جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی بخش مرزن آباد با اشاره به ترافیک سنگین و کم سابقه محور کندوان در ایام تعطیلات عید سعیدفطر گفت: آنچه در خبرها و تصاویر منتشر شده از ترافیک سنگین محور کندوان خواندیم و دیدیم تنها بخشی از اثرات ناشی از موج سفر به شمال کشور بویژه مازندران و غرب استان بوده که متاسفانه دیده نشدند.
بختیار کرمی در گفتگو با مرزن نیوز با انتقاد از عدم توجه مسوولان کشوری به پیامدهای ناشی از ترافیک سنگین بر زندگی مردم بومی منطقه بویژه روستاهای بخش مرزن آباد افزود: مسوولان شهرستان چالوس و بخش و شهر مرزن آباد طی سالهای گذشته بارها از عدم مدیریت کافی بر محور کندوان و چگونگی یکطرفه شدن این محور انتقاد کرده و خواستار رسیدگی عاجل به این امر شدند، اما این خواسته بحق و مشکل بومیان نه تنها رفع نشده بلکه هربار شاهد پیامدهای سنگین تری در این رابطه هستیم.
وی با بیان اینکه طبق مصوبه و قانون بایستی در ایامی که محور کندوان یکطرفه اعلام می شود این امر از منطقه دزدبن صورت پذیرد تصریح کرد: در بسیاری از مواقع مانند تعطیلات اخیر مجددا شاهد این بودیم که بومیان از داخل شهر مرزن آباد در ترافیک سنگین از شمال به سمت جنوب سرگردان بودند تا به آنها اجازه تردد به سمت روستاهای شان در منطقه کوهستان و روستاهای حاشیه محور کندوان داده شود.
کرمی افزود: در حالی اهالی حدود 40 روستای بخش مرزن آباد مستقیما با یکطرفه شدن کندوان دچار مشکلات عدیده ای شدند که زندگی شهروندان شهر مرزن آباد نیز تحت تاثیر این اقدام دچار اختلال شده و روزهای تعطیلات را بر خلاف مسافران در منازل خود حبس شدند و سهمی از اوقات فراغت و تعطیلات نداشتند.
رییس شورای اسلامی بخش مرزن آباد با بیان اینکه مسوولان کشوری و تصمیم گیرنده در چگونگی تردد در محور کندوان در ایام تعطیل به اندازه مسافران نگران بومی ها نیز باشند اظهارداشت: در حالی مسافران از اقصی نقاط کشور به منطقه ما سفر می کنند که بومیان منطقه مشتاق هستند روزهای تعطیل را در روستاها و در کنار عزیزان خود بگذرانند که این حق و سهم حداقلی نیز از آنها گرفته می شود.
وی همچنین با اشاره به دیگر پیامدهای یکطرفه شدن محور کندوان افزود: بارها پیش آمده روستاییان در صورت بروز حادثه و یا داشتن بیمار هیچ راهی برای رساندن فرد حادثه دیده و یا بیمار به مرزن آباد و یا چالوس نداشتند. مردم این منطقه چه گناهی کردند که باید تاوان برخی سهل انگاری ها را بدهند.
کرمی تاکید کرد: از مسوولان استانی و کشوری می خواهیم صدای مردم مظلوم منطقه را نیز بشنوند و طبق قانون از دزدبن جاده را یکطرفه کنند. هرچند در این صورت نیز بسیاری از روستاهای بالاتر از دزدبن همچنان با این مشکل مواجه هستند اما گره از کار بسیاری دیگر از مشکلات بخش مرزن آباد باز خواهد شد.   

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن