جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

گزارش

مرزن‌آباد کنونی یا سعیدآباد، دروازه ورود علویان به تبرستان و اولین بیعت‌گاه مردمان این سرزمین با اسلام به شمار می‌رود.
مرزن نیوز/ قطعه چهار آزادراه پردغدغه تهران – شمال با گذشت حدود سه دهه بهره برداری شد اما دریافت عوارض، حلاوت و شیرینی این آزاد راه را بر کام بومی های منطقه تلخ کرده است.

مرزن نیوز/ جمعی از پرستاران بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس صبح امروز با تجمع مقابل درب اورژانس این بیمارستان به اجرای ناعادلانه طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد و همچنین عدم اجرای قانون تعرفه گذاری بعد از گذشت هشت سال، اعتراض کردند.

مرزن نیوز/ بهترین نمونه‌ بارز و زنده از عشق و ایثارمادران معاصر که پر ارزش ترین روزهای عمرگرانمایه خود از جوانی تا کهولت را صرف یاری نیازمندان و محرومان جامعه کرد، بانو اشرف قندهاری (موسس آسایشگاه خیریه کهریزک) است.

مرزن نیوز/  مادرمه اولین آیین بهاری مازندرانیهاست که همزمان با سال تحویل و یا اولین ساعات آغاز سال نو در بسیاری از خانه های مازنی ها اجرا می شود. بر اساس این رسم سنتی و قدیمی که به اعتقاد مازنی ها، مادرمه نوعی شگون به شمار می رود، از دقایقی قبل از سال تحویل، مادرمه در بیرون از منزل، با سینی که در داخل آن یک جلد کلام الله مجید، آب و سبزه است به انتظار تحویل سال منتظر ایستاده است.

مرزن نیوز/ پنجشنبه نگاه همه مازنی ها به آسمان خیره شده بود چرا که آسمان استان در بازار شایعات هم شهاب باران شده بود و هم شاهد سقوط بشقاب پرنده ها بوده است.

مرزن نیوز/ دخترک گلفروش چالوسی به بحث روز شبکه های اجتماعی بدل شده است. دختری که با ظاهری خاص توجهات را به خود جلب کرده است. چهره خندان این دختر جوان تصورات مربوط به تنزل شأن بانوان و زنان به هنگام دست زدن به دستفروشی و تبدیل شدن به فروشنده های دوره گرد را به هم زده است.

مرزن نیوز/ آزادراه تهران -  شمال با قدمت حدود سه دهه ای و تاریخی اش به دلیل نیمه کاره و غیرایمن بودن، به پروژه میراثی تبدیل شده و رانش های مکرر کوه در قطعه 4، اشک شمالی ها و بویژه مازنی ها را درآورده است.

مرزن نیوز/ خزان با جامه ی زرد ،سرخ و ارغوان سیمای جنگل را هزار رنگ می کند. خنکای پاییزانه همه ی پرندگان و چرندگان را به نشاط آورده است.کرختی گرمای بی امان تابستان اکنون دیگر جنگل را نمی آزارد.

مرزن نیوز- اختصاصی/ مومن تو پا ابراهیمی از جمله نویسندگان و پژوهشگرانی است که توجه ویژه ای به مسائل اجتماعی داشته و گزارشهای وی عمدتا بر اساس تحقیقات میدانی است. گزارشی که می خوانید حاصل گپ و گفت های متعدد وی با مردی است که دور از خانه و کاشانه و در گودالی غارمانند در همین نزدیکی ها زندگی می کند. اینکه این مرد کیست و به چه علتی در این مکان زندگی می کند شاید قابل درک باشد اما آنچه حائز اهمیت است، همه ما همنوعان خود را با هر درد و مشکلی دوست داریم و خواهان بازگشت آنها به زندگی عادی هستیم....

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن