جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ شورای اسلامی شهر مرزن آباد با دعوت از دکتر قاسم احمدی نماینده مردم شهرستانهای چالوس، کلاردشت و نوشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه این شورا، مشکلات و نیازهای بخش و شهر مرزن آباد را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش مرزن نیوز، رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد در این جلسه ابتدا به بیان گزارشی پیرامون عملکرد شورا و شهرداری در سال 93 پرداخت و گفت: تحقق 170 درصدی بودجه شهرداری، افتتاح مجتمع تجاری- اداری و فرهنگی شهرداری، تملک و تخریب 7 واحد تجاری مرکز شهر، تکمیل پل خیابان اسلامی و اتصال این خیابان به خیابان شهید ادیبی، کلنگ زنی راه دسترسی کلاردشت به تهران، آسفالت نوارهای حفاری ناشی از کنده کاری های پروژه گازرسانی در محدوده شهر، پیگیری گازرسانی به شهر، استقرار نمایندگی ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، تملک و آزادسازی حریم های 45 متری بلوار امام رضا (ع) و بلوار امام خمینی (ره) و ... از جمله اهم برنامه های شورای شهر و شهرداری در سال گذشته بوده است.


محمد ردایی در ادامه به برنامه های آینده این شورا و کمیته توسعه و آبادانی بخش مرزن آباد اشاره و اظهارداشت: روشن شدن مشعل گاز تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما در مرزن آباد یکی از مهمترین دغدغه های ماست و از نماینده محترم توقع داریم تا جهت پیگیری بیشتر تا حصول نتیجه همکاری لازم را با مسوولان مرزن آباد داشته باشند.
وی یکی دیگر از خواسته های مردم و مسوولان مرزن آباد را تکمیل و افتتاح پروژه چهاربانده شده مسیر قبل و بعد از شهر  (از دوآب تا شهر مرزن آباد و از شهر تا منطقه مجلار) دانست و گفت: به دفعات قول افتتاح این پروژه به مردم داده شد ولی متاسفانه تا کنون این امر میسر نشده است که در این رابطه نیز از نماینده محترم خواستار پیگیری جدی این موضوع هستیم.
ردایی سپس با اشاره به اهمیت آزادراه در کاهش بار ترافیک منطقه گفت: مسوولین راه و شهرسازی و دیگر مسوولین مربوطه قول داده بودند که لاین شمال به جنوب قطعه 4 آزادراه رفع نواقص و در تاریخ 20 اسفند مجددا بازگشایی خواهد شد، این امر نیز نه تنها صورت نگرفت بلکه شاهد تابلوهای تبلیغاتی افراد فرصت طلب که در این مدت نصب و بهره برداری شده اند بوده ایم که این موضوع خود جای بسی تامل و بررسی دارد.


رییس شورای اسلامی شهر مرزن آباد افزود: بررسی کمبود آب شهر و بی آبی برخی روستاهای مرزن آباد و عدم تخصیص اعتبارات دولتی برای آبرسانی مدتها از سوی مسوولان مرزن آباد مورد پیگیری قرار گرفت که تا کنون نتیجه نداده است. از نماینده محترم و مسوولین ذیربط خواستار اقدام عاجل در رفع این مشکل در مرزن آباد هستیم.
وی یکی دیگر از نیازهای مرزن آباد را عدم  استقرار ادارات با وجود گذشت چندسال از بخش شدن مرزن آباد دانست و گفت: یکی از خواسته های ادارات جهت استقرار در این بخش، تخصیص مکان و تجهیز تمامی امکانات و وسیله نقلیه است که این امر در توان شهر و بخش مرزن آباد نیست.  ضمن اینکه بخشداری مرزن آباد نتوانست هیچ نیروی رسمی را در این مدت جذب کند و از نظر سازمان و اداری نیز چارت مناسبی ندارد.
محمد ردایی همچنین با انتقاد از مسوولان بهداشت و درمان استان و شهرستان در رابطه با درمانگاه و پروژه درمان بستر مرزن آباد نیز گفت: عدم پیگیری احداث پروژه به حال خود رها شده درمان بستر توسط مسوولین مربوطه و عدم تجهیز درمانگاه شبانه روزی از مهمترین مشکلات مرزن آباد است. یکی از بهانه های عدم احداث درمان بستر مکان نامناسب پروژه است، در حالیکه این مکان توسط خود مسوولان مربوطه تایید و کلنگ زنی شده بود و هم اکنون نیز مسوولان مرزن آباد از محل احداث آن رضایت کامل دارند و عدم ادامه پروژه به این علت بهانه ای بیش نیست که در رابطه با این موضوع نیز از نماینده محترم خواستار پیگیری عاجل هستیم.


وی افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود، استقرار نمایندگی ورزش و جوانان در حد نام است. درحالی که این اداره همچنان توسط شهرداری حمایت و اداره می شود. نمایندگی آموزش و پرورش نیز تا زمانی که مستقل نشود به نظر می رسد کارایی لازم را در مرزن آباد نداشته باشد.
ردایی ادامه داد: از نماینده محترم می خواهیم در حد توان و با توجه به شناختی که از مردم منطقه دارند پیگیر مطالبات و حل معضلات و مشکلات موجود باشند.
ردایی در پایان از نماینده مجلس خواست تا استاندار، معاونین و مدیران کل برخی ادارات را جهت بررسی مشکلات مرزن آباد از نزدیک به این شهر دعوت کنند که این درخواست به نظر می رسد در نیمه اول ماه مبارک رمضان محقق گردد.
شایان ذکر است: در این جلسه علاوه برنماینده مردم در مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر،  امام جمعه، بخشدار و رییس شورای اسلامی بخش مرزن آباد نیز حضور داشتند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن