌های اجتماعی جذب می‌شوند و با کمک آنها می توانید در گوگل رتبه بندی شوید .

 نوشتن مطالب جذاب در شبکه های اجتماعی

۱ : ابتدا در شبکه‌های اجتماعی برای وبلاگ خود صفحه ایجاد کنید.

۲ : مطالب خود را اپلود کنید.

۳ : همیشه به نظرات و پیام های مخاطبان پاسخ دهید.

4 : بهتر است برای شبکه‌های اجتماعی خود وقت گذاشته و فعال باشید تا نتیجه ی مطلوبی دریافت کنید .

مسیر موفقیت دشوار است اما با تلاش و پشتکار نتیجه خوبی خواهید گرفت. همچنین می توانید تمامی فرآیند های این پروژه را به بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ در صنعت خود بسپارید.

مطلب پیشنهادی

مزایای آسمان مجازی طرح پاییز

آسمان مجازی طرح پاییز دارای مزایای از قبیل ضد آب بودن، زیبا بودن، سبک و …