جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید از عملکرد بازیکنانش در بازی با عراق رضایت دارد. وی همچنین گفت: اگر فرصت آماده سازی خوبی برای تیم ملی داشتیم، می‌توانستیم خودمان را برای قهرمانی آماده کنیم.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی یک بر صفر ایران برابر عراق درباره این دیدار، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: اعتقادم این است امروز بازی دوستانه خوبی را برگزار کردیم. امکانات و زمین خوبی را برای این بازی در اختیار داشتیم. البته افسوس برانگیز بود به خاطر شرایط آب و هوایی، بادی که وزید و بارانی که گرفت، روی کیفیت بازی تاثیرگذار بود.
وی افزود: برای تیم ملی ایران فرصت بسیار مناسبی بود که به بازیکنان جوانتر میدان بدهیم. البته در ابتدای بازی شاهد این موضوع بودیم که بازیکنان جوان، بازی را با اضطراب شروع کردند ولی شرایط مناسبی برای بازیکنان فراهم شد که بتوانند از این فرصت استفاده کرده و تجربه بازی بین‌المللی را کسب کنند. کمی که از زمان بازی گذشت شاهد این بودیم بازیکنان راحت‌تر بازی کردند و توانستیم به اهدافمان دست پیدا کنیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: از همینجا می‌خواهم از فدراسیون فوتبال عراق و سرمربی این تیم تشکر کنم که این علاقه را داشتند تا با تیم ملی ایران بازی کنند. همانطوری که می‌دانید ما فرصت زیادی برای انجام بازی دوستانه نداشتیم و این شرایط، فرصت خوبی بود که این بازی برگزار شود.
وی درباره عملکرد بازیکنان تیم ملی عراق هم در این بازی خاطرنشان کرد: عراق بازیکنان خیلی خوبی دارد که در بازی امروز با سرعت بالایی بازی کردند اما تمرکزم را در بازی روی تیم خودم گذاشتم. عراق همیشه بازیکنان تکنیکی خوبی داشته و دارد. البته در ابتدای بازی بازیکنانم به خاطر اینکه اکثرا بازیکنان جوانی بودند، کمی مضطرب نشان دادند. سعی کردیم در همان زمان یکی، دو ضد حمله انجام بدهیم و نشان دادیم که قدرت گل زدن داریم.
کی‌روش درباره اینکه به نظر شما عراق چه قدر شانس صعود از مرحله گروهی را دارد و نظرتان درباره سرمربی این تیم چیست؟، اظهار کرد: نمی‌دانم شانس عراق در گروهش چه قدر بالاست و نمی‌توانم نظر بسیار دقیقی بدهم اما عراق امروز نشان داد می‌تواند رقابت مناسبی داشته باشد. آنها تیم بسیار منظمی نشان دادند و دیسیپلین بالایی داشتند. درباره سرمربی تیم حریف هم باید بگویم من به هیچ وجه راجع به مربیان دیگر صحبت نمی‌کنم.
وی در پاسخ به این پرسش که حس‌تان راجع به نحوه آماده سازی ایران چیست؟، تاکید کرد: قبلا هم گفته‌ام احساسی که در حال حاضر داریم می‌توانست و می‌بایست بهتر از این باشد. اگر فرصت آماده سازی خوبی برای تیم ملی داشتیم، می‌توانستیم خودمان را برای قهرمانی آماده کنیم ولی با بازیهایی که انجام نشد و اردوهایی که هماهنگ نشد، تیم ایران ضربه بزرگی خورد.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: این را هم می‌دانیم حریفان‌مان برنامه‌های آماده‌سازی خوبی داشته‌اند. به عنوان مثال قطر یک ماه لیگش را به خاطر جام خلیج فارس و یک ماه هم به خاطر جام ملت‌های آسیا تعطیل کرد اما با روحیه تیمی بالایی که داریم، مطمئن هستیم می‌توانیم حداقل نگاه بازی به بازی داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: آماده‌سازی تیم ملی ایران واقعا مطابق با نیازهای این تیم نیست زیرا در رده‌بندی تیم اول آسیا هستیم و باید آماده‌سازی بهتری انجام می‌دادیم. ما در رده‌بندی بهترین تیم آسیا هستیم اما در رده‌بندی آماده‌سازی در رده آخر قرار گرفته‌‍ایم. با این حال سعی می‌کنیم هیچ بهانه‌ای ندهیم و تلاش داریم که بازی به بازی پیش برویم.
کی‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان جوانی که امروز در ترکیب ایران قرار گرفتند، می‌توانند در ترکیب اصلی هم قرار بگیرند؟، تاکید کرد: واقعا فکر می‌کنم اکثریت آنها می‌توانند آینده فوتبال ایران را تشکیل بدهند. برای مثال در بازی امروز مرتضی پورعلی گنجی که تا به حال در دفاع وسط بازی نکرده بود، در این پست بازی شجاعانه و راحتی را پشت سر گذاشت و توانست روحیه بزرگی از خود نشان بدهد. وحید امیری هم همین شرایط را داشت.
وی در ادامه یادآور شد: فرقی نمی‌کند تیم ملی ایران باشد یا تیم ملی پرتغال. وقتی شما برای اولین بار پیراهن ملی را می‌پوشید، این پیراهن سنگینی کرده و صد کیلو بار را ایجاد می‌کند اما بازیکنان جوان ما نشان دادند آینده روشنی دارند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان گفت: شاید شما اصحاب رسانه که بازی‌ها را از روی سکوها می‌بینید به این مطلب اشراف نداشته باشید که چه قدر لباس ملی سنگین است چرا که هیجان و وظیفه سنگینی را با خودش به همراه می‌آورد. با این حال امروز بازیکنان جوان ما اشتیاق بالایی از خودشان نشان دادند و توانستند در لباس تیم ملی به خوبی انجام وظیفه کنند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن