جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ امام جمعه مرزن آباد در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان چالوس پیرامون همایش بزرگ "زنان علوی تبرستان" گفت: هرساله با تطبیق مناسبت شمسی روز مازندران با مناسبت قمری و با توجه به اینکه سعیدآباد (مرزن آباد) اولین بیعتگاه علویان تبرستان بوده همایشی را در همین راستا برگزار می کنیم.
حجت الاسلام علیخانی با اشاره به تقارن روز مازندران امسال با شهادت حضرت رقیه (س) افزود: با توجه به اینکه هم اینک جمع زیادی از هموطنان مان بویژه مازندرانی ها مشغول دفاع از حرم اهل بیت هستند و در این راه نیز شهدای زیادی را تقدیم نمودیم، امسال همایش را با رویکرد مدافعان حرم و تحت عنوان زنان علوی تبرستان برگزار خواهیم کرد.
وی در ادامه از رونمایی از اطلس علویان تبرستان برای اولین بار در این همایش خبرداد و اظهارداشت: در این اطلس تمامی مناطق و شهرهایی که در ورود،  بیعت و حکومت علویان تبرستان نقش داشته و دخیل بودند به تصویر کشیده شده است.
امام جمعه مرزن آباد با تقدیر از مسوولان وقت و فعلی استان، شهرستان چالس و بخش و شهر مرزن آباد در برگزاری همایش های تشیع وطبرستان و روز مازندران افزود: علیرغم همه کمک ها، آنچنان که باید این مساله جدی گرفته نمی شود. مرزن آباد اولین بیعتگاه علویان مازندران است و باید بیش از اینها مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی با اشاره به برگزاری جلسه با سردار بابایی فرمانده سپاه استان مازندران اظهارداشت: در این جلسه مقرر گردید تا طبق دستور ایشان به فرماندهان سپاه شهرستانهای غرب مازندران، بانوان بسیجی به این همایش اعزام شوند. حجت الاسلام علیخانی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی همایش روز مازندران در مرزن آباد مستقر می باشد تصریح کرد: در همین راستا برنامه‌های سه سال آینده همایش نیز پیش‌بینی شده است.وی با تاکید بر اینکه شناساندن هویت تاریخی، ملی و مذهبی مردم منطقه از جمله اهداف برپایی این همایش است اظهار کرد: می‌خواهیم اسلام حقیقی و راستین را به جهانیان معرفی می‌کنیم، چرا که اتهامات زیادی به اسلام وارد می سازند و آن را خشن جلوه می دهند، بارها ثابت کردیم و می کنیم که اسلام از این اتهامات مبراست.
حجت الاسلام علیخانی با تاکید بر اینکه روز ملی مازندران یک برنامه فرهنگی مدیریت شده است گفت: درخواست ما این است تا دبیرخانه این همایش به صورت رسمی و قانونی شناخته شود. در همین رابطه دو استاندار و مدیران فرهنگی دولت قبل و فعلی به این دبیرخانه آمدند و آن را تأئید کردند. اگر بصورت رسمی شناخته شود می تواند در ردیف اعتباری قرار بگیرد تا هرساله باشکوه تر از سال قبل این همایش برگزار شود.
امام جمعه مرزن آباد مکان برگزاری همایش را پادگان شهید ادیبی عنوان و تصریح کرد: در این همایش فرزندان  شهدای مدافع حرم، بانوان بسیجی غرب استان و بانوان اقشار مختلف منطقه حضور خواهند داشت. ضمن اینکه در این همایش سخنرانی توسط"دختر شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه" ، مداحی توسط کربلایی کلهر، ارایه مقاله توسط  دکتر وجیهه ترکمانی استاد دانشگاه چالوس، سخنرانی توسط حجت الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف کشور، رونمایی از اطلس علویان تبرستان و توزیع ویژه نامه تشیع و تبرستان را خواهیم داشت.


نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن