جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرماندار چالوس در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان از نقش خبرنگاران در توسعه و رشد همه جانبه شهرستان تقدیر و تصریح کرد: صداقت، تلاش و دلسوزی شما و نگاه خوبی که به توسعه شهرستان دارید، قطعا به کمک مسوولان آمده و ما را در انجام و اجرای هرچه بهتر طرح ها و پروژه ها یاری می رساند.
به گزارش مرزن نیوز، محمدناصر زندی با اشاره به همه گیر شدن شبکه های اجتماعی و برخی گفتگوها که با مسوولان توسط افراد غیرخبرنگار در گروه های مجازی صورت می گیرد افزود: هماهنگونه که در جلسه شورای اداری بعنوان یک دستورالعمل مطرح کردیم، همچنان معتقدیم که مسوولان شهرستان بایستی تنها با خبرنگاران که شناخته شده و دارای شناسنامه هستند گفتگو داشته باشند.  چراکه هر خبری پیامدهای خاص خود را دارد و باید کسی منتقل کننده اخبار باشد که بعنوان یک فرد رسانه ای مورد شناخت و تایید باشد.
وی با تاکید بر اینکه ما نافی شبکه های اجتماعی نیستیم و با دید منفی به آن نگاه نمی کنیم تصریح کرد:  این حق مخاطبین است که از اخبار مربوط به منطقه مطلع شوند، اما ممکن است برخی گفتگوها پیامدهای خوبی در پی نداشته باشد، این در حالی است که اخبار منتشر شده توسط خبرنگاران رسمی بوده و حق پاسخ نیز در این خصوص وجود خواهد داشت.
فرماندار چالوس در ادامه با اشاره به ضرورت اجرایی شدن شعار سال گفت: خوشبختانه استاندار محترم دو جلسه استانی خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را در سال جاری در چالوس تشکیل داده و مدیران کل مرتبط نیز در این جلسات حضور یافتند. موضوعات خوبی در حوزه های گردشگری، صنعت، کشاورزی و ... مطرح شد که در دستور کار قرار گرفت. در این خصوص بالفعل درآمدن ظرفیت های موجود در منطقه در اولویت قرار گرفته و بنا داریم بطور جدی با هماهنگی استان کارهای خوب و زیربنایی که دولت در سالهای گذشته پیگیر کرده را به سرانجام برسانیم.
وی همچنین با اشاره به برخی موانع جدی از طریق تحریم های یکجانبه علیه کشورمان و محدودیت هایی که در مبادلات کالاها ما را در حوزه اقتصادی و اجرای پروژه ها دچار مشکل کرده بود افزود: اقتصاد مقاومتی بایستی به همان شکلی که مقام معظم رهبری معین و دولت برنامه ریزی کرده اجرایی شود.

زندی سپس با تاکید بر توجه و تلاش ویژه در حوزه گردشگری شهرستان اظهارداشت: یکی از کارهای خوبی که دولت با همکاری دستگاه قضایی به اجرا درآورد، آزادسازی نوار ساحلی است. در همین راستا تا کنون حدود 5 کیلومتر از نوار ساحلی مان را آزاد کردیم. این فضاها که باز شد می تواند در رابطه با جذب گردشگر و اقدامات برای ایجاد امکانات رفاهی برای گردشگر و توریست و همچنین ایجاد شغل برای بومیان تاثیر بسزایی داشته باشد. در همین رابطه نیز رییس منابع طبیعی شهرستان و مدیر کل منابع طبیعی غرب استان با جدیت پیگیر هستند و برگشت مابقی نوار ساحلی و تخریب ساخت و ساز غیرمجاز را در دستورکار خود دارند. نوار ساحلی آزاد شده بایستی در اختیار گردشگران قرار گیرد و از همین راه نیز می توان به حوزه اقتصاد و ایجاد شغل کمک شایانی کرد.
فرماندار چالوس ادامه داد: با احداث آزادراه مسافران به دلیل ترافیک درون شهر خود به خود به سمت غرب و شرق استان هدایت می شوند و این دلیل موجب می شود ما سهم قابل توجهی از گردشگر نداشته باشیم. یکی از راه هایی که می تواند در خصوص جذب و ماندگاری مسافر و گردشگر تاثیر گذار باشد، آزادسازی رینگ ساحلی و ایجاد فضاهای تفریحی گردشگری در آن است.  
وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه شهرداران و بخشداران حوزه شهرستان چالوس با مدیر نمک آبرود افزود: هدف از این جلسه استفاده از ظرفیت های موجود شهرداری ها و مجموعه نمک آبرود بوده و مذاکراتی خوبی نیز در این جلسه صورت گرفت. مدیریت نمک آبرود نیز اعلام آمادگی کرده تا در هر سه شهر در رابطه با جاذبه های گردشگری و بناهایی که بتواند برای شهر مفید باشد با سرمایه گذاری مشترک بین شهرداری ها و شرکت عمران و مسکن  ورود کند.

در همین رابط مقرر گردید هرسه شهردار بطور جداگانه مذاکراتی را با این شرکت داشته باشند. اگرچه پیش از این غیر مستقیم از وجود نمک آبرود بهره مند می شدیم و گردشگر میلیونی به منطقه ما می آمدند، اما در نظر داریم تا از این ظرفیت بطور مستقیم هم استفاده کنیم..
زندی با اشاره به وضعیت نابسامان زیرساختهای حوزه راه ها و رینگ های موجود در شهر چالوس گفت: در این رابطه با شهردارجدید و شورای شهر جلساتی داشتیم تا رینگ های یک و دو در اولویت همه کارهای شهرداری قرار گرفته و تا آنجا که تملک شده آماده سازی شود . مذاکراتی هم در خصوص تامین مصالح داشتیم تا هرچه زودتر این پروژه ها به اتمام برشند.
وی در ادامه در رابطه با آزادراه تهران- شمال نیز اظهارداشت: طبق قراردادی که در گذشته بین شرکت آزادراه و وزارت راه بسته شد، این شرکت بایستی جهت هزینه هایی که برای احداث آزادراه متقب شده از محل منابع درآمدی عوارضی، مجتمع های بین راهی و تابلوهای تبلیغاتی این مسیر منتفع شود. قراردادی که دولت موظف است به آن عمل کند.
فرماندار چالوس تصریح کرد: رقم و عددی که باید شرکت آزادراه طی سالهای مشخص منطبق با قرارداد بدست آورد، طبق محاسبات درست بوده و وزارت راه نیز تایید می کند که با هزینه هایی که انجام شد این مقدار عوارضی دریافت شود. اما در رابطه با بومیان منطقه که همه روزه از این مسیر تردد می کنند جلسات و مذاکرات زیادی با مسوولان امر صورت گرفت. پیشنهادات فراوانی هم ارایه دادیم تا این امر برای بومیان تسهیل گردد، بویژه مردم مرزن آباد که روزانه مجبور به چندین بار تردد از این مسیر هستند. از طرفی هم نمی توانم به مردم بگویم از جاده قدیم تردد کنید و این دور از انصاف است اگر چنین فکری داشته باشیم، چراکه این فضا ایجاد شده تا مردم از آن استفاده کنند.

زندی با بیان اینکه، پیشنهاد نصب نرم افزاری که خودروهای با تردد بالا را شناسایی کند را ارایه دادیم تصریح کرد:  تا زمان اجرایی شدن و نصب این نرم افزار، بایستی دیگر پیشنهادات و طرح ها مورد بررسی قرار می گرفت. در آخرین جلسه ای که به اتفاق نماینده مجلس و امام جمعه مرزن آباد در وزارت راه داشتیم این راه ها مورد بررسی قرار گرفت. نهایتا  صدور قبض 2500 تومانی با اعتبار برگشت مورد بحث قرار گرفت، اما با توجه به اینکه این قبوض تنها یک روز اعتبار دارند و بومیان بعضا به روستاهای خود رفته و روز یا روزهای بعد باز می گردند اجرایی شدن آن ممکن نبود، نهایتا نرخ عوارضی مبلغ 1500 تومان برای هر مسیر رفت و برگشت تعیین گردید.
وی تاکید کرد: اگرچه هنوز هم معتقدیم یکسان بودن نرخ عوارض برای کلیه مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در قبال تردد بسیار بالا و اجباری مردم مرزن آباد درست نیست، اما بایستی هر تقاضا و اقدامی از راه قانون پیگیری شود. اعتراض ها نیز باید قانونی باشد، چراکه تمکین به قانون نباید زیر سوال برود و همه ما موظف به اجرای قانون هستیم.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن