جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ نشست خبری فرماندار چالوس به مناسبت آغاز اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن برگزار شد. محمدناصر زندی در این نشست با تاکید بر ضرورت مشارکت همه مردم در این طرح گفت: همه آحاد وظیفه دارند تا با مشارکت در این طرح یاریگر دولت مردان در ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه هرچه بیشتر مناطق مختلف کشور باشند.
وی با بیان اینکه در این دوره از سرشماری برخلاف دوره های قبل، ثبت اطلاعات و آمار از طریق سایت صورت می پذیرد اظهارداشت: مرحله اول از امروز شنبه تا 24 مهرماه بصورت اینترنتی و مرحله دوم از 25 مهر الی 25 آبان بصورت حضوری صورت می پذیرد. روند سرشماری نیز بدینگونه است که مردم با مراجعه به سایت سرشماری و ثبت اطلاعات خود، کد دریافت و به هنگام مراجعه مامورین سرشماری، کد را به آنها ارایه می دهند.
زندی در همین رابطه گفت: افراد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن به آدرس www.sarshomari95.ir   شماره ملی سرپرست خانوار را به عنوان رمز ورود ثبت و اطلاعات فردی و خانواری خود را در پرسشنامه وارد نمایند.
فرماندار چالوس تصریح کرد: در مرحله دوم که مامورین به درب منازل مراجعه می کنند، کدهای دریافتی نیز توسط تبلت هایی که در اختیار آنها قرار داده می شود ثبت می شود. بدین ترتیب ضمن صرفه جویی در هزینه های ناشی از مصرف کاغذ، از نیروی انسانی کمتری نیز استفاده می شود. ضمن اینکه ثبت اینترنتی دقیق تر و سریع تر انجام خواهد شد.




زندی با بیان اینکه سرشماری نقش تعیین کننده و مهمی در تصمیم گیری های سطح کلان کشور در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، آموزشی و بهداشتی و ... دارد گفت: سرشماری طرحی ملی و میهنی و همه مردم، مسؤولان  و دست‌اندرکاران برنامه‌ ریزی و آحاد ملت وظیفه مشارکت دارند.
فرماندار چالوس در ادامه با تاکید بر ضرورت ثبت اطلاعات افراد در شهر و روستای محل سکونت شان اظهارداشت: برخی افراد آگاهی لازم را را در این خصوص ندارند و تصورشان بر این است که اگر اطلاعات شخصی خود را ثبت کنند عواقب خوبی برایشان نخواهد داشت و یا منجر به قطع یارانه آنها می شود که اینگونه نیست. تمامی اطلاعات شخصی افراد به امانت و محرمانه در سایت ساماندهی قرار گرفته و تنها جهت ثبت آمار دقیق از میزان جمعیت، محل سکونت، میزان سطح تحصیلی، اشتغال و ... در سطح ملی صورت می پذیرد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه ثبت اطلاعات افرادی که در شهرها سکونت دارند به نام روستاها درست نیست گفت: دولت موظف است خدمات لازم را به روستاها ارایه دهد و از مردم می خواهیم از انجام این کار خودداری کنند. قطعا این کار با روح قانون و اهداف آمار و برنامه‌ریزی تناقض دارد و در صورت گزارش هرگونه مغایرتی در مورد سکونت دائم و موقت افراد از سوی مرکز آمار راستی آزمایی صورت می پذیرد.
شایان ذکر است: فرماندار چالوس در این جلسه اطلاعات فردی و خانوار خود را در سایت سرشماری به ثبت رساند.




نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن