جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ نشست خبری مرتضی مهرزاد، ورزشکار چالوسی عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک ریو، رییس اداره بهزیستی و رییس هیات جانبازان و معلولان شهرستان چالوس و مربی تیم والیبال نشسته چالوس در سالن اجتماعات اداره بهزیستی برگزار شد.
مرتضی مهرزاد، عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک ریو:
فکرش را نمی کردم روزی به این قله از موفقیت برسم
تا قبل از از ورود به سالن ورزشی چالوس هیچگونه آشنایی با ورزش نداشتم. با ورود به سالن ورزشی دنیای تازه ای به رویم بازشد. ورزش در تغییر روحیه ام تاثیر بسزایی داشت و باعث شد وارد جامعه شوم.
بعد از حضور در برنامه ماه عسل، آقایان گلچین و بازرگان و خانم قویدل  به سراغم آمدند و مرا تشویق به ورزش کردند. به واقع آن زمان به هیچ عنوان فکرش را نمی کردم روزی به بالاترین قله ورزشی در سطح جهان برسم.  چراکه شرایط جسمی خاصی داشتم و حضور در میادین ورزشی برایم سخت به نظر می آمد. اما تشویق این عزیزان درب دنیای ورزش را به رویم گشود و وارد این عرصه شدم.
از روز ورورد به ریو تا فینال استرس داشتیم و فقط به فینال و برد آن فکر می کردیم
در برزیل روزهای سختی داشتیم. در مدت 21 روزی که در ریو بودیم فشارهای زیادی روی ما بود و مدام استرس داشتیم. چراکه همه فکر ما رسیدن به فینال و بردن آن بازی بود. ضمن اینکه مردم هم روی ما حساب ویژه ای باز کرده بودند و توقع داشتند که به خوشرنگ ترین مدال دست پیدا کنیم. اما وقتی فینال را بردیم و قهرمان شدیم گویی که باری از دوشمان برداشته شده باشد احساس سبکی کردیم و از آن حال خاص و ویژه خارج شدیم. خدا را شاکریم که توانستیم آرزوی مردم را برآورده کنیم. با همه وجودم خوشحال بودم چون بعنوان بازیکن ثابت در اولین تجربه ورزشی ام آنهم در فینال مسابقه ای در سطح اول جهان به چنین موفقیتی دست یافته بودم.
هیچ صفحه ای در اینستاگرام ندارم
این روزها تب و تاب دنیای مجازی همه گیر شده و بویژه در بین هنرمندان و ورزشکاران این امر تبدیل به معضل شده است . چراکه با صفحات تقلبی با نام خودشان مواجه می شوند. من هم متوجه شدم از زمان قهرمانی در پارالمپیک چند صفحه در اینستاگرام به نامم باز شده. در حالی که شخصا هیچگونه صفحه ای در اینستاگرام ندارم و همه آنهایی که به نام من فعالیت دارند را تکذیب می کنم.
معلولیت، محدودیت نیست
زمانی به دلیل شرایط جسمی از منزل خارج نمی شدم. چون امکان موفقیت و توانمندی در رسیدن به خواسته هایم در جامعه را متصور نبودم اما از وقتی توانستم وارد جامعه شوم و راه رسیدن به اهداف خود را با انتخاب ورزش دیدم، و امروز که به هدفم رسیدم سعی می کنم به کمک مربیانم و اداره بهزیستی در حد توان و داشته ها و دانسته های خودم برای دیگر افراد معلول کاری کنم. این کمک می تواند در قالب تاسیس اولین باشگاه آموزش والیبال نشسته درچالوس باشد که قطعا تحقق این امر نیازمند حمایت و همراهی مسوولان است.

به قولم عمل کردم، مسوولان هم به قول خود عمل کنند
وقتی وارد ورزش شدم گفتم باید تلاش کنم تا به بالاترین درجه برسم. سختی ها را یکی پس از دیگری کنار زم. با توکل به خدا، دعای مادرم و کمک مربیانم توانستم به این مهم دست پیدا کنم و حال که این افتخار به نام مازندران و چالوس کسب شده، مسوولان هم به وعده های خود عمل کنند تا با روحیه بیشتری به ورزش خود ادامه دهم.
اولین بار به تیم ملی ب ایران دعوت شدم و ذخیره بودم
برای اولین بار اردیبهشت سال 94 به تیم ملی ب ایران جهت حضور در مسابقات خواهرخواندگی اصفهان دعوت شده و ذخیره شده بودم. تلاش کردم و خود را به لیست بازیکنان فیکس رساندم و سپس به تیم ملی الف دعوت شدم. در مجموع 11 بازی ملی انجام دادم که همه آنها را با برد پشت سر گذاشتیم. از این تعداد ۶ مسابقه بین قاره‌ای و ۵ بازی هم در پارالمپیک  انجام دادم.
همه موفقیتم را اول مدیون خدا و سپس دعای مادرم میدانم
مادرم برای من هم پدر بود هم مادر. آنچه که امروز بدان دست یافته ام را مدیون مادرم میدانم. او برای گذران زندگی مان کار میکرد تا هیچ کمبودی نداشته باشیم. بویژه از زمانی که شرایط جسمی ام حاد تر شد، مسوولیت و تلاش مادرم نیز چندین برابر شد. خوشحالم امروز با کسب بالاترین مدال ورزشی جهان دلش را شاد کردم. قطعا این موفقیت را اول مدیون خدا و سپس دعای مادر عزیزم میدانم. همچنین از دیگر اعضای خانواده ام که در ایجاد رفاه و فضای توام با آرامش در منزل یاریگرم بودند تقدیر ویژه دارم.
مردم و مسوولان در مراسم استقبال سنگ تمام گذاشتند
در پایان نیز بر خود واجب می دانم از جناب گلچین رییس بهزیستی، رییس و دیگر اعضای هیات جانبازان و معلولان چالوس، اعضای تیم چالوس، خانم باقری همسایه مهربان مان، بچه محل هایم در روستای اوجاکله هچیرود، نماینده مجلس، فرماندار و کلیه مسوولان شهرستان چالوس، اصحاب خبر و رسانه شهرستان چالوس و مسوولان استانی که در مراسم باشکوه استقبال حضور داشتند نیز صمیمانه سپاسگزارم. همچنین از ستاد استقبال شهرستان که با برپایی چندین جلسه جهت برپایی هرچه باشکوه تر آن تلاش داشتند صمیمانه تقدیر میکنم. مردم و مسوولان در مراسم استقبال برایم سنگ تمام گذاشتند.

رضا ذولفقارپور، رئیس هیات جانبازان و معلولان شهرستان چالوس:
مرتضی بزرگترین افتخار ورزشی را برای چالوس کسب کرد
ابتدا باید از همه کسانی‌که در موفقیت مرتضی نقش داشتند تشکر کنم. از اعضای ستاد کمیته استقبال که مراسم باشکوهی را برای ورود ورزشکار همشهری شان تدارک دیدند صمیمانه سپاسگزاریم. را تدارک دیدند، در شهرستان چالوس در زمینه ورزشی غیر از اداره  ورزش و کمیسیون و شورا و هیات ورزشی شهرستان جامعه ورزش جامعه ورزش و کمیته برنامه‌ریز ی ورزشی داریم و این یعنی شهریورزشی و علاقه‌مند به  ورزش داریم.
این استقبال باشکوه شایسته مرتضی بود
مرتضی مهرزاد در بزرگترین رویداد ورزشی جهان برای نخستین بار شرکت کرد و با درخشش خود مدال طلا گرفت. او در مسابقات بین قاره‌ای نیز بعنوان بهترین اسپکر جهان معرفی شد. شاید چالوس تا کنون ورزشکاری در این اندازه و با این سطح افتخار نداشت و به همین دلیل تشویق ها و استقبالها کمرنگ‌تر بود. اما در مورد مهرزاد که بالاترین جایزه ورزشی دنیا را برای شهرستان چالوس کسب کرد شاهد بزرگترین استقبال بودیم که براستی شایسته مرتضی هم بود.
مسوولان عیار کار مرتضی را بدانند و به وعده های خود عمل کنند
انتظار داریم که مسؤولان عیار کار مرتضی را بدانند. او نخستین ورزشکار پارالمپیکی از شهرستان چالوس است که در اولین حضور خود هم مدال طلا کسب کرده است. ضمن اینکه او هم اینک موثرترین بازیکن تیم ملی والیبال نیز محسوب می شود و نگاه جهانیان و خبرگزاری‌های دنیا به اوست. همه اینها افتخاراتی هستند که تنها متعلق به مرتضی نیست بلکه به‌همه تعلق دارد. بنابراین نباید اورا با چند عدد سکه و زمین سنجید بلکه باید برایش کار بزرگ‌تری انجام داد.
از شورای شهر چالوس در حمایت از مرتضی انتظار بیشتری می رود
ضمن تشکر از همه افراد و نهادهایی که سهم بزرگی در این مراسم داشتند، باید عنوان کنم که از شورای شهر چالوس انتظار زیادی می‌رود زیرا مرتضی یک چالوسی است. با توجه به واحدهای مسکونی که متعلق به شهرداری است  می توانند زمینه را فراهم کنند تا با اهدای یک واحد مسکونی اورا از دغدغه فاصله منزل تا سالن ورزشی و محل تمرینات دور کنند.
ترک تحصیل مرتضی به دلیل شرایط جسمی
در نوجوانی برای مرتضی مشکل فیزیکی پیش آمد و به همین دلیل مجبور شد در دوم راهنمایی ترک تحصیل کند. بعد هم بیماری  بر او چیره شد و باعث شد تا ۷ سال خانه‌نشین شود. با توجه به اینکه امروز بزگترین افتخار را به ارمغان آورده از اداره آموزش و پرورش می خواهیم تا  زمینه را برای ادامه تحصیل وی فراهم کنند.
*طبق موصبه دولت مبنی بر استخدام قهرمان المپیک و پارالمپیک، مرتضی باید استخدام دولتی شود
با توجه به  مصوبه دولت در مورد استخدام رسمی قهرمانهای المپیکی و پارالمپیکی و جذب آنها در دستگاه‌های دولتی، خواستار پی‌گیری این امر بوده  تا بئین ترتیب ضمن تحقق حق مرتضی در این خصوص، بستر مناسب و انگیزه مضاعفی در دیگر ورزشکاران ایجاد شود.
امروز مرتضی یک برند برای شهرستان چالوس است
مرتضی امروز برندی برای شهرستان چالوس است که می توان از این طریق برای گرفتن تسهیلات  و رفع مشکلات ورزشی استفاده نمود. با توجه به پیگیری فرماندار و نماینده و نامه ای که ایشان برای سعیدی کیا نامه ای نوشتند، انتظار می رود یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان که در منطقه حضور دارند گام اساسی برای جانبازان و معلولان بردارند که یقینا سود آن برای همه معلولان و جانبازان استان خواهد بود. این شرکتها می توانند بعنوان اسپانسر تیم معلولان آنها را به سطوح بالاتر هدایت کنند. اگر در لیگ برتر شرکت کنیم قطعا تیم اول یا دوم خواهیم شد و با توجه به اینکه قطب اصلی والیبال نشسته را داریم قطعا حرفی برای گفتن داریم.

گلچین مهر، رییس اداره بهزیستی شهرستان چالوس:
ورزش معلولان چالوس، بعنوان پایگاه ورزشی غرب شناخته می شود
توسعه ورزش توسط هیات معلولان در چالوس به‌اندازه شد که ورزش معلولان چالوس پایگاه ورزشی غرب شناخته شده و معلولان غرب به این منطقه می‌آیند. ما در بین معلولان افراد بسیار مستعد و توانمندی داریم که در صورت حمایت حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت.
مرتضی جزو ۱۰ چهره برتر پارالمپیک معرفی شد
بعد از آنکه هماهنگی های لازم برای حضور مرتضی در سالن ورزشی شهدای چالوس بعمل آمد، همه تلاش کردند تا او سریع فنون والیبال نشسته را بیاموزد. اگرچه او دارای سطح تحصیلات بالا نیست اما همواره کتاب مطالعه می کند و چیزهای قابل احترام را هرگز فراموش نمی‌کند. با حضور مهرزاد دو بار نایب قهرمان کشور و یکبار قهرمان استان شدیم. مراودات ورزشی وی سبب شد تا مورد توجه سرمربی تیم ملی قرار گرفته و در مشهد با تیم ثامن‌الحجج مشهد قرار داد بسته شد و سال قبل قهرمانی کشور را در مسابقات سوپر لیگ کشور کسب کرد. تا امروز که  جزو ۱۰ چهره برتر پارالمپیک معرفی شد.
نگاه ها به معلولین تغییر کرده است
معلولان با توجه به مشکلی که دارند دوست ندارند وارد جامعه شوند و نیاز است تا به آنها مشاوره داده شود. امروز نگاه به معلول بازتر شده و همه پذیرای آنها هستند. این افراد باید وارد جامعه شوند تا چندین مرتضی مهرزاد را در این شهرستان داشته باشیم.
*هوشنگ بازرگان مربی مرتضی مهرزاد نیز در این نشست با ابراز خرسندی از کسب مدال طلا توسط این ورزشکار چالوسی گفت: از مرتضی می‌خواهیم تا دست بقیه را بگیرد و الگویی برای همه باشد.
وی افزود: در تیم والیبال نشسته ظرفیتی وجود دارد که می تواند چند نفر دیگر را هم چهره کند. و مرتضی با توجه به ارتباطاتی که دارد انگیزه آنها را بیشتر می کند و این بسیار ارزشمند است.


نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن