جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ همایش کارشناسان حقوقی شهرداری های استان مازندران به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس در هتل کوروش این شهر برگزار شد.
به گزارش مرزن نیوز، رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر چالوس در این همایش با خیر مقدم به کلیه کارشناسان اداره حقوقی شهرداری های استان مازندران، اعضای کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر چالوس و دیگر مدعوین گفت: جا دارد از بانیان این همایش که در استان سنگ بنای آن را که از ضروریات بود گذاشتند تشکر ویژه داشته باشم.
نریمان فقیه عبدالهی افزود: هدف از برگزاری این همایش آشنایی با نقطه نظرات، برنامه ها و اهداف پیش رو برای داشتن اداره حقوقی سالم و جلوگیری از بروز هرگونه تخلف و تخطی است تا بدین ترتیب به وحدت رویه واحدی برای حفظ حقوق شهروندان و شهرداری ها برسیم.
وی با تاکید بر اینکه اداره حقوقی هر شهرداری، اداره و سازمانی باید به مانند یک دژ و سد بسیار قوی و محکم باشد تصریح کرد: در صورت داشتن افراد توانمند و سالم در دایره حقوقی نهادها، قطعا از نفوذ افرادی که خدایی نکرده با هدف دست درازی به بیت المال قصد ورود به آن دستگاه را دارند جلوگیری خواهد کرد.
فقیه عبدالهی با اشاره به ویژگی های یک دایره حقوقی خوب گفت: اداره حقوقی و کارشناسان آن باید خود در درجه اول دست پاک بوده و تقوای شغلی داشته باشند. از طرفی نیز شهردار یا بالاترین مدیر اجرایی در آن نهاد، جایگاه اداره حقوقی را تقویت نماید. اگر این اتفاق بیفتند قطعا هیچکس نمی تواند از داخل و یا بیرون از آن مجموعه با هر نیتی به اموال و دارایی های مردم دست درازی کند. چرا که اگر دستان خودمان آلوده باشد و یا به اهمیت و جایگاه این دایره واقف نباشیم ضمن آسیب به اموال عمومی، آن نهاد نیز دچار مشکل خواهد شد.رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر چالوس با بیان اینکه اداره حقوقی قوی باشد می تواند در حوزه های مختلف شهرداری و آن اداره اعلام نظر و از حقوق مردم دفاع نماید اظهارداشت: مسوولان واحدهای حقوقی می توانند در امور مهمی چون خرید  و فروش، معاوضه، مناقصه و مزایده و دیگر امور نظر داده و نظارت داشته باشند، اما شرط این است که خود شهردار و شما که بعنوان کارشناسان حقوقی هستید بر این امر مهم بکوشید، چراکه اداره حقوقی مهمترین و تاثیرگذارترین واحد در شهرداری و نهادهای مختلف است.
وی تاکید کرد: مردم دلشان خوش است که هر دستگاهی یک اداره حقوقی دارد که حافظ حقوق و بیت المال مردم است، و این وظیفه ما را در برابر این توقع بجا سنگین تر می کند. اگر این اتفاق رخ دهد می توان اداره ای سالم داشت.
فقیه عبدالهی با اشاره به شعار وزارت بهداشت مبنی بر "پیشگیری بهتر از درمان" آن را مصداق بارز در دایره حقوقی دانست و افزود:  نظارت شما در قراردادها و صدور رای درست مستلزم این است که قانون مدنی و تجارت را حفظ باشید.اصل 156 قانون اساسی شرح وظایف را مشخص و در بند 5 آن برپیشگیری از وقوع جرم و در نهایت اصلاح مجرمین تاکید کرده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر چالوس با تاکید بر اینکه اداره حقوقی نباید منتظر بنشیند تا اتفاقی بیفتد و حقوقی از بیت المال تضییع شود و آنگاه به دادگاه و دادسرا برود و اقامه دعوی نماید گفت: یادمان باشد که در درجه اول دستهای خودمان را پاکیزه نگاه داشته و تقوای شغلی داشته و در نهایت سازمان خوب و با کیفیت داشته باشیم.
نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن