جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد با اشاره به اعتراض شوراهای اسلامی شهر و بخش و شهرداران حوزه شهرستان چالوس نسبت به ارجاع نقشه های ساختمانی به دفاتر نظام مهندسی ساختمان جهت کنترل و بررسی گفت: علت این اعتراض، نارضایتی مردم و مراجعه کنندگان از روند بررسی پرونده ها در نظام مهندسی و هزینه سنگین و غیرمتعارفی است که دریافت می کنند.
محمد ردایی در گفتگو با مرزن نیوز افزود: در نشستی که به همین منظور با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر و بخش حوزه شهرستان چالوس برگزار شد، مقرر گردیدتا مستند به ماده 30 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ماده 7 آئین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی از آنجا که شهرداری مکلف است نقشه هایی را بپذیرد که توسط مهندسی واجد شرایط مهر شده باشد، شهرداری از مهندسین ناظر واجد شرایطی استفاده کند که پروانه فعالیت دارند.
وی در همین راستا اظهارداشت: مزیت اجرای این روش عدم پرداخت هزینه های اضافی توسط مالکین از جمله 5 درصد هزینه نظام مهندسی و عدم پرداخت هزینه نظارت به صورت نقدی به حساب نظام مهندسی و دریافت مهندس ناظر  بر اساس پیشرفت کار است، این نوع پرداخت هم به مالک فشار مضاعف وارد می کند و هم عدم رضایت مهندس ناظر را در پی دارد. ضمن آنکه در ارتباط مستقیم مالک با مهندس ناظر، مالک می تواند از تخفیفات و مساعدت لازم مهندس ناظر برخوردار شود.
رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد تصریح کرد: در شرایط فعلی دریافتی نظام مهندسی بابت نظارت چندگانه از دریافتی شهرداری بابت عوارض ساخت در بعضی پرونده ها بیشتر است، ضمن آنکه شهرداری به صورت اقساط تا 3 ساله عوارض را دریافت می دارد ولی نظام مهندسی نقدا آن را دریافت می کند.
ردایی در ادامه اظهارداشت: مورد دیگر اعتراض شهرداران و شوراها، مراجعات مردمی و نارضایتی های شدید در خصوص تفاهم نامه بین اداره گاز و نظام مهندسی است که برای تائیدیه دریافت کنتور گاز مبالغ هنگفتی تحت عنوان هزینه کارشناسی مهندسین گاز از مردم دریافت می گردد، در حالی که در قانون به آن اشاره ای نشده و تنها پیمان بین دو اداره یا سازمان است که بعضا از هزینه و امتیاز گاز نیز بیشتر می باشد.
وی تاکید کرد: عجیب است که با این همه نارضایتی مردم به جهت عدم پرداخت چنین مبالغی، هیچ یک از مسوولان ذیربط پیگیری جدی در این خصوص نداشته اند.
ردایی افزود: انتظار می رود با بررسی مسائل فوق الذکر در صحن شورا و تصویب جهت اجرایی شدن آن، مسوولان مرتبط نهایت همکاری و همراهی را جهت رفاه حال مردم با شوراها و شهرداری ها داشته باشند.
رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد در ادامه با اشاره به مشکل کم آبی این شهر گفت: کم آبی شهر مرزن آباد موجب اعتراض شدید شهروندان شده در حالی که منابع آبی متعددی در منطقه وجود دارد که می توان با برنامه ریزی درست این مشکل را برای همیشه رفع نمود.
وی تصریح کرد: علت کم آبی عمدتا به دلیل عدم تعویض خط فرسوده انتقال آب توسط اداره آب و فاضلاب، لوله های فرسوده داخل شهر، استفاده آب شهر توسط شهرک صنعتی و روستای متکارودبار است که انتظار می رود متولیان امر نسبت به رفع آن اقدام عاجل داشته باشند. مردم شهر در این خصوص دائما به شورای اسلامی شهر مراجعه می کنند در حالی که متولی اصلی رفع این مشکل اداره آب و فاضلاب است. در همین رابطه از مدیرکل محترم آب و فاضلاب شهری استان تقاضای تدبیر ویژه داریم تا مردم را از این مشکل عدیده و کهنه رهایی بخشند.
رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد افزود: روستای متکارودبار هیچ گاه بدون آب نبوده در حالی که آب بها هم پرداخت نمی کنند، اما مردم شهر که حقوق آنها تضییع شده هم از مشکل کم آبی رنج می برند، هم آب بها پرداخت می کنند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن