جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ پل و خیابان شورای مرزن آباد در ششمین روز از هفته دولت و با حضور فرماندار چالوس، جمعی از مسوولان شهرستانی، امام جمعه و مسوولان شهر و بخش مرزن آباد افتتاح و بقه بهره برداری رسید.
شهردار مرزن آباد در مراسم افتتاح این پروژه با تبریک هفته دولت و آرزوی توفیق برای دولت تدبیر و امید، اجرای این پروژه را از ضرورت های این شهر در راستای کاهش بار ترافیک دانست و گفت: همانگونه که مستحضرید، یکی از مشکلات مرزن آباد ترافیک شدید در مرکز شهر است، بر همین اساس تمامی خودروهایی که می خواهند به سمت محلات مختلف شهر بروند باید ابتدا از مرکز شهر عبور کنند، این نقطه بعنوان سه راه کلاردشت، محل تردد خودروهای مسافران جاده تهران و راه مواصلاتی روستاهای مرزن آباد همواره شاهد ترافیک سنگین بویژه در ایام تعطیل سال است.
مهندس جعفر ردایی افزود: خیابان اسلامی 1، خیابان اسلامی 2 و شهرک لاله از جمله مناطقی هستند که بسیار پرجمعیت بوده و اکثر ساکنین آنها هم اهل بیرون بشم هستند. در همین راستا برای کاهش بار ترافیک مرکز شهر و ایجاد راه دسترسی اهالی این مناطق به روستاهای بیرون بشم و بالا مرزن آباد این پروژه را تعریف نمودیم. ضمن اینکه مسافرانی که قصد سفر به کلاردشت را دارند از جاده شهرک صعتی وارد خیابان اسلامی شده و از آنجا به جاده کلاردشت می روند. این امر موجب می شود مرکز شهر دیگر پیک ترافیک را تحمل نکند.

وی ادامه داد: در راستای احداث این خیابان 500 متر زمین رایگان از سوی پادگان شهید ادیبی بطور رایگان به شهرداری واگذار شده که جا دارد صمیمانه از فرماندهی پادگان تقدیر بعمل آورم.
ردایی در همین رابطه تصریح کرد: خریداری یک واحد مسکونی به مبلغ 50 میلیون تومان و یک قطعه زمین به مساحت 200 متر و نیز 2100 متر مکعب دیوار چینی از سوی شهرداری صورت گرفت تا این پروژه به سرانجام برسد.
شهردار مرزن آباد با بیان اینکه طول مسافت این خیابان بیش از 300 متر است افزود: برای دیوار سنگی در دیگر شهرها متری 200 تومان هزینه می شود اما چون مصالح  به ما نزدیک است و به صورت امانی خودمان انجام می دهیم، برای ما 110 تومان هزینه شد با این تفاسیر 2100 متر خود حجم سنگین دیوارچینی است که  در تمام مسیر انجام شد.
وی با بیان اینکه یک دستگاه پل نیز با اعتبار 200 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در مسیر این خیابان احداث گردیده گفت: احداث دیوار، آسفالت، زیرسازی و تملکات از سوی  شهرداری صورت پذیرفت. در مجموع طی سه سال گذشته 590 میلیون تومان توسط شهرداری هزینه شد. ضمن اینکه بیش از صد متر فضای بلا استفاده نیز در مسیر وجود داشت که آن را هم تبدیل به پارک کردیم تا ساکنین محل از آن استفاده کنند.
ردایی با اشاره به اینکه به پاس زحمات شورای اسلامی شهر، این خیابان و پل به نام شورا نامگذاری شده است  ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه هایی که در دست اجرا داریم، احداث خیابان شهداست که از پل کنار مرزن قزل به جاده میچکار وصل می شود. با احداث این خیابان، مسیری فرعی خواهیم داشت که اهالی کوهستان جهت عزیمت به روستاهای این منطقه دیگر وارد شهر نشده و در ترافیک سنگین نمانند.شهردار مرزن آباد ادامه داد: همچنین احداث خیابانی 16 متری روبروی مرزن گاز و از مقابل درمان بستر در دست اجرا می باشد که این پروژه نیمه در حال حاضر نیمه کاره است. با احداث آن شبکه جدیدی  ایجاد می می شود که موجب می سود مرزن آباد  از شکل تک خط خارج شود..
فرماندار چالوس نیز طی سخنانی با تبریک هسته دولت گفت: رفع ترافیک در سطح شهرستان چالوس بویژه شهر مرزن آباد که به دلیل واقع شدن در مسیر محور تهران – شمال همواره از رافیک سنکین رنج می برد از ضرورت هایی است مه خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته این مهم با اجرای پروژه های مختلف در حال رفع شدن می باشد. محمدناصر زندی از تلاش  و پیگیری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در این خصوص تقدیر بعمل آورد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن