جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ همزمان با هفته دولت و با حضور فرماندار، امام جمعه، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسوولان شهرستانی، پیل رینگ یک و ساختمان شماره دو آتش نشانی شهرداری چالوس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند. فرماندار چالوس در مراسم افتتاح این دو پروژه با اشاره به تلاش مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی این شهرستان در ارائه خدمات به شهروندان گفت: از سالها قبل ترافیك معضل و مشکل اساسی شهرچالوس بوده كه در همین راستا شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر بویژه شورای این دوره تلاش زیادی را در جهت رفع آن انجام دادند که امروز شاهد یکی از پروژه هایی هستیم که قطعا در کاهش پیک ترافیک در مرکز شهر تاثیر بسزایی خواهد داشت.
محمدناصر زندی افتتاح پل رینگ یك شهری را گامی مثبت در این راستا برشمرد و اظهارداشت: در این رابطه شهردار و اعضای شورای شهر چالوس تلاش بسیاری در جهت تملك املاك و اراضی مسیر كه از سمت انتقال خون به بازار روز صورت پذیرفته انجام دادند و با استفاده از منابع داخلی و حمایت دولت توانستند این اقدام بزرگ را عملیاتی نمایند.
وی همچنین  با اشاره به اجرای پروژه رینگ 2 شهری از جنب دانشگاه آزاد به سمت پل آب نما تصریح كرد: تلاش می شود این پروژه نیز كه حاصل زحمات زیاد شهرداری و شوراست دردهه مبارك فجر به بهره برداری برسد.
فرماندار چالوس همچنین یكی از سیاست های شهرداری و شورای اسلامی شهر را استفاده از مهندسین و پیمانكاران بومی برای ادامه احداث پلدانست و اظهارداشت: این پروژه با نظارت افراد بومی اقدام مباركی در جهت اعتماد به جوانان منطقه بوده و این افراد با وجود كمبود اعتبارات اقدامات مناسبی را انجام دادند که جای تقدیر دارد.
وی در ادامه در مورد افتتاح ایستگاه شماره 2 آتش نشانی چالوس بیان كرد: با توجه به ترافیك شهری چالوس در مواقع بروز حوادث ممكن بود دقایقی در خدمات رسانی نیروهای فعال آتش نشانی تاخیر بیافتد كه با احداث ایستگاه دوم این مشكل تا حد زیادی برطرف می شود.


*تقدیر از همکاری مردم و کسبه در راستای احداث پل رینگ یک
رییس شورای اسلامی شهر چالوس نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه کار مطالعاتی این پروژه از سال 90 شروع شد اظهارداشت: از سال 92 و با شروع بکار دوره چهارم شورای اسلامی شهر تا کنون حدود 800 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و مابقی از محل درآمدهای شهرداری برای این پروژه هزینه شده است.
زال نژاد با اشاره به اینکه برای خروجی این پل و هدایت خودروها به سمت خیابان رادیودریا مهندسین راه و شهرسازی و ترافیک در حال مطالعه هستند تصریح کرد: مسیرهایی مانند بین ساختمان های منابع طبیعی شناسایی شدند و در حال مطالعه هستند تا بهترین مسیر برای خروج خودروها مورد استفاده قرار گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس با تاکید بر اینکه شورای دوره چهارم با توجه به نیمه کاره بودن پروژه علیرغم بدون در نظر گرفتن مسیر خروجی، تصمیم به اتمام آن گرفت اظهارداشت: به دنبال اصلاح هندسی و تصمیم درست در این رابطه هستیم تا کاهش بار ترافیک با اجرای این پروژه به نحو احسن صورت پذیرد.
وی ادامه داد: این پروژه علاوه بر کاهش بار ترافیک مرکز شهر، راه دسترسی افراد پیاده از سمت دهگیری به بازار روز جهت خرید مایحتاج آنها نیز به شمار رفته و از این نظر نیز کمک شایانی به مردم آن منطقه خواهد کرد. زال نژاد در پایان تاکید کرد: لازم می دانم صمیمانه از مردم و کسبه بازار روز که در اجرای این پروژه و تملکات با شهرداری و شورای اسلامی شهر همکاری داشتند تقدیر ویژه داشته باشم.
* 8 میلیاردتومان هزینه برای احداث پل رینگ یک و 400 میلیون تومان برای ساختمان آتش نشانی
شهردار چالوس نیز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این پروژه در مجموع 8 میلیارد تومان هزینه در بر داشته گفت: 2 میلیارد تومان بابت تملکات و خرید املاک مسیر... هزینه خالص پل 5/6 بوده است. این مبلغ 20 درصد از اعتبارات دولتی و مابقی از درآمدهای داخلی شهرداری
مهندس طاهری نسب با تاکید بر ضرورت ایجاد راه خروجی این پل و دسترسی به خیابان رادیودریا افزود: در این رابطه با سازمان جنگلها به توافقات اولیه رسیدیم. بحث لوله های انتقال گاز مابین این ساختمانها که مسیر مورد نظر ماست مطرح می باشد که تلاش می شود به محض پرداخت هزینه به شرکت گاز این پروژه عملیاتی شود.وی با بیان اینکه در سنوات گذشته مقرر شده بود این پل به موازات میدان پایینی احداث شود که متاسفانه بعلت کارشناسی نادرست و عدم شناسایی مسیر ، در حال حاضر خروجی مناسبی ندارد، اما شهرداری تلاش دارد تا با همکاری سازمان جنگلها مسیری درست و با رعایت اصول و فنی شده را بازگشایی نماید و این امر در اولویت کاری قرار دارد.
شهردار چالوس در ادامه با اشاره به ساختمان شماره دو آتش نشانی نیز گفت: برای این پروژه نیز مبلغ 400 میلیون تومان از منابع داخلی شهرداری هزینه شده است. برای این ایستگاه فعلا از نیروهای ایستگاه شماره یک استفاده می شود و سعی داریم با مدیریت هر دو ایستگاه را پوشش دهیم. البته با توجه به نیروهای مازاد در شهرداری، در حال حاضر امکان جذب نیرو نیست اما همین نیروهای موجود در آتش نشانی توانایی اداره هردو ایستگاه را دارند.
مهندس طاهری نسب همچنین با اشاره به برنامه های در اولویت شهرداری در سال جاری تصریح کرد: پروژه رینگ 45 متری شهر بعنوان مهمترین پروژه در دستور کار و اولویت برنامه های ما قرار داشته و در نظر داریم تا پایان فصل پاییز و نهایتا تا پایان سال به بهره برداری برسانیم. کارهای مربوط به طراحی و نقشه برداری جدول، کانیوو، روشنایی و ... هم انجام شده و مناقصه جدول نیز در حال اجرا می باشد.
وی از آغاز فاز دوم پروژه های آسفالت شهر خبر داد و گفت: شهرک نواب و منطقه اشکاردشت و پس از آن هسته های مرکزی شهر وخط هشت در اولویت این پروژه قرار دارد.
شهردار چالوس در پایان با اشاره به مرکز دپوی زباله شهر نیز اظهارداشت: در خصوص مرکز دفن زباله با پیمانکار جهت حفاری و اجرای کانال دور این مرکز قرارداد بستیم تا در صورت بروز آتش سوزی، آتش به جنگل سرایت نکند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن