جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ خزان با جامه ی زرد ،سرخ و ارغوان سیمای جنگل را هزار رنگ می کند. خنکای پاییزانه همه ی پرندگان و چرندگان را به نشاط آورده است.کرختی گرمای بی امان تابستان اکنون دیگر جنگل را نمی آزارد.

 

درختان با هجوم سیلاب باران های موسمی پاییزی تشنگی خود را کاملا فرو نشانیده حتی جوانه های تازه ای نیز ارزانی طبیعت کرده اند ،اینجا و آنجا آلوچه های جنگلی «تی تی» زده و تمشک ها نیز سیمایی بهاری به خود گرفته اند . رنگ جنگل دید گان تو را جادو می کنند و جاذبه ی هزار افسانش  اراده ات   را  در اختیا ر می گیرند.
به تنگ غروب نز دیک می شوی  اما به خود می گویی: دمی با جنگل بسر بردن غنیمت است .از مسیر زمین ورزشی «شهید بهشتی تجنکلا» دامنه ی کوه تجک را نشانه می گیری . پا را به درون جنگل گذاشته نا گذاشته فاجعه ای زیست محیطی تمام  حظ دیداریت را به باد فنا می دهد .کالبد مثله شده ی گرازی که به دست شکارچیان غیر مجاز به خاک و خون کشیده شده فضای امن جنگل را مبدل به شکنجه گاه آنان نمود.نه فقط آنان که همه ی جانوران.
    مدت هاست که تیرنگ دیگر در اینجا زیست گاه ندارد و هیچ شوکایی در پس هیچ بته ای بره اش را شیر نمی دهد . حتی تشی نیز فرار را بر قرار ترجیح داده است. شکار گر محترم ران ها، فیله ها و دست های خوک را جهت مصرف جدا کرده با خود بر دند و دیگر اعضای حیوان فلک زده را در کف جنگل به شکل مشمئز کننده ای به حال خود رها نمودند .اداره ی محترم محیط زیست چالوس لطفاپاسخ دهند که آیا این قبیل کشتار ها از نظر آنها مجار است.اگر نه در قبال آن چه پاسخی دارند.
گزارش : مومن تو پا ابراهیمی
 عکس: آرش توپا ابراهیمی

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن