جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ طی مراسمی همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور مسوولان شهرستانی، پروژه نهضت آسفالت شهر مرزن آباد افتتاح شد. شهردار مرزن آباد در این مراسم ضمن تبریک دهه فجر گفت: خرسندیم که با اجرای پروژه بزرگ نهضت آسفالت سهمی در برنامه های این دهه مقدس در شهرستان داریم و قطعا این عملکرد بدون حمایت دولت میسر نبود.
مهندس جعفر ردایی با اشاره به پروژه گازرسانی به شهر مرزن آباد افزود: از حدود چهارسال قبل شهر مرزن آباد درگیر گازرسانی بود و به همین دلیل کلیه معابر و کوچه های سطح شهر دچار کنده کاری شده بودند و اجرای آسفالت تا پایان عملیات گازرسانی میسر نبود. به همین منظور بلافاصله پس از لوله گذاری ها نسبت به ترمیم کنده کاری ها اقدام نمودیم تا مردم از پیامدهای ناشی از گازرسانی دچار مشکل نشوند.
وی تصریح کرد: اجرای پروژه گازرسانی هم نتیجه تلاش و همکاری و توجه دولت به شهر و بخش بود که طی آن مردم این شهر و روستاهای اطراف از نعمت گاز برخوردار شدند. سال گذشته استاندار مازندران در جلسه ای که در شهرداری مرزن آباد برگزار شده بود، پروژه گازرسانی به مرزن آباد را مهمترین پروژه استان برشمردند و بعد از آن کار سرعت گرفت و با همت جهادی مسوولان گاز در استان، شهرستان و بخش مرزن آباد علمک ها نصب و اکثر شهر از این نعمت برخوردار شدند. قطعا اجرای این پروژه عظیم دستخوش کنده کاری های گسترده ای بود. سعی کردیم بلافاصله نخاله ها را جمع آوری نماییم و به همین دلیل مردم خیلی به زحمت نیفتادند. سعی کردیم آسیب هایی که متوجه برخی شهرهای کوهستانی در پی اجرای گازرسانی شده بود، متوجه شهر ما نشود به همین منظور بسیار زود وارد عمل شده و اقدامات لازم را برای ایجاد آسایش مردم بعمل آوردیم.
ردایی ادامه داد: با وضعیت بوجود آمده، شورای شهر نهضت آسفالت را به تصویب رساند که در حقیقت کار مشترک بین شهرداری و دولت بود، جا دارد در همین رابطه از دولت تدبیر و امید که برای اولین بار این مقدار قیر را در اختیار شهرداری قرار داد تشکر کنم. برای اجرای پروژه آسفالت 8500 تن آسفالت در سطح شهر ریخته شد، از این مقدار 6 هزارتن انجام شد و 2500 تن در دست اجرا قراردارد.
شهردار مرزن آباد با بیان اینکه 500 تن قیر از سوی وزارت راه و شهرسازی و 200 تن از سوی وزارت کشور به این پروژه اختصاص یافت اظهارداشت: خوشبختانه شرکت دال گستر بعنوان پیمانکار پروژه از توانمندی بالایی برخوردار بوده و با قدرت، سرعت ودقت این پروژه را به اجرا درآورد که جا دارد از آقای عسگری و کلیه همکاران شان تقدیر ویژه داشته باشم.
وی گفت: همچنین لازم می دانم از پلیس راه که اجازه داد روزهای جمعه از جاده کندوان استفاده کنیم، پرسنل شهرداری، شورای اسلامی شهر، فرماندار شهرستان چالوس، امام جمعه ، بخشدار و دیگر عزیزانی که همراه ما بودند صمیمانه تقدیر بعمل آورم.
ردایی با اشاره به خیابان اصلی شهر مرزن آباد نیز گفت: 3 کیلومتر از جاده اصلی شهر مرزن آباد که محل تردد میلیونها مسافر و گردشگر است وضعیت مناسبی ندارد. در این رابطه پیش از این جلسات و مکاتبات متعددی صورت گرفته و درخواست ما نیز این بوده که جاده اصلی شهر را در پروژه ملی آسفالت محور کندوان ببینند. خدمات ما در این شهر ملی است و نیازمند اعتبارات ملی برای اجرای برخی پروژه ها مانند آسفالت خیابان اصلی شهر می باشد.
ردایی با بیان اینکه مشکلات موجود در شهر و شهرداری مانعی برای اجرای برنامه های ما نبود تصریح کرد: هدف ما تلاش و خدمت برای مردم و جلب رضایت آنهاست. علیرغم مشکلات مالی و برخی مشکلاتی که برای ما  بوجود آوردند، سعی کردیم با توکل به خدا از حرکت و کار جهادی خود کوتاه نیامده و محکم و استوار بایستیم و آنچه را آغاز کرده بودیم را به سرانجام برسانیم. قطعا در چندماه باقیمانده نیز همه تلاش خود را به کار خواهیم بست تا پروژه های نیمه کاره را به اتمام برسانیم.
شهردار مرزن آباد در ادامه با اشاره به برخی پروژه های در دست اجرای شهرداری گفت: در راستای اجرای طرح تعریض مرکز شهر، چند باب مغازه باقی مانده که نیازمند اعتبار ملی است. اگر در این خصوص به شهرداری کمک شود می توانیم چند واحد باقی مانده را نیز تملک و طرح تعریض را تکمیل نماییم. اسناد مناقصه جهت احداث المان مرکز شهر نیز آماده بوده و به زودی پیمانکار مجرب و توانمندی را جذب خواهیم کرد. طرح این المان که رویکرد آن ورود علویان به تبرستان می باشد، پیش از این طی مسابقه ای که برگزار گردید توسط تیم معماری انتخاب شده  است.
ردایی همچنین با اشاره به عملیات احداث جاده شهدا اظهارداشت: جاده شهدا کنارگذری است که جاده کلاردشت  را به  جاده میچکار و پس از آن به جاده اصلی به سمت تهران وصل می کند. در همین رابطه فرماندار شهرستان چالوس همکاری صمیمانه ای با ما داشته و 230 میلیون تومان برای این پروژه در نظر گرفتند، به محض تخصیص اعتبار، کار را با سرعت پیگیری خواهیم کرد و تلاش داریم حداقل پل این مسیر را احداث و شرایط تردد مردم را فراهم نماییم. با اجرای این پروژه تا حدود زیادی از ترافیک درون شهر مرزن آباد کاسته خواهد شد.
وی ادامه داد: دیگر پروژه در دست اجرا، زیرسازی و آسفالت بلوار امام رضا (ع) حدفاصل بعد از پمپ بنزین تا مقابل منابع طبیعی است که یک سمت آن انجام شده و لاین شرقی آن باقی مانده و در نظر داریم بلافاصله بعد از اتمام نهضت آسفالت، این پروژه را نیز به پایان برسانیم.
شهردار مرزن آباد همچنین با تاکید بر ضرورت اجرای چهاربانده شدن جاده اصلی شهر تا مجلار گفت: شهرداری آمادگی کامل برای همکاری با اداره راه، فرمانداری و بخشداری را دارد، این پروژه یکی از نیازهای اساسی شهر و بخش مرزن آباد است تا بتوانیم با اجرایی شدن آن بار ترافیکی منطقه را کم نماییم.
ردایی در پایان گفت: همه سعی و تلاش ما در مجموعه مدیریت شهری بر این است تا بتوانیم با خدمت صادقانه زمینه را برای رضایت عموم مردم فراهم کنیم، چرا که رضایت مردم رضایت خداوند است.
*شهر مرزن آباد قابل مقایسه با چندسال قبل نیست
فرماندار چالوس نیز در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر، ایران اسلامی را مایه افتخار دانست و گفت: هرگز حاضر نیستیم زیر بار ظلم برویم و اجازه نمی دهیم دشمنان در زندگی ما دخالت کنند.
محمدناصر زندی با بیان اینکه استقلال کشور نعمت بزرگی است و عامل پیروزی انقلاب مردم بود، افزود: مردم همواره محکم پای انقلاب ایستاده و قدردان هستند.
فرماندار چالوس با تأکید بر اینکه باید قدردان نعمت انقلاب بود چون بسیارگران به‌دست ما آمد خاطر‌نشان کرد: برای این انقلاب خیلی هزینه و خون دادیم و باید پای آرمان‌هایی که با خون امضا شد بایستیم.
وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین نعمت این بود که استکبار از سد راه ما برداشته شد، افزود: هنوز پس از ۳۸ سال دست از سر ما بر نمی‌دارند و از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به ما فشار می‌آورند که این به‌دلیل دلهره‌ای است که دارند.
زندی با اشاره به اینکه در دوران قبل از پیروزی انقلاب نیز به‌دلیل منافعی که ایران برایشان داشت مهم‌ جلوه می‌کرد، خاطرنشان کرد: آنها می‌دانستند که اگر این انقلاب پا بگیرد جهان را متحول می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با اعتماد بنفسی که امام راحل به‌مردم داد فهمیدیم که قدرت‌های آنها توخالی بود چون به مردم اتکا نداشتند.
فرماندار چالوس  با بیان اینکه در گذشته چون حاکمان ما متکی به بیگانگان بودند مجبور به امتیاز دهی بودند، اظهار کرد:اگر با سیره گذشته پیش می‌رفتیم، امروز شاهد این اتفاقات بزرگ در شهرها و روستاهای کشور نبودیم، و بدون شک   توسعه همه‌جانبه سیاست این نطام بود و دفاع از مستضعفان در دستور کار امام راحل بود.
وی با ابراز خرسندی از اینکه امکانات به‌سرعت در تمام عرصه‌ها و برای تمام نقاط دیده شد، تصریح کرد: اگر چه در بحث اشتغال غفلت شد و در بحث کنترل جمعیت مدیریت درستی صورت نگرفت و باید اشتغال در روستاها در نظر گرفته می‌شد تا مردم در روستا باقی بمانند اما اتکای به مردم سبب شد تا با قدرت مردم دربرابر امریکا و کشورهای استکباری محکم بایستیم.
زندی با بیان اینکه دشمنان هم فهمیدند و با ارزیابی خود از صحنه‌های حضور ملت ما در برنامه‌های مختلف در می‌یابند که مردم همیشه آماده جان‌فشانی هستند، تأکید کرد: هر قدر به این مردم خدمت کنیم کم است.
وی با اشاره به  وضعیت مرزن‌آباد در مقایسه با قبل خاطر‌نشان کرد: اتفاقات خوبی در این شهر افتاد که با توجه به امکانات شهرداری اینکه هر سال روی یک موضوع تکیه می‌کنند بسیار شایسته است.
فرماندار چالوس با اشاره به اینکه پس از خرابی ناشی از کنده‌کاری لوله‌گذاری برای گاز اجرای نهضت آسفالت اقدام ارزنده‌ای بود که حاصل تلاش عمومی است و گفت: حوزه اشتغال، شهرک صنعتی و تعریض راه از مجلار به دزدبن از دغدغه های جدی ماست که با توجه به رنج مردم در ایام ترافیک سعی داریم تا کار را شروع کنیم تا این مشکل برطرف شده و زندگی برای مردم آسان‌تر شود.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن