جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ دکتر قاسم احمدی از کسری بودجه و بدهی4‌ هزار و 200 میلیارد تومانی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در همین راستا در کمیسیون تلفیق و بودجه مقرر شد تا از محل شرکت‌های سودده دولتی به میزان یک‌ درصد و از محل بانک‌های دولتی نیز دو‌ درصد برای آموزش و پرورش در نظر بگیرند که در مجموع یک‌هزار و 700 میلیارد تومان را شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش چالوس، نماینده مردم شهرستانهای چالوس، نوشهر وکلاردشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از محمد صادق فرزیب مدیر سابق آموزش وپرورش شهرستان چالوس با تجلیل از زحمات و خدمات فرزیب که به مقام بازنشستگی نایل آمد و آرزوی موفقیت برای سلیمان عبدالهی مدیر جدید آموزش وپرورش گفت: از بهترین امتیازات جامعه بشری هنر معلمی است. معلم با تعلیم و نشرِ علم، انسانها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد و عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسانها ثبت می کند و ندای فطرت را در فضای عالم طنین انداز می گرداند.
 وی تصریح کرد: تمام کمالات انسانها مدیون معلم و زحمات اوست وتعلیم و تعلم از نعمتهای خداوند متعال است که اول برای انبیاء و اولیا و سپس به دیگران ارزانی داشته است.به این جهت، معلم بودن از ویژگیهای انبیاست. احمدی اظهار کرد: آموزش و پرورش رکن رکین هر جامعه‌ای است و با توجه به اهمیت این نهاد، باید تمام حوزه‌ها برای رفع دغدغه‌ای آموزش و پرورش تلاش کنند. وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به اینکه فرهنگیان عاشق مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند بنابراین باید خواسته‌ها و مطالبات آنها را هم‌طراز با دیگر نهادها و سازمان‌ها مورد توجه قرار داد.
 نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی از اختصاص بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای آموزش و پرورش خبر داد و افزود: دولت در سال‌جاری مبلغ بر 24.7‌ هزار میلیارد تومان برای معلمان و آموزش و پرورش در نظر گرفت که از این رقم 22.6 هزار میلیارد تومان برای حقوق و مزایای فرهنگیان مصرف می‌شود. عضو کمیسیون وتحقیقات در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 6 هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد.
قاسم احمدی به افزایش بودجه آموزش و پرورش از دیگر محل‌ها اشاره کرد و افزود: کمیسیون تلفیق و بودجه در مجموع از محل‌های مختلف توانست 6‌ هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش اختصاص دهد که رقم قابل توجهی در زمینه نگاه مجلس به آموزش و پرورش است که این اعتبار برای پرداخت مطالبات فرهنگیان است. این مسئول ادامه داد: مجلس برای حوزه‌های دیگر مانند حوزه پرورشی، ورزشی، بسیج و فرزانگان و ... نیز اعتباراتی در نظر گرفته است.
وی با اشاره به گله‌مندی برخی از فرهنگیان درباره وصول نشدن مطالبات‌شان خاطر‌نشان کرد: معلمان و فرهنگیان بر این باورند که همه سازمان‌ها و ارگان‌ها باید یکسان دیده شوند و در جامعه اسلامی ایران همه نهادها باید بر سر یک سفره بنشینند و با هم یکی و هم‎دل شوند. احمدی در ادامه با مخالفت لایحه دولت مبنی بر دولتی شدن مساجد کشور اظهار کرد: دولت تاکنون 400‌ هزار میلیارد تومان بدهی برای پروژه‌های نیمه‌کاره دارد و این در حالی‌ است که سهم بودجه عمرانی کشور تنها 30‌ هزار میلیارد تومان است و در صورتی‌ که ساخت مساجد نیز به دولت واگذار شوند بدون شک با مشکلاتی در این زمینه روبرو می‌شویم. وی گفت: نگاه به آموزش و پرورش باید متفاوت باشد و اینکه به‌پاس قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه مدیری دور هم گرد بیاییم نشان از وفاق و یکدلی مسئولان دارد و لازم است موضوع تکریم از زحمات مدیران باید نهادینه شود

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن