جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ نماينده مردم شهرستانهای چالوس، نوشهر و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس از طرح تغییر کاربری ساختمان اداره ميراث فرهنگي و گردشگري این شهر انتقاد کرد.
دکتر قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه این ساختمان از بناهاي تاريخي و با قدمت محسوب می شود گفت: این بنا يكي از افتخارات عرصه تاریخی و میراثی چالوس به شمار رفته و در بسياري از کتب و بروشورهای گردشگری بعنوان یکی از نقاط دیدنی و گردشگری معرفی می شود.
وی هر گونه تغيير كاربري اين ساختمان را غير قانوني دانست و اظهارداشت: گويا مسئولان ميراث فرهنگي، مسائل مالی را دلیل تصمیم بر تغيير كابري اين ساختمان عنوان کردند. اگر مشكل مالی میراث فرهنگی با به اجاره سپردن اين مكان تاريخي حل می شود اعلام می کنیم که به گونه ای به سازمان كمك شود. چراکه تغيير كاربري آن آسيب شديدي به منطقه وارد مي سازد. ما معتقدیم که این اتفاق نباید رخ دهد و بایستی هرچه زودتر مدير كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان مازندران جلوي این اتفاق را بگیرد.
احمدي لاشکی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در مورد مجلس دهم با عنوان اقتصاد مقاومتي و فرهنگ اسلامي تصریح کرد: مجلس دهم بايد در راستاي قانون گذاري و ساير امور به طور خاص ورود پيدا كند.
وي با تاکید بر تقويت و دمیده شدن روحيه اميد و نشاط در جامعه از سوي مسوولان گفت: توسعه آرامش در همه بخش ها از جمله مواردي است مورد توجه قرار گيرد. در دولت يازدهم آرامش اقتصادي ايجاد و در بخش مهار تورم  كارهاي زيادي انجام شد كه نبايد ناديده گرفته شود.
نماینده مردم شهرستانهای چالوس، نوشهر و کلاردشت با تاكيد بر در اولويت قرار گرفتن مساله اقتصاد در را دستگاه ها افزود: باید براي منطقه چشم اندازي تعريف شود تا ضمن کمک به رشد و توسعه منطقه، دغدغه مسائل اقتصادي مردم  نيز برطرف شود.
وی همچنین با اشاره به انتخابات هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: انتخاب های صورت گرفته در هیات رییسه، نشان دهنده وجود تعامل در مجلس است. دراين دوره سعي كرديم حتما نماينده اي از مازندران در هيات رئيسه داشت باشيم كه با دفاع از يوسف نژاد و انتخاب وي اين امر محقق گردید.
احمدی در پایان اظهارداشت: تقویت امید و نشاط در جامعه، توسعه آرامش در همه بخش ها و اولویت اقتصاد، سه رویکرد مهم مجلس دهم به شمار می رود.
امام جمعه چالوس نیز در این جلسه با بیان اینکه تغيير كاربري ساختمان قدیمی و تاریخی اداره ميراث فرهنگي این شهر وئ تبدیل آن به رستوران و کافی شاپ پذيرفتني نيست گفت: اينكه اداره ميراث فرهنگي بخواهد به خاطر مسائل مالي نسبت به تغيير كاربري این ساختمان اقدام نماید قابل قبول نيست. مردم و مسئولين شهرستان به شدت مخالف اين امر هستند  و مديران ارشد اين سازمان نیز بايد در این خصوص تجديد نظر نمایند.
حجت الاسلام راشدی با اشاره به فضایل ماه های رجب و شعبان ، اظهار کرد: این دو ماه مبارک فرصت خوبی جهت تزکیه نفس و آرامش فکر و استقبال از ماه مبارک رمضان است. فضای شهر نیز  باید با نصب بنر و پارچه بر سردرب ادارات، میادین و خیابانها به استقبال ماه مبارك رمضان برود.
وی با اشاره به سالروز ارتحال امام راحل گفت: همه مفسران دنیا، انقلاب اسلامي ايران را بزرگترين رويداد جهان در ابتداي قرن 21 مي دانند. ضمن اینکه همه تحولات دنيا در جهت حذف استكبار و استبداد ستيزي و بيداري ملتها رخ داده و همه اينها به بركت انقلاب اسلامي،  وجود و اهداف امام راحل  بوده است.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن