جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ در راستای اجرای همایش بزرگ " زنان علوی طبرستان" که به مناسبت 14 آبان روز مازندران در مرزن آباد برگزار خواهد شد، جلسه هماهنگی با حضور مدیران کل ارشاد اسلامی  و اوقاف مازندران، فرماندار، روسای ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی و بخشدارمرکزی چالوس، امام جمعه، شهردار، بخشدار و شوراهای اسلامی شهر و بخش مرزن آباد  در فرمانداری برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در جلسه هماهنگی این همایش با تقدیر از تلاشهای امام جمعه و دیگر متولیان برگزاری همایش های سالهای گذشته در مرزن آباد گفت: از آنجا که ورود داعی کبیر به مازندران برای اولین بار در سعیدآباد مرزن آباد رخ داده و اولین بیعت علویان در این منطقه صورت پذیرفت، در نظر داریم تا موضوع در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مطرح گردد تا مبداء و آغاز تمامی برنامه های روز مازندران از سالهای آتی از مرزن آباد به تصویب برسد.
احد جاودانی با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از همایش سال گذشته روز مازندران در مرزن آباد و بازسازی بیعت علویان در این منطقه افزود: باید سعی کنیم ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه بویژه این حادثه بزرگ و تاریخی را بیش از پیش به مردم بشناسانیم.
وی از حضور مهمان ملی در این همایش خبرداد و گفت: مقرر گردیده امسال برنامه صالحان کجور در صبح و برنامه مرزن آباد در عصر روز جمعه 14 آبان برگزار گردد تا مسوولان ملی، استانی و منطقه ای بتوانند در هر دو همایش حضور بهم رسانند.
جاودانی در ادامه با بیان اینکه هرسال در مازندران همایش بین المللی بزرگداشت یکی از مفاخر استانی برگزار می شود گفت: سال گذشته همایش بین المللی محمدجواد حجتی قرآن پژوه کشورمان در دانشگاه مازندران برگزار شد، امسال همایش ملی نیما در نور برگزار می شود و مصوب گردید تا سال آینده همایش بین المللی ملاعلی فاخر شاعر مذبی و تعزیه سرای مرزن آبادی را در شهرستان چالوس برگزار نماییم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان از تلاش و همراهی صمیمانه فرماندار شهرستان چالوس، امام جمعه و دیگر مسوولان شهر و بخش مرزن آباد در برپایی سلسله همایش های بزرگ روز مازندران در مرزن آباد تقدیر بعمل آورد. 

   

حضور بانوان بسیجی غرب مازندران در همایش زنان علوی طبرستان
فرماندار چالوس نیز از هماهنگی و آمادگی جهت اجرای همایش بزرگ زنان علوی طبرستان خبرداد و گفت: همایش سال گذشته بسیار خوب، باشکوه و آبرومندانه برگزار شد، بویژه اجرای بازسازی بیعت علویان که با اقبال و استقبال کم نظیر اقشار مختلف جامعه مواجه گردید.
محمدناصر زندی با بیان اینکه امسال 14 آبان مصادف با شهادت حضرت رقیه (س) است افزود: نیاز است که برنامه ریزی و هماهنگی همه جانبه بین دستگاه ها، نیروهای انظامی، راهور، آتش نشان، اورژانس، هلال احمر و دستگاه های خدمات رسان با ستاد برگزاری وجود داشته باشد تا مراسم به نحو باشکوهی برگزار گردد.
وی زمان برگزاری همایش را از ساعت 14 الی 17 روز جمعه 14 آبان عنوان و تصریح کرد: بانوان بسیجی غرب مازندران با همراهی و همکاری سپاه و فرمانداری های شهرستانهای منطقه به این همایش اعزام خواهند شد.*رونمایی از اطلس علویان طبرستان برای اولین بار در همایش زنان علوی طبرستان
امام جمعه مرزن آباد نیز با بیان اینکه به دلیل تقارن روز مازندران با شهادت دختر امام حسین (ع) حضرت رقیه (س)، همایش تحت عنوان زنان علوی طبرستان برگزار خواهد شد گفت: با توجه به وضعیت این ایام در سوریه،  ارادت مردم منطقه از قدیم به اهل بیت (ع) و دفاع آنها از گذشته تا کنون از حرم اهل بیت، جای خالی چنین همایشی احساس می شد.
حجت الاسلام علیخانی با تقدیر از مسوولان وقت و فعلی استان، شهرستان چالس و بخش و شهر مرزن آباد در برگزاری همایش های تشیع وطبرستان و روز مازندران افزود: علیرغم همه کمک ها، آنچنان که باید این مساله جدی گرفته نمی شود. مرزن آباد اولین بیعتگاه علویان مازندران است و باید بیش از اینها مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی با اشاره به برگزاری جلسه با سردار بابایی فرمانده سپاه استان مازندران اظهارداشت: در این جلسه مقرر گردید تا طبق دستور ایشان به فرماندهان سپاه شهرستانهای غرب مازندران، بانوان بسیجی به این همایش اعزام شوند.
امام جمعه مرزن آباد مکان برگزاری همایش را پادگان شهید ادیبی عنوان و تصریح کرد: در این همایش فرزندان  شهدای مدافع حرم، بانوان بسیجی غرب استان و بانوان اقشار مختلف منطقه حضور خواهند داشت. ضمن اینکه در این همایش سخنرانی توسط"دختر شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه" ، مداحی توسط کربلایی کلهر، ارایه مقاله توسط  دکتر وجیهه ترکمانی استاد دانشگاه چالوس، سخنرانی توسط حجت الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف کشور، رونمایی از اطلس علویان طبرستان ( نقشه ورود علویان به طبرستان و شهرها و مناطق مهمی که از ابتدا در این امر دخیل بودند) و توزیع ویژه نامه تشیع و طبرستان را خواهیم داشت.نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن