جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ مدیر خدمات بیمه ای شعب بانک کشاورزی استان مازندران گفت: مبلغ 100 میلیارد ریال غرامت بیمه کشاورزی به آن دسته از کشاورزان و باغدارانی که محصولات خود را نزد بانک کشاورزی بیمه نموده و در اثر برف سنگین و سرمای آذرماه و سایر عوامل خطر تحت پوشش دچار خسارت شده اند پرداخت شد. مهندس حمید رضوی نیا افزود: همچنین خسارت وارده در اثر برف و سرمازدگی به تنه درختان که شکستگی درخت و خشک شدن سرشاخه ها را به همراه داشت حدود 65 میلیارد برآورد شده است که در حال پرداخت می باشد .
وی تصریح کرد: گروه خدمات بیمه ای مدیریت شعب بانک در استان مازندران در سال زراعی 1395 حدود 40 هزار بهره بردار در تمام زیربخش های کشاورزی شامل انواع محصولات باغی و زراعی، دام و طیور و آبزیان را زیر چتر حمایتی بیمه قرار داده که تاکنون 15 هزار نفر از افراد خسارت دیده ناشی از عوامل تحت پوشش بیمه غرامتی معادل 200 میلیارد ریال دریافت خواهند کرد. در همین راستا با تامین اعتبار مالی از سوی دولت پرداخت غرامت آغاز گردیده و تاکنون 100 میلیارد ریال پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت می باشد.
مهندس رضوی نیا تاکید کرد: امروزه پرداختن به موضوع بیمه و استفاده از چتر حمایتی حاصل از آن یکی از موضوعات اصلی در راستای اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور به حساب می آید که با پیشرفت صنعت بیمه خصوصاً در زیر بخش کشاورزی که یکی از پر مخاطره ترین بخش های سرمایه گذاری بوده و ریسک بالایی دارد موجب امنیت سرمایه گذاری و آرامش خاطر و خصوصاً بهبود وضع معیشت روستائیان و تولیدکنندگان را در بر خواهد داشت.  
وی گفت؛ با عنایت به اینکه تا پایان اردیبهشت ماه فرصت بیمه گری محصول برنج و مرکبات باقی است، از شالیکاران و باغداران درخواست می کنیم با در دست داشتن مستندات مالکیت و کارت ملی به شعب اصلی بانک کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی و دفاتر نمایندگی های شرکت های خدمات بیمه ای مستقر در شهرستان ها مراجعه و با انتخاب گزینه های متناسب با عملکرد هر منطقه اقدام و محصول خود را در برابر خطرات قهری و طبیعی بیمه نمایند .  
 مدیر خدمات بیمه ای شعب بانک کشاورزی استان مازندران تاکید کرد: توصیه می شود در زمان انعقاد قرارداد بیمه با انتخاب گزینه ای با عملکرد بالاتر و در صورت وقوع خسارت از حداکثر تعهد بیمه گر برخوردار گردد بطوریکه مبلغ غرامت دریافتی تاحدودی جبران زیان های مالی یک دوره تولید را پوشش دهد.  
وی ادامه داد: همچنین برای محصول پرتقال از یک گزینه تکمیلی برای استان مازندران در نظر گرفته شده است که با پرداخت حق بیمه سهم کشاورز به مبلغ (1 میلیون و 155 هزار 400 تومان)، غرامتی معادل (12 میلیون تومان) دریافت خواهند کرد  .  
رضوی نیا در پایان تاکید کرد؛ چنانچه خسارتی به مزارع برنج و باغات مرکبات وارد شده در اسرع وقت قبل از محو آثار خسارت به شعب اصلی بانک کشاورزی مراجعه و کتباً اعلام خسارت نمایند تا اکیپ های کارشناسی متشکل از کارشناسان مراکز تحقیقاتی و جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی برای تشخیص و برآورد میزان خسارت اقدام نمایند تا پس از بازدید و بررسی، غرامت به متناسب با گزینه انتخابی در قرارداد بیمه نامه محاسبه و پرداخت گردد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن