جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ مراسم گرامیداشت هفته دولت با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و سخنگوی دولت تدبیر و امید، استاندار مازندران و جمعی از مدیران کل استان، نماینده مردم در مجلس، فرمانداران، ائمه جمعه و جمع کثیری از مسوولان استانی، منطقه ای و شهرستانی در سالن سینما جهان نمای چالوس برگزار شد.
*پرداخت 48 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بازنشستگان و کشاورزان
سخنگوی دولت در این همایش گفت: با همکاری مشترک دولت و مجلس بیش از 48 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بازنشستگان، شاغلان و کشاورزان پرداخت می‌شود. محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه موضوع آب شرب و کمیسیون ماده 215 که بنده مسؤول آن هستم هفته آینده دستور تصویب آن صادر می‌شود، اظهار کرد: بودجه اعتباری قبل از آذرماه باید به مجلس داده شود و ردیف اعتباری را برای آب‌رسانی به این منطقه در نظر می‌گیریم.
‌وی افزود: 66 طرح با اعتبار 5 میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم صورت گرفت و آثارش شاید در کوتاه‌مدت در زندگی مردم احساس نشد. سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز میزان فروش نفت از 2 میلیون و 250 هزار بشکه نفت به 2 میلیون و 350 هزار بشکه رسید و 30 درصد هم در بخش مالیات و حقوق گمرکی افزایش داشتیم که می‌تواند نوید خوبی باشد.
این مسؤول ادامه داد: دولت در کوتاه‌مدت برای خروج از مشکلات اعطای تسهیلات 16 هزار میلیارد تومانی برای 7 هزار و 500 واحد تولیدی در نظر گرفته است.نوبخت خاطرنشان کرد: برای اجرای‌های طرح عمرانی در خطه شمال چهار راه بزرگ مواصلاتی در نظر گرفته شد که بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار تزریق می‌شود که بخشی انجام شد.
وی افزود: رئیس جمهور شخصاً این دستور را به سازمان برنامه و بودجه دادند و قبل از پایان امسال بیش از هزار میلیارد تومان تزریق می‌کنیم تا گشایش احساس شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه در سفر رئیس جمهور به مازندران برای کنارگذرها نیز دستوراتی داده شد، تصریح کرد: با همکاری مجلس مشکل گندم‌کاران و زارعان برطرف شد. نوبخت گفت: با همکاری مشترک دولت و مجلس بیش از 48 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بازنشستگان، شاغلان و کشاورزان پرداخت می‌شود.


*لزوم ایجاد پروتکل اشتغال و مشکل بیکاری در مازندران
استاندار  مازندران نیز طی سخنانی لزوم ایجاد زیرساخت‌ها را در این استان مهم دانست و گفت: تا پایان این‌ماه که وزیر کار و ارتباطات به استان سفر می کنند و پروتکلی برای ایجاد اشتغال و مشکل بیکاری ایجاد می‌شود.
ربیع فلاح جلودار با اشاره به اینکه در بودجه‌های استانی ضریب بودجه ۳.۴بود که به ۴.۳ رسید اظهار کرد: بودجه ملی ما نیز از ۲.۸ به ۴.۶ در سال‌جاری رسید که این نشان از توجه دولت به استان مازندران دارد. وی با بیان اینکه در طول سه سال بیش از چهار هزار و ۸۰۰  پروژه و طرح در استان مازندران اجرا شد، افزود: این پروژه‌ها به ارزش سه‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که به‌طور متوسط در هر روز چهار پروژه و طرح اجرا شد.
استاندار مازندران با اشارهبه برنامه‌های هفته دولتت در ان استان یادآور شد: در هفته دولت حدود ۶۸۰ طرح به ارزش یک‌هزار میلیارد تومان در استان مازندران اجرا شد. وی به عملکرد استان مازندارن اشاره کرد و افزود: در مورد مشارکت اقتصادی در مازندران حدود ۴۲.۳درصد که متوسط کشور ۳۹.۶  درصد بود و از نظر مشارکت اقتصادی و بخش خصوصی جایگاه ویژه‌ای دارد.
فلاح با اشاره به اینکه متوسط نرخ بیکاری در مازندران در مقایسه با کشور بالاتر است، افزود: در سال ۹۳ این رقم ۱۲.۷ و پایان سال ۱۲.۱ بود و این رقم در پایان سه ماهه نخست امسال به ۹.۸ درصد رسید. وی با بیان اینکه نرخ  تورم در استان مازندران نیز یک درصد کمتر از تورم کشور است، اظهار کرد: همه این مؤفقیت‌ها مرهون تعامل مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی در پیگیری امور است.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه سال ۹۵ سال خوبی در بخش تولیدات کشاورزی بود، تصریح کرد: میزان تولید برنج ۱۰ درصد افزایش محصول و مرکبات و کیوی نیز بیش از ۲۵ درصد افزایش تولید را شاهد بودیم. وی تاکید کرد: اگر نتوانیم صادرات خوبی در زمینه محصولات باغی وزراعی داشته باشیم مشکل برای کشاورزان است که باید تمهیداتی ایجاد شود تا از مشوق‌های صادراتی در این زمینه برخوردار شویم و با توجه به محصولات خوب در این استان و ارتباط مؤثر  با کشورهای همسایه بتوانیم در این زمینه صادرات را تقویت کنیم.
فلاح با انتقاد از روند اجرای پروژه‌های مصوب حاصل از سفر رئیس جمهور به استان مازندران گفت: با وجود اینکه قول داده شد تا برخی از طرح‌ها تا پایان سال ۹۴ به پایان برسد اما نتوانستیم  اعتبارات را به استان آورده و طرح‌ها را به سرانجام برسانیم. وی اضافه کرد: اگر چه در سراسر استان برنامه‌های خوبی اجرا شد و اجرای چهار هزار و ۸۰۰ طرح در طول سه‌سال رکورد خوبی‌است اما طرح‌های نیمه‌تمام برجای مانده از گذشته و تعهدات این حوزه‌ها بسیار زیاد است.
استان مازندران در پایان با بیان اینکه مشکل بیکاری استان نیاز به ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این حوزه دارد، گفت: با توجه به حضور وزیر کار و وزیر ارتباطات تا پایان این ماه در استان مازندران خواستار پروتکل ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری هستیم تا شاید بخش‌های مختلفی از استان که نیاز به کمک دارد به این واسطه از این چالش مهم استانی عبور کند.

*طرح انتقال آب مازندران به سمنان را به‌هیچ وقت نخواهیم پذیرفت/ منطقه  آزاد نوشهر و چالوس فراموش نشود
رئیس مجمع نمایندگان مجلس استان مازندران با تاکید بر اینکه منطقه نوشهر، چالوس و کلاردشت در زمینه آب شرب دچار تنگنا است، اعلام کرد: طرح انتقال آب مازندران به سمنان را به‌هیچ وقت نخواهیم پذیرفت.
قاسم احمدی‌لاشکی با اشاره به مشکلاتی که دولت در سال‌های اخیر با آن روبه‌رو بود، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با وجود به اوج رسیدن تحریم‌ها با سیلی صورت را سرخ نگاه داشت. وی با ابراز خرسندی از استقلال سازمان برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی خاطر‌نشان کرد: راهبردی که توسط اتاق فکر کشور داده شد قابل ستودنی است زیرا با این راه‌کار و با تلاش دولت و کمک مجلس نهم دو سازمان برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی به‌صورت  جدا تشکیل شد تا بتواند مشکلات را پیگیری کند و همه این‌ها  یعنی ما به سمت جامعه هدفمند در حرکت هستیم.
رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه امروز شاهد آرامش اقتصادی و سیاسی در کشور هستیم، تصریح کرد: در دولت قبل وضعیت اقتصادی مناسب نبود ولی امروز آرامش در این بخش بازگشت و دغدغه‌های قبلی وجود ندارد. وی با تاکید بر اینکه باید سال ۹۴ را سال سیاه مالی نام گذاشت، بیان کرد: با وجود تمام کمبودها کارها به سمت مناسبی پیش رفت.
احمدی‌لاشکی به اتفاقات مثبتی که در شهرستان چالوس و در این دولت افتاد اشاره کرد و ادامه داد:  پروژه آزادراه  تهران شمال که هیچ دولتی این اراده را نداشت که بداند مردم چقدرعذاب می‌کشیدند و حدود ۹۴ روستا دغدغه رفت و امد به‌منازل خود را در روزهای آخر هفته داشتند که دولت به این نتیجه رسید که برای قطعه ۴ آزادراه تصمیم جدی بگیرد به اندازه‌ای که حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار برای رفع نواقص این قطعه اختصاص  داد. وی با بیان اینکه کارها در قطعه یک آزاداه تهران شمال  به‌سرعت در حال انجام است، افزود: وعده داده شد این قطعه تا بهار ۹۶ در اختیار قرار بگیرد و زیر بار ترافیک برود.
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت در آزادراه تهران شمال سنگ تمام گذاشت، یادآور شد:  برای قطعات دو و سه نیز شرکت «دوو» با پیش قرار داد یک میلیارد و ۳۰۰ یورو که باید جدی گرفته شود تا مردم شمال در آینده از این نعمت برخوردار شوند.
وی احداث نخستین تونل درون شهری را از دیگر پروژه‌های مهم در شهرستان چالوس خواند و گفت:  طی بازدیدی که امروز وزیر راه و شهرسازی از این تونل داشتند وعده رفع نواقص تا چند هفته دیگر نیز داده شد. احمدی‌لاشکی اضافه کرد: در حوزه پل سردآبرود چالوس به‌سمت نمک‌آبرود نیز نقص فنی پل ساعت‌ها انتظار و ترافیک را برای تردد در برداشت که در کمتر از ۳ ماه این پروژه نیز تمام شد.  وی با اشاره به مؤفقیت در زمینه پروژه گازرسانی به حوزه انتخابیه اظهار  کرد: علاوه بر گازرسانی در حوزه شهری مرزن‌آباد تعداد ۹ روستای بخش مرزن‌آباد نیز از این نعمت برخوردار شدند همچنین پیگیری برای  گازرسانی به شهر پول و شهر کجور هم نتیجه داد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه با  انتقاد از طرح  پیشنهادی مبنی بر جمع‌آوری معاونت  سازمان جنگل‌های شمال کشورکه در شهرستان چالووس مستقر بود، تصریح کرد: تلاش و پیگیری دکتر نوبخت در این باره نیز نتیجه داد و   قرار شد نه تنها معاونت جنگل‌‌های شمال کشور بلکه معاونت امور جنگل‌های کشور در در چالوس بماند.
وی با تاکید بر اینکه منطقه نوشهر، چالوس و کلاردشت در زمینه آب شرب دچار تنگنا است و این دور از انصاف است که با وجود جنگل و دریا آب کافی نباشد، اعلام کرد: طرح انتقال آب مازندران به سمنان را به‌هیچ وقت نخواهیم پذیرفت.
احمدی‌لاشکی با اشاره به مشکل کمبود آب شرب در منطقه هچیرود و برخی از نقاط مهم چالوس، نوشهر و کجور خاطر‌نشان کرد:  در این باره پیگیری‌هایی صورت گرفت و قرار شد آب منطقه دلیر و ناتر را به مرزن‌آباد، نوشهر و چالوس منتقل کنیم.
وی خواستار موافقت معاون رئیس جمهور برای داشتن کد ۲۱۵ مستقل در این منطقه شد و گفت: در زمینه تشکیل مناطق آزاد نیز انتظار داریم تا مازندران را به‌صورت یکپارچه سه مجموعه‌ای ببینید.
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور میلیونی مسافران وگردشگران به غرب استان مازندران اظهار کرد: مردم غرب استان نباید نادیده گرفته شوند، بنابراین خواستار استان مستقل در این منطقه هستیم زیرا در بسیاری از موارد حق این منطقه نادیده گرفته  می‌شود.
وی در پایان متذکر شد: با توجه به‌وجود بندر قدیمی نوشهر با امکاناتی مانند فرودگاه و ... بحث منطقه آزاد را به‌صورت یکپارچه سه منطقه‌ای ببینیند و منطقه  آزاد نوشهر و چالوس نباید فراموش شود.

*ارتباط ایران با دنیای خارج به بالاترین سطح رسید
فرماندار چالوس نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند الگوی مدیریت  اسلامی هستند و  آنچه سبب شد تا این شهیدان ماندگار بمانند و الگو شوند ویژگی‌های فردی و مدیریتی آنها بود.
محمدناصر زندی با تاکید بر اینکه بعد از سالها از شهادت این دو شهید همه در تلاش هستند تا مسیر شهیدان رجایی و باهنر را که مدیریت اسلامی را سرلوحه کار قرار دهند، افزود: انها با تهذیب نفس و سعه صدر فردی خود ساخته بودند و به تاسی از مولای خود امام علی(ع) خودساختگی و صداقت و صراحت را در خود ایجاد کردند.
وی با اشاره به اینکه در طول سه سال از عمر دولت یازدهم اتفاقات خوبی رخ داد، اظهار کرد: فضای آرام سیاسی و اجتماعی، تعامل بین دستگاه ها، گسترش اعتماد عمومی، ایجاد امید در دل مردم، تنش‌زدایی، تعامل با جهان، ارتقای سطح تعاملات ایران با دنیای خارج، پذیرش ایران هسته‌ای از مهم‌ترین دستاوردهایی است که در سال‌های اخیر نصیب کشور شد. فرماندار چالوس با بیان اینکه امروز سطح ارتباط کشور ایران با دنیای خارج به بالاترین سطح رسید و پذیرش ایران هسته‌ای بزرگ‌ترین برگ برنده برای کشور بود، تصریح کرد: در حوزه اقتصاد هم تثبیت قیمت ارز و رشد اقتصادی و در سطح استان نیز اتفاقات خوبی رخ داد و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان مازندران و شهرستان چالوس تشکیل شد.
وی با بیان اینکه با توجه به وضع نامناسب اعتبارات در سال ۹۴ در استان مازندران و شهرستان چالوس مدیریت خوبی حاکم شد، یادآور شد: پس از گذشت سال‌ها انتظار پروژه پل سردآبرود و تونل کمربندی چالوس پس از ۸ سال انجام شد و آزادسازی ۱۰ کیلومتر ساحل از ۲۰ متر سواحل نیز از دیگر اتفاقاتی بود که در شهرستان چالوس افتاد و امروز دیگر مردم مردم آزادانه به سواحل می‌روند.
زندی با اشاره به اینکه در حوزه آزادراه تهران شمال نیز اعتباری از سفر دولت به این پروژه اختصاص یافت، افزود: پروژه گازرسانی گازرسانی در شهر مرزن‌آباد با وجود کوهستانی بودن و سخت بودن مسیر از دیگر دستاوردهای دولت در این شهرستان بود.
وی با اشاره به تشکیل نمایشگاه دستاورد دولت در هفته دولت در این شهرستان بیان کرد: اجرای ۴۶ پروژه عمرانی و کلنگ‌زنی هفت پروژه و همچنین افتتاح پل رینگ یک شهری چالوس نیز در این هفته رخ داد.
فرماندار چالوس در پایان با اشاره به معضل ترافیک در این شهرستان گفت: در صورت اختصاص اعتباراتی برای ایجاد و تکمیل رینگ دو شهری و همچنین پیگیری برای بازگشایی رینگ‌ها سبب می‌شود تا بخشی از گره ترافیکی این شهر کاسته شود.


*پرهیز ازبزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی
امام جمعه چالوس نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های دولت، گفت: دولت از انتقاد به‌جا و شایسته استقبال خواهد کرد. حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری با تقدیر از تلاش‌های دولت‌مردان یادآور شد: دولت خدمت‌گزار از انتقادات شایسته که در جهت پیشرفت دولتمردان کمک ‌کند استقبال می‌کند.
وی با بیان اینکه در این سه سال آرامش در مملکت وجود داشت و خدمات گاهی به جفا گرفته می‌شود، تأکید کرد: از بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی باید پرهیز کرد و آنچه دولت وعده داد باید با تدبیر و منطق وعقلانیت در قالب امید به‌مردم اجرایی شود.
امام جمعه چالوس خاطر‌نشان کرد: مردم اگر بدانند و امیدوار باشند که مشکلات در آینده برطرف می‌شود صبور خواهند بود.
وی با  انتقاد از این‌که با وجود کارهایی که صورت گرفت و زحماتی که کشیده شد اما هنوز این خدمات به کف جامعه نرسید و باید بیشتر خود را نشان دهد تا مردم امیدوار شوند، گفت: گاهی تبعیض‌ها سبب دلسردی می‌شود که باید سعی کرد تا این مشکل نیز برطرف شود. شایان ذکر است: در این مراسم از مدیران و کارمندان نمونه شهرستان چالوس نیز در حضور معاون رئیس جمهور تقدیر به‌عمل آمد. / فارس /


نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن