جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ به مناسبت روز ملی سینما، به همت انجمن سینما جوانان ایران دفتر چالوس و با مشارکت اداره کل ارشاد اسلامی مازندران و اداره ارشاد اسلامی شهرستان چالوس، نهمین نشست فعالان عرصه فیلم کوتاه شهرستان در سالن دانشگاه آزاداسلامی چالوس برگزار شد.
به گزارش مرزن نیوز، مدیر انجمن سینما جوانان ایران دفتر چالوس در این نشست باتبریک روز ملی سینما و ابراز خرسندی از قرار گرفتن نام سینما در تقویم ایران گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و قرار گرفتن مجدد روز سینما در تقویم جمهوری اسلامی که یک اتفاق بزرگ بود، این امید در دل سینماگران زنده شد که به جایگاه واقعی خود برسند. اجازه ندهیم هرکسی این نام را از تقویم بردارد و اگر چنین شود باید پاسخگو باشد.
بهنام طهماسبی با بیان اینکه سینما ابر هنر است افزود: حفظ حرمت پیشکسوتان عرصه نمایش، فیلم و سینما در شهرستان و استفاده از تجربیات آنها باید در اولویت کار سینماگران قرار داشته باشد. متاسفانه دیده می شود برخی تازه واردین و آنها که سالها پس از پیشکسوتان وارد این عرصه شدند ادعای اولین بودن دارند، این افراد مانند برخی مسوولان هستند که خود را به خواب زده اند. آنها اصل ماجرا را نمی بینند و وقتی کم می آورند با یک مانور و ژست سعی می کنند به اسم خود اولین ها را رقم بزنند
وی با بیان اینکه بزرگانی در چالوس داریم که نه تنها جزو اولین های این عرصه در شهرستان محسوب می شوند بلکه جزو چهره های ملی هستند اما ادعایی ندارند اظهارداشت: حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که از آنها بخواهیم آنچه در سینه دارند را بیان کنند و ما جوانان از تجربیات آنها استفاده کنیم.
طهماسبی در ادامه از تهیه و تولید 36 عنوان فیلم توسط اعضای انجمن سینمای جوانان ایران دفتر چالوس در یکسال گذشته خبرداد و گفت: همچنین در این مدت حدود 250 فریم عکس را در کانون عکس انجمن سینما جوان مورد بررسی قرار دادیم.مدیر انجمن سینما جوانان ایران دفتر چالوس همچنین از برگزاری دومین هفته فیلم و عکس در مهرماه سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد: این برنامه از 6 الی 9 مهرماه در قالب برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان عکاس در شهرستان‌های نوشهر و چالوس، برگزاری دو work shop برای پخش فیلم و برگزاری برنامه اختتامیه با حضور مدیرکل ارشاداسلامی و تنی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی صورت می پذیرد.
وی در پایان از برگزاری دوره فیلم‌سازی در این انجمن خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام این دوره که در قالب دو برنامه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برگزار می شود تا دهم مهرماه خواهد بود و کلاسهای دوره که 4 و نیم ماه می باشد از هفدهم مهرماه آغاز می شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس نیز در این نشست با بیان اینکه هنرمند باید به‌ دور از هوای نفسانی و حب و بغض به ایفای رسالت خود بپردازد گفت: با توجه به نقش و تاثیر هنرمندان در تربیت دیگر افراد جامعه، می‌توان این رسالت آنها را به سیره اهل بیت (ع) تشبیه کرد، چراکه، رفتار در میان ائمه اطهار در اولویت قرار داشت و هنرمندان نیز باید در عالم هنر رفتار و منش نیکو را الگوی خویش قرار دهند.
حجت السالام مختاری با بیان اینکه هر هنرمندی چهره الهی داشته و رویکرد خدایی خود را حفظ کند ماندگارتر است افزود: در این دور هم نشینی‌ها باید از هنرمندانی که اسطوره سینمای کشور بوده و در سال‌های اخیر دار فانی را وداع گفتند به‌نیکی یاد کرد.  وی در پایان با بیان اینکه هنرمندان دارای رسالت مهمی هستند که باید به‌درستی آن را تبیین کنند، سینمای حرفه‌ای را انسان‌ساز دانست و بر حفظ شان و کرامت آن تاکید کرد.
نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن