جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

زهرا راه گل
وقتی می گوییم حفظ محیط زیست، تزریق روح تازه و با نشاط به زندگیست، و طبیعت بدون زباله زیباست، بیش از آنکه به مفهوم این جملات زیبا بیاندیشیم و خود نیز در این راستا گام برداریم، به واقع تنها شعار می گوییم و از عمل فاصله بسیاری داریم.
اینکه می گوییم محیط زیست و طبیعت را همانند منزل خود دوست می داریم و ریختن زباله در طبیعت را نمی پسندیم، بیشتر شعار است تا حقیقت، چرا که این روزها به هرسو نگاه میکنیم، انباشتی از زباله می بینیم که عمده آنها ره آورد مسافران عزیزی است که چندصباحی را میهمان مان هستند.
متاسفانه برخی بر این عقیده اند که تولید و انباشت زباله توسط قشر ضعیف و متوسط جامعه صورت می پذیرد، اما بارها مشاهده شده که حجم انبوهی از زباله در نقاط مختلف منطقه بویژه محور کندوان، از درون خودروهای گران قیمت و توسط قشر بی درد! جامعه به حاشیه جاده پرتاب می شود. باید بپذیریم هنوز فرهنگ نریختن زباله در طبیعت و حتی نریختن زباله از خودروهای عبوری به حاشیه جاده ها در کشورمان جا نیفتاده و در واقع آنچنان که باید آموزش های مربوطه به اقشار مختلف جامعه داده نشده.
خوشبختانه در این میان دیده می شوند افرادی که بدون هیچگونه چشمداشتی چه بصورت گروهی و چه انفرادی در راستای حفظ پاکیزگی محیط زیست و طبیعت گام بر می دارند، که متاسفانه کمتر هم دیده می شوند و شاید در میان انبوه بد اخلاقی های زیست محیطی گم می شوند. شاید تلاش این افراد محدوده کوچکی از محیط پیرامون شان را نجات دهد، اما می تواند گاهی تلنگری بر وجدان های خفته باشد.

نمونه ی یکی از این خوبان، جواد جمشیدی است. اگر از محور کندوان تردد می کنید، در محدوده ( کف هزارچم، پایین تر از رستوران صخره ) دست فروشی نظر شما را به خود جلب می کند، نه بخاطر آنچه برای بدست آوردن روزی به مسافران عرضه می کند، بلکه بخاطر پاکیزگی اطراف محل کسبش و نوشته هایی که بر سنگ ها و دیواره های دو طرف جاده خودنمایی می کنند. (لطفا پاکیزگی را رعایت کنید) ، (لطفا از ریختن زباله خودداری کنید) و ....
جواد جمشیدی در کنار کسب روزی در این منطقه، با چسباندن کاغذهای حاوی شعارهای زیست محیطی، از هموطنان و مسافران می خواهد در این عمل سهیم باشند. وی مسافت زیادی از محدوده محل کسب خود را پاکیزه نگاه می دارد، اقدامی که در کمتر جاده ای با این حجم مسافر دیده می شود.
امیدواریم متولیان امر به این نکته توجه داشته باشند که از چنین اقداماتی به سادگی عبور نکنند. جواد جمشیدی ها شایسته تقدیرند....

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن