جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

 زهرا راه گل
رسانه ها بعنوان ابزار برقراری ارتباط مردم با مسوولان و مطلع شدن از رویدادهای پیرامون در جامعه از جایگاه واهمیت ویژه ای برخوردارند. در این بین رسانه مجازی «در مرحله اول خبرگزاری ها و در مرحله بعد پایگاه های خبری» با توجه به سرعت در انتقال اخبار و دسترسی بروزتر مردم به اخبار و وقایع نسبت به دیگر رسانه ها تاثیر و نقش پررنگ تری را ایفا  می نمایند.

افزایش پایگاه های خبری منطقه ای در استان مازندران به ویژه غرب استان طی سالهای گذشته نشان دهنده پویایی و رشد روزافزون اطلاع رسانی در عرصه مجازی است که این امر را باید به فال نیک گرفت و با کمک و همراهی یکدیگر در راستای اعتلای عرصه رسانه منطقه گامهای موثر برداشت.
مرزن نیوز بعنوان اولین پایگاه خبری تحلیلی برخاسته و برگرفته از نام مرزن آباد بعنوان زادگاه اجدادی ام و دومین پایگاه خبری شهرستان چالوس (پیوستن پایگاه خبری کلارنا به کلاردشت بعد از شهرستان شدن) از یکسال قبل فعالیت خود را آغاز نموده و طی این مدت کوشیده تا صداقت و صحت اطلاع رسانی، امانت داری و رعایت اصول حرفه ای و پایبندی به رسالت خبری، دوری از نشر اخبار ناصحیح و عوامانه،  عدم بزرگنمایی و پرهیز از تخریب همراه با غرض ورزی شخصی واحترام به مخاطب را در سرلوحه کار خود قرار دهد.
تهیه و انتشار سلسله گزارش های اختصاصی معرفی روستاهای بخش مرزن آباد به قلم توانمند استاد مومن توپاابراهیمی از نویسندگان و پژوهشگران چیره دست منطقه یکی از اهداف و برنامه های این پایگاه بوده که تاکنون با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه بوده و این ما را برآن داشت تا این امر را در آینده فراتر از بخش مرزن آباد و شهرستان چالوس ادامه دهیم.
استفاده از اخبار خبرگزاری ها و بعضا دیگر پایگاه های خبری با ذکر منبع خبر و نام نویسنده مطالب نیز در دستور کار مرزن نیوز قرار داشته و دارد. چرا که معتقدیم امانت داری و احترام به تلاش و قلم همکاران مان در دیگر رسانه ها از اصولی است که باید در یک پایگاه خبری رعایت شود، و این در حالی است که برخی رسانه های منطقه بدون در نظر گرفتن اصل امانت داری از اخبار و مطالب تولیدی این پایگاه خبری بدون ذکر منبع استفاده کرده و بعضا نیز مشاهده شده این اخبار را به نام خود درج نمودند! اگرچه این امر از نگاه مخاطبانی که همواره عملکرد رسانه ها را مورد توجه قرار می دهند پنهان نمی ماند.
دوری از بزرگنمایی و پرهیز از تخریب اشخاص حقیقی و حقوقی از دیگر خصوصیات این پایگاه خبری است که کوشیده تا با انعکاس واقعیت ها بدون در نظر گرفتن اختلاف سلیقه و حب و بغض شخصی به رسالت خبری خود عمل نماید.
احترام به شعور و درک بالای مخاطب امری است که بدون توجه به حاشیه ها در مرزن نیوز رعایت شده و خوشبختانه رضایت عموم مخاطبان از این رسانه نشان می دهد که توانسته اعتماد مردم را به خود جلب نماید و این بزرگترین هدیه ایست که میتوان در سالروز آغاز بکار این پایگاه دریافت نمود.
اگرچه سخن بسیار است و درد دل از نامهربانی ها فراوان، و بیان آنها شاید همان حاشیه ای باشد که همواره از آن گریزان بوده ام، قضاوت را بر عهده شما خوبان میگذارم تا با تکیه بر اعتماد و همراهی شما که در همه حال همراه با مرزن نیوز بوده اید در ادامه راه که میدانم بسیار سخت هم خواهد بود قلم زده و گام برداریم.
در پایان بر خود لازم می دانم از همه کسانی که طی یکسال گذشته با مرزن نیوز همراه بوده و با ارائه پیشنهادها و انتقادات سازنده خود در پویایی این پایگاه سهم و نقش بسزایی ایفا نمودند تقدیر ویژه داشته باشم.

نظرات   

0 #2 کامبیز شمس 1393-03-18 18:39
با درود
خسته نباشید و خداقوت و همین .
دست مریزاد و شادزی
نقل قول کردن
+1 #1 علی شمس ازرامسر 1393-03-08 17:46
اززحمات شماتشکر
نقل قول کردن

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن