اقدام شجاعانه مرد جوان برای نجات یک پرنده از میان کوسه‌ها

[ad_1]

%name اقدام شجاعانه مرد جوان برای نجات یک پرنده از میان کوسه‌ها

اقدام حیرت انگیز مرد جوان برای نجات یک فنچ از اقیانوسی که مملو از کوسه بود مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مردی که برای نجات یک پرنده زخمی با وجود کوسه در آب و جریان شدید به آب پرید در اینستاگرام به عنوان یک قهرمان شناخته شده است. محمد راکیب، یکی از خدمه قایق تفریحی، در حالی که به منظور محافظت از پرنده فنچ گورخری، آن را با یک دست بالا نگه داشته  بود، با دست دیگر در اقیانوسی که در آن کوسه وجود داشت شنا کرد.

هنگامی که او به قایق تفریحی نزدیک می‌شد، یک کوسه دو متری در اطرافش حرکت می‌کرد اما تا پیش از اینکه تعداد آن‌ها بیشتر شود، راکیب به سختی و با وجود جریان شدید آب، خود را به قایق می‌رساند. خدمه نیز بلافاصله برای کمک به او و بیرون کشیدنش از آب اقدام می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  نجات پرنده در حال مرگ با انجام CPR

این فیلم توسط جلیل نجفوف 39 ساله، فیلمساز اهل آذربایجان، که در 29 آوریل در قایق تفریحی لوکس در مالدیو بود، ضبط شده است. این ویدئو بعداً در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شد و بیش از 26 هزار بازدید داشت. کاربران رسانه های اجتماعی محمد را به دلیل تلاش چشمگیر او برای نجات پرنده قهرمان خوانده و کامنت‌های بسیاری را درحمایت از وی منتشر کردند.

%name اقدام شجاعانه مرد جوان برای نجات یک پرنده از میان کوسه‌ها

جلیل فیلمساز گفت وقتی دید محمد در حال پریدن در آب است بلافاصله دوربینش را برای فیلمیرداری برداشت. او ادامه داد: “من از ناحیه پا آسیب دیده بودم و باند هم بسته بودم، بنابراین نمی توانستم وارد آب شوم وگرنه به نشانه همبستگی، سعی می کردم به او کمک کنم”.

بیشتر بخوانید:  باریک‌ترین خانه آمریکا با عرض دو متر/ عکس

فیلمبردار این صحنه شگفت انگیز همچنین گفت: در آن زمان حدود 10 کوسه پرستار در اطراف قایق وجود داشت اما در این ویدئو، ما فقط تعدادی از آن‌ها را می‌توانیم ببینیم. من هرگز در مورد کوسه ها با محمد صحبت نکردم اما فکر می کنم او با آن‌ها خوب بود زیرا او یک پسر مالدیوی است و همه جا با کوسه ها ملاقات می کنند.”

جلیل که همچنین یک متخصص حفاظت از محیط زیست است، گفت: “این یک پرنده فنچ است و اکنون بال آن آسیب دیده است.اگر ما او را نجات نمی دادیم، پرنده در اقیانوس جانش را از دست می‌داد.”

%name اقدام شجاعانه مرد جوان برای نجات یک پرنده از میان کوسه‌ها
%name اقدام شجاعانه مرد جوان برای نجات یک پرنده از میان کوسه‌ها
[ad_2]
بیشتر بخوانید:  (تصاویر) پشت بام دنیا

مطلب پیشنهادی

(تصاویر) پشت بام دنیا

[ad_1] دولت چین اخیرا در تلاش برای افزایش گردشگری محدودیت‌های کرونایی را برای گردشگران خارجی …