جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ اولین جلسه شورای اداری بخش مرزن آباد با حضور جمعی از مسوولین شهرستانی و مسوولان بخش و شهر مرزن آباد برگزار شد.
*عدالت اقتصادی و تعدیل ثروت از اهداف مهم شعار امسال است
امام جمعه مرزن آباد در این جلسه با تبریک فرا رسیدن سال نو، بر تلاش همگانی جهت تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده اظهارداشت: باید بکوشیم تلاشهای ما در حد شعار نباشد و ضمن ایجاد بسترهای و راهکارهای مناسب جهت اقتصاد مقاومتی، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام و عمل هم داشته باشیم.
به گزارش مرزن نیوز، حجت الاسلام علیخانی با بیان اینکه سالهای متعدد است که مقام معظم رهبری شعار اقتصادی که دغدغه اصلی ایشان هم هست را مدنظر قرار می دهند افزود: یکی از مهمترین اهداف اسلام، عدالت اقتصادی و تعدیل ثروت است. یعنی افراد به حق طبیعی خود برسند. در حالی که بسیاری از مردم از ابتدایی ترین حقوق خود محروم هستند. قطعا یکی از اهداف شعار امسال این است که بکوشیم تا همه مردم از رفاه عمومی برخوردار باشند.
وی ایجاد امنیت را یکی دیگر از اهداف شعار سال دانست و گفت: بسیاری از نا امنی ها، مانند درگیری، اعتیاد، مشکلات خانوادگی و ... بخاطر مسایل اقتصادی است. اگر مشکل اقتصاد مردم حل شود طبعا از این مشکلات نیز کاسته خواهد شد.
امام جمعه مرزن آباد همچنین با انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان و کمبود امکانات در این بخش گفت: متاسفانه وضع درمانی و امکانات آن خوب نیست. چندین سال پول آمد اما مدیریت خوب صورت نگرفت و این یکی از بزرگترین نقاط ضعف بود.
حجت الاسلام علیخانی همچنین با اشاره به دریافت عوارض از بومی ها در قطعه 4 آزادراه گفت: همچنان معتقدیم مردم بومی نباید عوارض پرداخت کنند. مردم در زمان احداث ازادراه سختی های زیادی متقبل شدند، در حالیکه جزو شهرستان چالوس هستیم و باید برای تردد بین شهرستان عوارض بدهیم که اصلا منصفانه نیست.

*ارائه بهترین خدمات با کمترین امکانات به مسافران نوروزی
بخشدار مرزن آباد نیز در این جلسه با تبریک فرا رسیدن سال نو اظهارداشت: بخش مرزن آباد به دلیل جاذبه های طبیعی و قرار گرفتن در مسیر جاده چالوس همواره پذیرای خیل عظیم مسافر و گردشگر بوده و علیرغم امکانات کم، بهترین خدمات دهی را به مسافران داشته است.
مهندس خواجه کجوری با اشاره به شعار سال گفت: شاید برخی احساس می کنند اقتصاد مقاومتی یعنی افزایش مالیات و کاهش خدمات و این دید درستی نیست. باید با تاسی از این شعار با برنامه ریزی درست و مدیریت امکانات موجود، بیشترین و بهترین بهره وری را داشته باشیم.
وی با تاکید بر توجه ویژه به بحث راه سازی و نگهداری آن در منطقه تصریح کرد: هرچقدر راهسازی مهم است، نگهداری ان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا از رییس جدید اداره راه تقاضای همراهی و همکاری بیش از پیش داریم.
بخشدار مرزن آباد با اشاره به محور کندوان نیز گفت: نگهداری و رفع مشکلات در محدوده بخش مرزن آباد در محور کندوان اعتبار ملی می خواهد و از توان اعتبارات استانی و شهرستانی خارج است.
خواجه کجوری با بیان اینکه در همه روستاهای بخش دارای برق هستیم اما در خدمات دهی در برخی نقاط مشکل داریم افزود: تعدیل نیرو و کمبود امکانات یکی از مهمترین مشکلات در این خصوص می باشد.

*تعریض کامل مرکز شهر با تملک 8 باب مغازه در مرکز شهر در سال جاری
شهردار مرزن آباد نیز با تبریک فرا رسیدن سال جدید گفت: روزی در مرزن آباد نه دفتر امام جمعه داشتیم نه دادگاه و بخشداری، اما کم کم با پیگیری های صورت گرفته چارت های اداری به این منطقه آمده و خوشبختانه مرزن آباد امروز به جایگاه بهتری رسیده است.
مهندس جعفر ردایی با بیان اینکه امروز مرزن آباد را به عنوان واحد تقسیماتی مستقل می شناسند افزود: شاهدیم که بسیاری از مشکلاتی که زمانی فریاد می زدیم و به گوش کسی نمی رسید، امروز از زبان مسوولین بخش، شهرستان و استان بیان و پیگیری می شود.
وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاشهای مهندس کاوه، بر ضرورت هماهنگی بین شهرداری و اداره راه شهرستان گفت: ترافیک یکی از معضلات مهم مرزن آباد است. ما مشکلات زیرساختی داریم و باید با کمک دستگاه های متولی آن را رفع کنیم. مسیر خروجی آزادراه تا شهر مرزن آباد قسمت زیادی از آن با همت اداره راه به ریاست وقت مهندس کاوه چهاربانده شد. چهاربانده شدن یک کیلومتر را هم ما در دست اقدام داریم که مقرر شده توسط اداره راه آسفالت شود.
مهندس ردایی ادامه داد: زمانی معضل ترافیک سه راه مرکز شهر را داشتیم که با تملک ها و تعریض صورت گرفته تا حدود زیادی مرتع شده، در حال حاضر هم تعداد 8 باب مغازه برای تملک مانده که هزینه آن از توان ما خارج بوده و تقاضای همکاری مسوولان را می طلبد.
شهردار مرزن آباد سپس با بیان اینکه خوشبختانه امسال شاهد هیچگونه درگیری بین مسافر و شهروندان عزیز نبودیم تصریح کرد: جا دارد از همه کسانی که نقش داشتند تشکر کنم. قطعا کارهای فرهنگی امام جمعه محترم، وجود دادگاه، اقدامات امنیتی نیروی انتظامی و کارهای کالبدی که شهرداری و شورا بی تاثیر نبوده است.

* تخصیص حدود 20 میلیارد تومان اعتبار برای روکش آسفالت 75 کیلومتر از مسیر محور کندوان
سرپرست اداره راه شهرستان چالوس نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش کلیه نیروهای راهداری در طول ایام نوروز که در محور کندوان مستقر بودند گفت: طول مسیر چالوس تا تونل کندوان تقریبا 78 کیلومتر است که راه سخت و تصادف زاست. اما به لطف خدا توانستیم در طی 14 شبانه روز با همکاری همه همکاران شاهد خدمات دهی خوبی به همطنان باشیم.
مهندس اکبرپور با بیان اینکه 25 نفر بصورت شبانه روزی در محور حضور داشتند افزود: خوشبختانه در این مدت تصادفی در حوزه شهرستان چالوس نداشتیم در حالیکه طبق آمار در محورهای کشور هر یک ساعت یک نفر فوتی داشتیم .
وی در ادامه از تخصیص حدود 20 میلیارد تومان اعتبار برای روکش آسفالت 75 کیلومتر از مسیر محور کندوان در حوزه شهرستان چالوس خبرداد و گفت: ضمن اینکه ایمن سازی جاده ها در دستور کار ما قرار دارد و از هفته آینده نسبت به انجام آن اقدام خواهیم نمود.
اکبرپور همچنین از اجرای عملیات ریزش سنگ در منطقه از روز شنبه هفته آینده خبرداد و اظهارداشت: متاسفانه ساخت و ساز در محور کندوان بسیار ناهماهنگ اجرا می شود. از مسوولان قضایی و نظامی تقاضا داریم تا در اجرای احکام صادره یاری رسان ما باشند. در همین راستا کلیه ساخت و سازهای بدون مجز از اداره راه تخریب می شود. آزادسازی ترافیک منوط به آزادسازی و بازگشایی مسیر است و این مهم در اولویت کار ما قرار خواهد داشت.

*ضرورت اقدامات عملی در حوزه فرهنگی در بخش مرزن آباد
رییس دادگاه عمومی بخش مرزن آباد نیز در این جلسه با تبریک سال نو و با اشاره به دریافت عوارض در آزادراه از بومیان اظهارداشت: شاید انصاف نباشد شرایطی که برای مسافران در نظر می گیرند برای بئمیان هم لحاظ کنند. در حالیکه مسافت این مسیر بسیار کنمتر از دیگر آزادراه ها اما با مبلغ بیشتر از آن است.
فریدون خزایی همچنین با اشاره به ایام نوروز گفت: خوشبختانه در این ایام نسبت به سنوات گذشته حوزه امن تر و حوادث بسیار کمتری داشتیم که قطعا این مهم ناشی از تلاش همه مسوولان بویژه نیروهای راهور، انتظامی و .. بوده است.
وی تاکید کرد: با توجه به حجم مسافری که در این منطقه حضور می یابند، می طلبد اقدامات عملی بیشتری در مسائل فرهنگی صورت پذیرد.
شایان ذکر است: در پایان این جلسه از زحمات مهندس کاوه رییس اداره راه شهرستان چالوس و مهندس جمشیدی رییس اداره آب و فاضلاب بخش مرزن آباد که به افتخار بازنشستگی نائل شدند تجلیل بعمل آمده و ابراهیم گیل عسگر به سمت سرپرست اداره آب و فاضلاب مرزن آباد معرفی شد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن