جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی شهر چالوس در گفتگو با خبرنگاران نقش رسانه را در پیشبرد امور در سطوح مختلف کشور و توسعه و آبادانی غیرقابل انکار دانست و اظهارداشت: اینکه می گویند شورای شهر رسانه و خبرنگاران را بعنوان یکی از ارکان توسعه قبول ندارد نمی پذیریم. امروز در اقتصاد، سیاست و حتی در بسیاری از مسائل جهانی و انقلابهایی که رخ می دهد رسانه ها نقش و تاثیر بی بدیلی دارند و در هر اتفاقی رسانه و تبلیغات از ارکان مهم و اساسی آن محسوب می شوند.
به گزارش مرزن نیوز، یحیی زال نژاد افزود: متاسفانه علیرغم اینکه دوستان خوبی در رسانه ها داریم ارتباط ما با آنها هیچگاه نزدیک و تنگاتنگ نبود و این ایراد و نقص را می پذیریم.
وی با اشاره به انتقادهایی که این روزها در فضای مجازی علیه شورای اسلامی شهر صورت می گیرد گفت: وقتی خبرنگاران از شورا و عملکردش ایراد می گیرند می گوییم تجربه این کار را دارند و از ابتدای هر کار تا به انتها در کنار مسوولان بوده و در جریان چگونگی روند طرح ها و برنامه ها قرار دارند، اما در فضاها و شبکه های اجتماعی انتقادهای فعلی به نوعی است که گویی همه دستگاه ها عملکرد بسیار مطلوب دارند و تنها شورای شهر و شهرداری به شدت ضعیف عمل می کند. در حالی که معتقدم اگر از برخی شهرهای همجوار جلوتر نباشیم، عقب هم نیستیم. همه اقدامات نیز بر اساس عدد و رقم موجود است. انتظار ما این است که اگر نقدی صورت می پذیرد که باید باشد اما منصفانه نه از روی قصد و غرض، عملکردها و اقدامات خوب را هم ببینند.
زال نژاد ادامه داد: همین که شورای شهر خود را در یک چارچوب قرار می دهد که تصمیم می گیرد علیرغم همه توقعات ، هیچ نیروی زائدی  جذب شهرداری نشود و بدان عمل می کند یعنی یک گام بزرگ برداشته است.  چراکه جذب نیروی مازاد در دراز مدت باعث می شود شهرداری دچار مشکل شود. از طرفی وقتی نیاز به نیرو باشد باید نیروهای تحصیلکرده و با کیفیت جذب شوند. در شورای اسلامی دوره چهارم برای اولین بار حتی یک نیروی مازاد از سوی شورای شهر به مجموعه شهرداری افزوده نشد.
وی با بیان اینکه شورا نهادی قانونگذار و نظارتی است نه اجرایی گفت: از روزی که شورای شهر در چالوس شروع بکار کرد بودجه شهرداری 2 میلیارد تومان بود. پس از مدت 14 سال به 11 میلیارد تومان رسید. یعنی تا پایان دوره سوم. اما در ابتدای شورای دور چهارم با برنامه ریزی های مدون و جلوگیری از برخی رانت خواری ها توانستیم طی مدت سه سال بودجه را از 11 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان برسانیم. آیا این برای شهر حسن و برای شورای شهر و شهرداری یک موفقیت نیست؟
رییس شورای اسلامی شهر چالوس همچنین تصریح کرد: زمانی که شورای چهارم روی کار آمد بودجه شهرداری 67 درصد جاری و تنها 33 درصد عمرانی بود. درحالی که امروز بودجه 52 درصد عمرانی و 47 درصد جاری است و حتی در تلاش هستیم برای سال آینده بودجه عمرانی را به مبلغ بالاتری برسانیم.
زال نژاد تاکید کرد: ما هم نگفتیم کوه کندیم، اما اینکه یکسره بیایند و شورای اسلامی شهر را بکوبند آنهم با بیان و طرح مواردی که عمدتا غیر منصفانه اند، پذیرفتنی نیست. اگر این انتقادها از جانب یک استاد دانشگاه، یک فرد باتجربه در سیاست، بازار، شوراها و ... و همچنین خبرنگاران صورت گیرد قابل پذیرش و بررسی است، ولی می بینیم کسی که نمی تواند خود و زندگی اش را تر و خشک کند می آید و همه زحمات و تلاشهای شورا را زیر سوال می برد. در حالی که بارها از طریق رسانه ها و حتی در فضای مجازی گفتیم هر شهروندی انتقادی دارد به شورای شهر مراجعه و از نزدیک با اعضای شورا صحبت کند. ما معصوم نیستیم، همه نهادها دارای نواقصی هستند، اما بی سرو سامانی در شبکه های اجتماعی موجب شده تا برخی افراد به راحتی هرچه می خواهند بیان می کنند و ذهن شهروندان را با افکار و عقاید خودشان مکدر می سازند.وی با بیان اینکه شهروندان چالوس بسیار خوب، فهیم و همراه هستند اظهارداشت: روی صحبت ما با عده ای خاص است که مشخص نیست به دنبال چه هستند،  همین تعداد معدود ذهن دیگران را مخدوش می کنند و مردم را به جایی رساندند که  فکر می کنند شورا آمده  جیب خود را پر کند و به فکر شهر و شهروند نیست. در صورتی که هم اکنون پرونده های سنگینی روی میز شوراست که افرادی بعنوان واسطه برای انجام آنها وارد می شوند. اما چون تشخیص می دهیم که منافع شهرمان در خطر می افتد مقاومت می کنیم و زیر بار برخی واسطه گری ها نمی رویم. در همین رابطه حتی پرونده سنگینی در شورا داریم که شش ماه برای آن جلسه برگزار کردیم که در نهایت آنچه که به نفع مردم است رخ دهد. ما مشکلی با آنها نداریم اما نماینده مردم هستیم و نمی توانیم به خواسته اشخاص تن دهیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر چالوس با تاکید بر اینکه منتقدان بگویند کدام عضو شورا دنبال پرونده دیگران است تا منافع ببرد و یا کدام یک از همکارانم بستگان خود را در شهرداری مشغول بکار کرده افزود: ما در چارچوب قانون حرکت می کنیم، اما عده ای سنگ لای چرخ روند توسعه و پیشرفت شهر می گذارند. کسانی که نقد می کنند حداقل بگویند این کار را می کردید بهتر بود، راهنمایی و پیشنهاد می دادند نه اینکه مقرضانه همه تلاشها را زیر سوال ببرند و حق را با خود بدانند.
زال  نژاد ادامه داد: چرا وقتی یک خبرنگار می آید از مشکلات شهر مانند زباله خبر می زند نمی آید تحلیل کند که شهرداری چالوس با حدود 70 هزار  جمعیت و تعداد نیروهای خدماتی چگونه یک شهر با زباله ای در حد شهر 500 هزار نفری را بچرخاند. مردم بی رویه زباله تولید می کنند، می شود این پول زیاد که صرف جمع آوری زباله می شود و در نهایت بازهم گله می کنند ، با همکاری خود شهروندان در بخش عمرانی هزینه شود. این زباله را همین شهروندان تولید می کنند. اگر شهروند زباله را کنار رودخانه و یا ساحل رها نکند محال است یک گردشگر هم به تاسی از او چنین کاری را انجام دهد. دفع زباله در طبیعت و کنار خیابانها کار بسیار ناپسندی است که عامل اصلی آن خود شهروند است.
 رییس شورای اسلامی شهر چالوس در ادامه با اشاره به مشکل زباله شهر و کارخانه زباله سوز گفت: با توجه به مشکلات حادی که در خصوص زباله در محیط زیست و جنگل داشتیم  برون رفت از این معضل برای ما حیاتی بود . وقتی شهروندی به شورا آمد از کارهایی که در ایران کرد و از دلسوزی و نگرانی هایی که برای شهر خود داشت صحبت به میان آورد، و با توجه به اینکه اعضای شورا از ابتدا  با خود عهد کرده بودیم که بحث زباله را به سرانجام برسانیم، موقعیت را ویژه دیدیم. البته اینگونه نبود که چشم بسته به شرکت سوئدی اعتماد کنیم و نسبت به دریافت استعلام اقدام نمودیم. گفتند هم قیمتش مناسب بوده و هم صنعتی که به ما ارایه می دهد صنعتی بروز است.
زال نژاد در خصوص مسائل پیرامون امضای قراردادی که به زبان لاتین نوشته شده بود گفت: در بحث امضای قرارداد  بارها گفتم نیت شهردار خیر بود و بسیار هم خوشحال بود که اتفاق مثبتی در حال رخ دادن است. این قرارداد در تاریخ دوم فوریه 2015 مابین شهرداری چالوس، شرکت حامی سرمایه اقتصاد و شرکت سوئدی مورد توافق و امضا قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری در هنگام مطالعه و انعقاد قرارداد حتما باید یک کارشناس حقوقی بهره می گرفت تصریح کرد: شورا طرح ها و برنامه ها را مصوب کرده و نحوه اجرا با شهرداری است. در این خصوص هم ما مصوب کردیم که کارخانه  زباله سوز داشته باشیم. شهرداری باید در نحوه بستن دقت لازم را اعمال می کردکه متاسفانه نکرد. یکی از سوالات من این بود که شهردار وقتی قرارداد بست چرا یک نسخه از قرارداد را در اختیار شورای شهر قرار نداد؟ ضمن اینکه در قانون اساسی داریم تمام قردادهای اتباع ایرانی باید با زبان فارسی باشد که اینگونه نبود. هم اکنون نیز اینگونه نیست که ما بنشینیم و کاری نکنیم. در قراردا نوشته بعد از برخورد به مشکل اول مذاکره و سپس به داوری می رود. ما هم کمیسیون حقوقی تشکیل دادیم و چند ایراد در مذاکره گرفتیم. فعلا از یکدیگر وقت گرفتیم تا دو طرف به نتیجه گیری برسیم.در نهایت ما به دنبال حل مشکل هستیم که با طرف سوئدی همکاری کنیم. سه هفته قبل در جلسه ای به اتفاق فرماندار داشتیم قرار گذاشتیم که دفتر فنی و محیط زیست را بیاوریم تا منطقه را مورد بازدید قرار دهند و موافقت خود را برای ادامه کار به ما اعلام کنند.
وی در ادامه با انتقاد از مسوولان مرتبط استانی گفت: شش ماه  است که از استان درخواست کردیم به نه نقطه ای که در استان برای زباله سوز مشخص کردند چالوس را هم اضافه کنند، در همین راستا از آنها خواستیم بیایند و خود مسیر زباله را ببیند  که چه فاجعه ای رخ می دهد . اما هنوز به دعوت ما پاسخ ندادند.رییس شورای اسلامی شهر چالوس در ادامه با اشاره به برخی دیگر از مشکلات حوزه شهری افزود:
قانون گفته چنانچه زمینی در طرحی و مسیر رینگی قرار گرفته تا 18 ماه از تاریخ طرح کسی نباید سمت شهرداری برود و درخواست جواز کند. بعد از آن باید با تعهد ماده واحده جواز بدهند و تا پنج سال اگر قرار شد طرح اجرا شود پول زمین را می دهند. در غیر این صورت پول کل املاک و سازه را پرداخت می کنند. مردم توقع دارند در مسیر رینگ چند طبقه بنا احداث کنند در حالیکه قانون تکلیف را روشن کرده است. در این خصوص باید توسط مراجع ذیصلاح مشخص  شود که مدت طرح از تاریخ ابلاغ آن است یا از تاریخ مراجعه. در کل چالوس از تاریخ ابلاغ طرح گذشته و به همه شهروندان باید جواز بدهد در حالی که قانون این اجازه را نمی دهد .وی در ادامه در رابطه با برخی ساختمان ها و املاکی که به حال خود رها شده و سیمای بصری زشتی به شهر داده اند گفت: قانون می گوید املاکی که چهره زشتی به شهر داده اند را می توانید زیباسازی کنید و هزینه اش را از مالک بگیرید. با توجه به اینکه تعداد آنها کم نیست اگر بخواهیم املاک بی در و پیرکر را ساماندهی کنیم و بعد به هنگام جواز پولش را از مالک بگیریم کلی هزینه می شود. از طرفی وقتی یک ملک چندین ورثه دارد و با خود کنار نمی آیند و شهرداری را بلاتکلیف می گذارند کاری نمی توان صورت داد. در حالی که بارها هم اعلام آمادگی برای اجرای هرگونه همکاری داشتیم، بعنوان نمونه مالک یکی از این املاک در بهترین نقطه شهر مراجعه کرده و اعلام داشت که می خواهیم در این مکان هایپرمارکت بزنیم، شهرداری چیری از ما نگیرد در قبال آن ما دو طبقه زیرین را پارکینگ احداث می کنیم. می پذیریم اما مالک می رود و دیگر به شهرداری و شورای شهر مراجعه نمی کند.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس سپس در رابطه با پل رینگ یک شهری گفت: زمانی که شورای چهارم آمد پل طراحی و عملیات اولیه آن به اجرا درآمده و به حال خود رها شده بود. همان ابتدا در شورای اسلامی شهر در خصوص این رینگ مباحث زیادی مطرح کردیم. دیدیم رینگ یک در قبال هزینه هایی که بر دوش شهر می گذارد نمی تواند به اندازه رینگ دو کارایی داشته باشد. از طرفی طرح نیمه کاره ای بود که باید دنبال می شد، یعنی عملا پل رینگ یک به مانند نوزادی بود که در بغل ما گذاشتند تا ما بزرگش کنیم. در هر صورت ما این پروژه را با جدیت دنبال کرده و آن را به یک پیمانکار بومی سپردیم و به مرحله نهایی و افتتاح رساندیم. در خصوص خروجی پل که متاسفانه به هنگام طراحی آن فکری برایش نشده بود و خودروها را دچار مشکل می کند هم اکنون تیمی از راهور و ترافیک مشغول بررسی جهت ساماندهی خودروهایی که به سمت بازار روز می روند هستند. قطعا با شکل موجود به مشکل می خوریم. البته طرحی پیشنهاد شد که خودروها از بین دو ساختمان سازمان جنگلها به سمت خسابان رادیو دریا هدایت شوند که این امر با توجه به همکاری سازمان جنگلها در دست بررسی است.
موضوع دیگر در خصوص این پل که برخی از تعلل در اتمام آن سخن به میان می آورند باید بگویم که در بررسی هایی که داشتیم دیدیم دیدیم که پشت پل فضای خالی وجود دارد که می توان با توجه به نیاز شهر بویژه در آن منطقه اقدام به احداث سرویس بهداشتی نماییم که اگر این تصمیم را نمی گرفتیم شاید این پل 6 ماه پیش به اتمام رسیده بود.
برای همین پل پیمانکار مرکز نشین 4 میلیارد تومان پیشنهاد داده بود، اما پیمانکار چالوسی با  2 میلیارد تومان در حال اجرای کار است. از طرفی می گوییم جوانان خود را حمایت کنیم از طرف دیگر برخی بدون مطالعه حرف می زنند و زحمات را زیر سوال می برند.
زال نژاد افزود: در نظر داریم با احداث جاده از کنار مصلی به دهگیری، اتصال پشت بازار روز به مزار که زیرسازی اش آماده شده و خود پل را در صورت امکان بصورت همزمان به بهره برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه همیشه اولویت ما این بود که یک کار اساسی انجام شود گفت: اینکه ما فقط آسفالت کنیم و مردم از ما تشکر کنند کار زیربنایی نیست، اگرچه آسفالت واجب است و این حق مردم است که از جاده و راه های سالم برخوردار باشند.
زال نژاد همچنین رفع موانع موجود ترافیکی شهر را از اولویت های شورا دانست و تصریح کرد: اگر در هر دوره از شورا یک فاز از رینگ تملک می شد امروز چالوس مشکل ترافیک نداشت. ما در شورای چهارم یک فاز را تملک کردیم و تا پایان شورا نیز یک فاز دیگر را تملک خواهیم کرد.
وی در ادامه در رابطه با ساختمان تاریخی اداره میراث فرهنگی که گفته می شود در حال واگذاری به بخش خصوصی با تغییر کاربری است گفت: اگر قرار باشد خود میراث فرهنگی حرمت فضایی که متعلق به خودش است را نگه ندارد جای تاسف است. ما در شورا با همه احترامی که به مسوولان میراث فرهنگی قائلیم هرچه اجاره می خواهند می دهیم و از ساختمان برای کارهای فرهنگی بهره می گیریم و اگر این امر رخ ندهد به کمک سایر مسوولین مقاومت می کنیم و به هیچ عنوان هم اجازه تغییر کاربری نمی دهیم. ما می خواهیم می شود فضایی که باب دل مردم باشد ایجاد شود. این مکان یا باید تبدیل به موزه شود و یا اپبعنوان مکانی فرهنگی مانند محلب برگزاری نمایشگاه های هنری مورد استفاده قرار گیرد. این  اقدام مسوولان میراث فرهنگی باعث چالش های متعدد در شهر می شود.اگر دنبال پول اجاره هستند شهرداری می دهد و در قبال آن تعهد می کند که فقط کار فرهنگی در آن انجام دهد. اما اجازه اینکه تبدیل به رستوران و کافی شاپ شود را نمی دهیم.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی در شهر پیرامون حفظ محیط زیست گفت: بارها به مغازه داران اخطار کردیم که زباله های خود را در حاشیه رودخانه ها نریزند، در برخی نقاط نیز شهروندان زباله های منازل خود را خالی می کنند. برخی فکر می کنند هر بلایی دلشان می خواهد باید سر شهر بیاورند. تا مردم کمک نکنند شهرداری هر روز هم زباله ها را جمع کند بازهم شاهدیم که در گوشه و کنار شهر انباشتی از زباله وجود دارد.
باید روی فکر مردم کار کرد و آنها را در برنامه های فرهنگی مرتبط مشارکت داد. از طرفی یک شهروند باید دلسوز شهر و محیط زیست خود باشد.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری و عملکرد شهردار چالوس گفت: هر شهرداری برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدتی برای شهر دارد. شهردار چالوس در کوتاه مدت با توجه به اینکه کمتر از سه ماه است که سکان هدایت شهر را بدست گرفته خوب کار کرده است. یکی از برنامه ها ساختارسازی و کیفی سازی نیروها در شهرداری بود که به اجرا درآمد. نیرویی که دلش برای شهر و شهرداری می سوزد باید فرقی با کسی که تنها کارت می زند و آنچنانکه وظیفه دارد کار نمی کند داشته باشد.
 زال نژاد در ادامه با تاکید بر خروج ایستگاه های برون شهری از داخل شهر تصریح کرد: یکی از مواردی که همواره در شورا و فرمانداری عنوان کردم بحث ایستگاه های برون شهری است که فضای داخل شهر را اشغال و موجب ترافیک می شوند. این ایرادی غیر قابل چشم پوشی است. ایستگاه فرهنگ و دیگر ایستگاه نباید داخل شهر باشند. در همه شهرها ترمینال ها و ایستگاه های برون شهری خارج از شهر قرار دارند. البته خودمان هم در این رابطه کم کاری کردیم و باید بیشتر پیگیری می کردیم.
وی ساماندهی ساحل و رودخانه را از اولویت های شورای چهارم دانست و اظهارداشت: در ساحل اقدامات اساسی و خوبی به اجرا درآمد و هم اکنون نیز مراحل پایانی را طی می کند. امسال هم از سه میلیارد تومان بودجه تملک یک میلیارد را  برای این امر گذاشتیم. ساماندهی رودخانه از پل تا پل یک سمتش حتما اجرایی می شود و فضایی که مردم بتوانند از آن استفاده کنند ایجاد خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همچنین با اشاره به ارزش افزوده گفت: در بودجه سرفصلا ها مشخص است. یکی از این سرفصل ها ارزش افزوده می باشد. اینکه این درآمد باید در کجا هزیه شود نیز مشخص است. بودجه قانون نیست، یک پیش بینی است. بعنوان مثال از عوارض ساختمانی گفتیم 3 میلیارد و 700 تومان. درحالی که شاید مردم نخواستند ساخت و ساز کنند. ضمن اینکه سرفصل های بودجه این اجازه را نمی دهد که در ارزش افزوده دست برده شده و در جای دیگر هزینه شوند.
زال نژاد با اشاره به بودجه 30 میلیارد تومانی شهرداری برای فصل جاری گفت: اگر شهرداری به جایی برسد که ارباب رجوع را ارباب بداند  و اوضاع اقتصادی مردم درست شود قطعا کشش بودجه  50 میلیارد تومانی را هم دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات موجود علیرغم میل باطنی این اجازه را به ما نداده تا در بخش ورزش و فرهنگ آنچنان که باید کار کنیم گفت: در ورزش کارهای روبنایی و واکسی را قبول نداریم. البته شهرداری حمایت خود را از ورزشکاران اعلام کرده و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر برای همه قهرمانان استانی، کشوری، آسیایی و جهانی حقوق ثابتی در نظر گرفته است. البته حقوقی که به چشم بیاید برای قهرمانان آسیایی و جهانی است. ضمن اینکه عوارض ساخت هرگونه اماکن ورزشی را صفر کردیم.
رییس شورای شهر چالوس افزود: باید بپذیریم که شهرمان آنقدر خرابی دارد که دیگر به فرهنگ و ورزش نمی رسیم. وقتی هنوز در ابتدایی ترین مساله شهر ماندیم ، وقتی هنوز روزهای بارانی فرزندان مردم نمی توانند به مدرسه بروند و هنوز در ابتدایی ترین اصول شهرسازی مشکل داریم چگونه می توانیم قهرمان جهان تربیت کنیم و یا کارهای بزرگ برای حمایت از این بخش انجام دهیم. امروز بودجه آسفالت را از 700 میلیون به 3 میلیارد تومان رساندیم اما هنوز شهر در بحث آسفالت مشکل دارد. در یک شهر توریستی وقتی هنوز خیابان اصلی آن پر از دست انداز و چاله است چگونه می توان به ورزش پرداخت. در حالی اذعان داریم با ورزش و فرهنگ می توان بسیاری از مسائل را حل کرد.
وی از پیشنهاد احداث سه تابلو در سطح شهر برای انجام کارهای فرهنگی توسط شهرداری خبرداد و گفت: دو برابر بیلبوردهایی که طبق قرارداد در اختیار جامعه ورزش قرار دارد، تابلوهای غیرمجاز در شهر وجود دارد. یکی از اخطارها به شهرداری این است که این تابلوها شناسایی و قطع شوند.زال نژاد سپس در خصوص ضرورت احداث پارکینگ در شهر گفت: برای اولین بار در شورای شهر مصوبه ای را در همان ابتدای کار گذراندیم که تحت هیچ  شرایطی عوارض حذف پارکنیگ جز برای خرید پارکینگ هزینه نشود. از کنار این پول آمدیم پشت ساختان پزشکان کنار بانک سپه ملکی را خریداری کردیم. ملک دیگری نیز در دوستگر خریداری و برای ساماندهی ایستگاه و پارک خودروهای مسافربری در نظر گرفته شد. هم اکنون نیز 700 میلیون تومان داریم که ملک همجوار پشت ساختان پزرشکان را بخریم و احداث پارکینگ طبقاتی را شروع کنیم. در شوراهای گذشته یکی از بخش هایی که آسیب وارد می کرد حذف پارکنیگ بود. چندین پاساژ بدون پارکنیگ ساخته شد و از کنار حذف پارکینگ هم هیچ پارکینگی خریداری نشد. ولی در زمان ما هر پولی که گرفتیم به خرید پارکینگ اختصاص یافت و در مجموع تا کنون جموع حدود 2 میلیارد تومان برای پارکینگ پول آمد و هزینه شد.
وی سپس با تاکید بر اینکه با نصب بی رویه بنرهای متعدد و چند متری در سطح شهر مخالفم گفت: این امر احتیاج به فرهنگسازی دارد. متاسفانه با کوچکترین اتفاقی بنر می زنند. باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در صورت پست خاص، اتفاق خاص و یا موفقیت خاصی که رخ می دهد آنهم نه به تعداد زیاد و چندمتری برای مدت کوتاهی بنر نصب شود.
رییس شورای شهر سپس با اشاره به مساله ساخت و ساز در مقابل بیمارستان طالقانی گفت: به هیچ عنوان با این امر موافق نیستم. با احداث بیمارستان المان جدیدی برای شهر تعریف شده است و موافق نیستم حتی یک متر جلوی بیمارستان ساخت و ساز صورت گیرد.
وی در خصوص خروج پادگان از شهر و انتقال نیروی دریایی گفت: باید کاربری این ساختمانها با شهر توریستی چالوس جور در بیاید و هتل و یا کاربری هایی که مرتبط با شهر توریستی باشد ایجاد شود.. اما برای تملک پادگان شهید رجایی با توجه به اینکه مرکز و قلب شهر ما محسوب می شود و با تملک آن گره بزرگی از ترافیک مرکز شهر باز خواهد شد در حال رایزنی های نهایی هستیم.
زال نژاد ایجاد بازار سنتی را یکی از نیازهای شهر توریستی چالوس دانست و گفت: در صورت وجود شرایط، ایجاد بازار سنتی در منطقه بازار روز و یا خیابان سعدی می تواند در جذب توریست نقش مهمی ایفا کند.
وی در ادامه با بیان اینکه در جذب سرمایه گذار و جذب کمک های دولتی موفق عمل نکردیم افزود: هر مجموعه ای نقاط ضعف و قوت متعدد داردمعتقدیم که باید بهتر عمل می کردیم ولی در مجموع از عملکرد شورا راضی هستم. اگر می توانستیم در بحث سرمایه گذار و کمک های دولتی قوی تر عمل می کردیم به شورای شهر نمره عالی می دادم.
زال نژاد تاکید کرد: اگر یک خبرنگار، ناهنجاری می بیند نباید با خوشحالی مطلب بزند. باید بگوید چرا شهر من باید اینقدر زباله تولید می کند، چرا شهروند و شهرداری هنوز به جایی نرسیده که یک ساحل آبرومند داشته باشیم.  انتقاد هم بعضا انتقاد نیست، نظرات مقرضانه و به قصد تخریب است. ما توقع داریم خبرنگار علاوه بر همکاری ضعف ها را به ما گوشزد کند. وی در پایان از تلاشهای اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری که علیرغم برخی بی مهری ها صادقانه تلاش می کنند تقدیر بعمل آورد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن