جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرماندار چالوس در جلسه شورای اداری شهرستان با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب گفت: حضور میلیونی و پرشور هموطنان عزیزمان در مراسم تشییع و خاکسپاری وی نشان داد که مردم به نظام، رهبری و همه کسانی که در راه اعتلای نظام تلاش و مجاهدت کردند پایبند بوده و در همه حال قدردان زحمات آنها بوده و خواهند بود.
محمدناصر زندی با تقدیر از صدا و سیمای کشور به جهت به تصویر کشیدن زندگی، تلاشها و مجاهدت ها، همراهی ها با امام  و رهبری و در نهایت تشییع و تدفین باشکوه و میلیونی آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: بسیاری از کسانی که قبل از انقلاب و مبارزات آن دوران را دیدند با ایشان و تلاش هایشان آشنا بودند، اما پرداختن ویژه به ایشان در صدا و سیما بسیاری از کسانی که نه انقلاب را دیدند و نه آشنایی با شخصیت آن بزرگوار داشتند به خوبی با آنچه که در زندگی این عالم گرانقدر رخ داد آشنا شدند. این تصاویر و فیلم‌ها نشان داد که ایشان علاوه بر آنکه در پیروزی انقلاب نقش داشته، بعد از انقلاب نیز از ارکان این نظام بوده اند.
وی با اشاره به ارتباطات آیت‌الله رفسنجانی در زمان تبعید امام(ره)  با مجموعه داخل کشور و چاپ آثاری که سبب روشنگری مردم شد تصریح کرد: همچنین حرکت های وی در حوزه علمیه سبب شد تا فاز جدیدی در مورد انقلابی‌گری و روحیه مبارزه بین مردم ایجاد گردد.
فرماندار شهرستان چالوس همچنین با اشاره به تفکر مبارزه و تفکر برخورد با رژیم پهلوی از سوی هاشمی رفسنجانی و دستگیری و شکنجه توسط ساواک گفت: این شخصیت در زمان انقلاب بازداشت شد و شکنجه‌ها دید که نشان از روحیه مبارزه‌طلبی ایشان داشت.
زندی تاکید کرد: هاشمی با وجود اینکه صاحب اندیشه و نظر بود اما همواره مطیع رهبری بوده و در جهت حمایت از رهبر معظم در مسیر سیاست‌گذاری‌های ایشان حرکت می‌کرد. وی همچنین با اشاره به نقش مؤثر آیت‌الله رفسنجانی در زمان جنگ نیز بیان کرد: وی با داشتن روحیه آزادمنشی توانست حرکت‌های جدیدی در کشور ایجاد و در تصمیم‌گیری‌ها و بحران‌ها نقش‌آفرین باشد؛ به گونه ای که در مدیریت جنگ اقدامات موثری انجام داد و کمک بزرگی نیز برای تصمیم‌گیری توقف جنگ داشت.
زندی با بیان اینکه تا زمانی‌که پیرو ولایت فقیه هستیم هیچ آسیبی به این کشور وارد نمی‌شود ادامه داد: پس از ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موجی ازهمدلی و اتحاد بین مردم ایجاد شد که نشان از برکات وجود این شخصیت دارد که حتی رفتن ایشان هم بین آحاد مردم وحدت آفرید .
وی با انتقاد از حرف‌ها و صحبت‌هایی که در مورد خدمات دولت و برجام شد، بیان کرد: بدون شک بدعهدی‌های امریکا سبب شد تا برخی مجموع برجام و خدمات دولت و زحمات تیم مذاکره‌کننده را زیر سوال ببرند. برخی مترصد بودند که این برجام بر زمین خورده و توفیقی حاصل نشود. این مسائل نشان از عناد برخی از افراد برای کمرنگ‌جلوه دادن خدمات دولت است اما در طول یک‌سالی که از برجام می‌گذرد قطعا افرادی که اطلاعات کافی دارند به اهمیت این اتفاق پی بردند.
*عظمت و عزت جمهوری اسلامی به وجود ولایت فقیه است
امام جمعه چالوس نیز در این جلسه با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در پیام‌هایی که این‌روزها از سوی شخصیت‌های مختلف برای ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ارسال می‌شود نشان می‌دهد که ایشان مانند سایر سیاست‌مداران نظام تمام دغدغه خود را در این زمینه معطوف کردند که جبهه مقاومت اسلامی با تمام وجود مساعدت، حمایت و کمک شود.
حجت الاسلام راشدی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول دوران زندگی پربرکت خود هم قبل و هم بعد از انقلاب در میان خوف و خطرها، استقامت و ولایت‌مداری و تبعیت از رهبری را کنار نگذاشت، تصریح کرد: این عالم گرانقدر با مجاهدت‌ها و مجازات‌های قبل و بعد از انقلاب در سایه ولایت‌مداری توانست با سربلندی این دنیا را ترک کند.
وی با بیان اینکه در تشییع پیکر این عالم بزرگ و خدمت‌گذار صادق مملکت و تلاشگر و خادم امین در دوران جمهوری اسلامی مردم اعلام وفاداری کردند، افزود: تجلیلی که از وی شد و پیام بسیار ارزشمند رهبری در مورد ایشان و حضور در مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر ایشان پاسخی به زحمات و خدمات و مبارزاتی است که در طول عمر خود داشت. راشدی در پایان تاکید کرد: عظمت و عزت جمهوری اسلامی به وجود ولایت فقیه است و باید قدر این نعمت الهی را دانست.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن