جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز- اختصاصی/ حجت الاسلام دکتر محمود علیخانی امام جمعه جوان، محجوب، محبوب و پرتلاش مرزن آباد در روستای کشکک از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر به دنیا آمد. وی در 10 سالگی ازکجور به نوشهر عزیمت نمود، در سال 77 معمم شد و در سال 80 ازدواج کرده و  دارای دو فرزند (یک دختر به نام فاطمه و یک پسر به نام محمد) می باشد. حجت الاسلام علیخانی دوران ابتدایی خود را در کجور گذراند، بعد به حوزه نوشهر، سپس حوزه بهشهر و پس از آن به حوزه قم رفت. وی مدرک کارشناسی خود را در مرکز تخصصی علم کلام ( موسسه امام صادق "ع" قم ) و کارشناسی ارشد خود را با گرایش مذاهب اسلامی از دانشگاه ادیان و مذاهب قم اخذ نمود. در حال حاضر نیز دانشجوی مقطع دکترا در دانشگاه فردوسی مشهد می باشد.
به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور و ششمین سال اقامه نماز جمعه در مرزن آباد ساعتی را با ایشان به گفتگو نشستیم. حجت الاسلام دکتر محمود علیخانی که از محبوبیت بالایی در بین مردم و مسوولان بخش مرزن آباد برخوردار می باشد، با رویی گشاده پذیرای ما بوده و طی سخنانی به بیان گزارشی مبسوط پیرامون فعالیت ها و عملکرد ستاد نماز جمعه این شهر پرداخت. ماحصل و چکیده ای از سخنان ما با ایشان در ذیل از نظرتان می گذرد:

 *استقرار ستاد نماز جمعه در مرزن آباد اتفاقی مهم و از ضرورتهای این بخش بود
قبل از هر سخنی لازم می دانم از مقام معظم رهبری و شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور که جهت برگزاری نماز جمعه در بخش مرزن آباد نظر مساعد داشتند تقدیر ویژه داشته باشم. همچنین از مسوولان و معتمدین مرزن آباد که پیگیر برگزاری نماز جمعه بودند و نیز مردم مومن این منطقه که با حضور پرشکوه خود نماز جمه مرزن آباد را ویژه جلوه دادند، از اعضای ستاد و کارکنان دفتر نماز جمعه و مسوولین شهری که ما را در برپایی نماز جمعه کمک می کنند تشکر ویژه خود را اعلام می دارم. بدون شک استقرار ستاد نماز جمعه در مرزن آباد اتفاقی مهم و از ضرورتهای این بخش بود که به واسطه وجود آن برکات زیاد معنوی و مادی به سمت این منطقه مظلوم اما با سابقه تاریخی و مذهبی مهم جاری شد.

همایش تشیع و تبرستان

* تلاش ما این بود که نماز جمعه از مسائل کاذب، تنش ها، هواخواهی ها و جریانات سیاسی در امان باشد
ما در ابتدای فعالیت در نماز جمعه مرزن آباد رویکردهای مختلفی را برای مجموعه خود ترسیم نمودیم. همانگونه که می دانید نماز جمعه از دو بخش عبادی و سیاسی تشکیل می شود. در بخش عبادی سعی و تلاش مجموعه ستاد نماز جمعه این بود که در جهت تقویت مبانی دینی و اعتقادی، فرهنگ و اخلاق مردم و با تاسی از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق است گام برداشته و پرمایه کار کنیم.
در بعد سیاسی نیز، از آنجا که نماز جمعه قرارگاه بصیرت است، روشنگری سیاسی را داشته باشیم و در همین راستا نیز تمام تلاش خود را بکار بردیم که نماز جمعه از مسائل کاذب، تنش ها، هواخواهی ها و جریانات سیاسی در امان باشد. آنچان که هرکس که وارد فضای نماز جمعه می شود با هر تفکر سیاسی که دارد برای ما محترم باشد. چراکه معتقدیم افراد  با هر فکر و جناح، وقتی وارد نماز جمعه می شوند نشان دهنده این است که به دین و مبانی اخلاقی و مذهبی پایبند هستند.  ضمن اینکه در بعد سیاسی همچنان که سعی کردیم از مسائل کلان سیاسی دنیا و جهان اسلام غافل نباشیم، مسائل و مشکلات منطقه خود را هم در نماز جمعه فراموش نکنیم.
*بیان مشکلات اجتماعی و عمرانی از ابعاد مهم نماز جمعه است
همواره یکی از ابعاد نماز جمعه را در مسائل سیاسی، اجتماعی و خدمات عمرانی به مردم می دانیم. سعی کردیم که مشکلات عمرانی منطقه و نیازهای مردم به بهترین شکل ممکن به گوش مسوولان برسد و تا حصول نتیجه حتما پیگیری لازم را داشته باشیم که خوشبختانه در این حوزه هم نماز جمعه مرزن آباد موفق بوده است. بطوری که مردم مرزن آباد اذعان می دارند که از سال 90 که نماز جمعه در این بخش استقرار یافته، سطح رفاه زندگی مردم نیز بالا رفته و توسعه آن نیز قابل مقایسه با سالهای نه چندان دور نیست و بخش زیادی از آن را مرهون نماز جمعه می دانند.

بازسازی ورود علویان به تبرستان

*هویت حقیقی مرزن آباد در زیر خروارها خاک نهفته بود
نماز جمعه تنها مربوط به امام جمعه نیست، بلکه یک مجموعه را شامل می شود. بخش بزرگی از تشکیلات نماز جمعه را خود مردم تشکیل می دهند. به واقع اگر حضور مردم نباشد ستاد و امام جمعه هیچ کاره هستند. در ابتدای فعالیت نماز جمعه سعی کردیم که  جایگاه مرزن آباد را معرفی کنیم. ابراز هویت حقیقی مرزن آباد که در زیر خروارها خاک نهفته بوده و ظرفیت عظیمی که از نظر تاریخی، سیاسی و جغرافیایی داشت اما تحت الشعاع مسائل ترافیکی قرار گرفته معرفی نشده بود. معمولا اسم مرزن آباد را همراه با ترافیک و حجم سنگین مسافرانی که قصد سفر به استانهای شمال داشتند و از این بخش عبور می کردند می شناختند. ما در نماز جمعه خروارها خاک را کنار زدیم و برای معرفی هویت مرزن آباد با توجه به تاریخ عظیمی که داشته و عنوان بیعتگاه علویان تبرستان که یک ظرفیت بسیار بزرگ بوده گام های بلند و مهمی برداشتیم.
* مرزن آباد  از همان ابتدای انقلاب مورد نظر سوء منافقین بوده است
مرزن آباد از نظر سیاسی و انقلابی از ظرفیت عظیمی برخوردار است. همچنان که از همان ابتدای انقلاب مورد نظر سوء منافقین بوده است. از آن زمان منافقین برای آسیب رساندن به چند شهر کشور مانند مرزن آباد، آمل، سیاهکل، گنبد و ... برنامه ریزی هایی داشتند. آنها به دلیل نزدیکی مرزن آباد با پایتخت و برخورداری از پادگان و تسلیحات نظامی که در آن وجود داشت در صدد بودند که پادگان را تصرف کنند، اما مردم با روحیه انقلابی خود اجازه رشد منافقین را ندادند به طوری که حتی یک سلحه هم به دست دشمنان نیفتاد.

همکاری و پیگیری در پروژه گازرسانی

*علیرغم هجوم فرهنگهای مختلف، فرهنگ مردم مرزن آباد در امان ماند
با توجه به اینکه مرزن آباد ورودی استان از سمت پایتخت بوده و مسافران زیادی با فرهنگ های متفاوت به منطقه می آمدند، اما  مردم این منطقه از نظر هجمه فرهنگی به دلیل ریشه قوی اعتقادی که وجود داشت هم در امان ماندند. روستاهای مرزن آباد مهد علمای بزرگی از گذشته های دور بوده است. همچنین این منطقه تاریخی شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب و نظام کرده است.  همین ریشه های قوی  اعتقادی و فرهنگی باعث شد که تا حدود زیادی از هجمه فرهنگی در امان باشند و این نکته مثبت مرزن آباد است.
 *تا چندسال قبل کسی مرزن آباد را نمی شناخت
در گذشته اصلا مرزن آباد را نمی شناختند ولی اکنون در سراسر کشور هم از نظر فرهنگی و هم جایگاهی کاملا شناخته شده است. قطعا در شناسایی ظرفیت ها و جایگاه مرزن آباد افراد مختلفی نقش داشتند و در این میان نماز جمعه بعنوان یک تریبون فراگیر سعی کرده نسبت به معرفی ظرفیت ها، پتانسیل ها و جایگاه فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و مذهبی آن گام های موثری بردارد.

همایش ملاعلی فاخر

*شناسایی مهمترین مشکلات مردم و معرفی آنها از تریبون نماز جمعه تا رسیدن به نتیجه
یکی دیگر از فعالیت ها و اولویت های ستاد نماز جمعه، شناسایی نیازها و مشکلات مهم مردم بوده که سعی کردیم این مشکلات را با کمک خود مردم و مسوولان شناسایی و از این طریق به گوش مسوولان امر در استان و کشور برسانیم.
یکی از مهمترین مشکلات مردم در ابتدای فعالیت نماز جمعه، سوخت بود ، خوشبختانه در اولین گام ها مشکل کمبود سوخت مردم حل شده و به موازات آن پیگیری و جدیت فراوانی برای عملیاتی شدن پروژه گازرسانی به شهر و روستاهای منطقه صورت گرفت. یکی دیگر از این مشکلات مربوط به راه بوده است. به طوری که یکطرفه شدن جاده چالوس تا سال 90 از داخل خود شهر مرزن آباد صورت می گرفت، با پیگیری های صورت گرفته با کمک مسوولان، مکان اجرای این طرح به منطقه دزدبن تغییر یافت و طبق قانون مقرر گردید پنج روز در سال از داخل شهر یکطرفه شود. اگر چه در برخی مواقع ضروری و حجم بسیار بالای خودرو در روزهایی از سال نیز این امر از داخل شهر صورت می پذیرد که با توجه به پیامدهای آن برای مردم روستاهای کوهستان تاکید می کنیم که در این صورت  بایستی از قبل مردم را کاملا در جریان بگذارند تا با مشکل خاصی مواجه نشوند.
*استقرار و تاسیس برخی نهادها و نمایندگی های ادارات در مرزن آباد
یکی دیگر از فعالیت ها و اولویت های ستاد نماز جمعه پیگیری استقرار ادارات و نمایندگی آنها در مرزن آباد بوده که در همین راستا پس از تشکیل نماز جمعه شاهد استقرار نمایندگی برخی ادارات در بخش بودیم. اگرچه این امر را کافی نمی دانیم و معتقدیم که به دلیل ظرفیت های بالا و نیازمندی های بسیار مرزن آباد، بایستی شاهد استقلال این نمایندگی ها باشیم.

جلسه شورای اداری با حضور استاندار سابق

*دستاوردهای فراوان و مهم در بخش فرهنگی توسط ستاد نماز جمعه
از زمان استقرار نماز جمعه در مرزن آباد شاهد تحول عظیمی در بخش فرهنگی در این منطقه بوده ایم که از جمله آن می توان به تاسیس دبیرخانه تشیع و تبرستان، تاسیس کانون فرهنگی هنری حکمت و اندیشه جوان، تاسیس موسسه خیریه آرامش، تاسیس دفتر شورای هماهنگی تبلیغات ، تاسیس کتابخانه تخصصی تشیع و تبرستان، تاسیس مهد آدینه، انتشار ماهنامه فرهنگی اجتماعی مسک ( که در اولین شماره توانست رتبه سوم کشوری در بین نشریات دفاتر ائمه جمعه را کسب نماید)، دریافت لوح  تقدیر ستاد نماز جمعه برتر در سال 92 ، دریافت لوح تقدیر امام جمعه فعال استان در سال 93 ،  برگزاری همایش ملی تشیع و تبرستان در سال 91 ، برگزاری مسابقه عکس عاشورایی سال 93 ، برگزاری همایش ملاعلی فاخر در سال 92 ، برگزاری همایش شیخ حسن  فاخر زاده در سال 93 ، برگزاری نمایش بزرگ میدانی ورود علویان به تبرستان در سال 94 ، انتشار کتاب مجموعه مقالات همایش تشیع و تبرستان، برگزاری همایش روز مازندران در دو مرحله، برگزاری کلاس تخصصی قرآن کریم برای نوجوانان ( که در این راستا موذنین، مکبرین و قاریان قرآن خوبی تحویل مرزن آباد شده است)، نصب دستگاه دیجیتال، دعوت از روحانیون ثابت در مرزن آباد، احیای مناسبت های مذهبی، نصب یک عدد تابلوی فرهنگی بعد از تونل کندوان در  ابتدای بخش مرزن آباد، نصب یک تابلوی تبلیغاتی ستاد نماز جمعه در ورودی شهر، راه اندازی سامانه پیامکی ستاد نماز جمعه و ... در بخش مرزن آباد اشاره کرد.
*استخدام دو خادم جدید برای مسجد المهدی
یکی از مهمترین اقدامات ستاد نماز جمعه، اشتغالزایی با  استخدام دو خادم جوان برای مسجد بود. ( دو خادم جوان را استخدام و بیمه کردیم خادم قبلی را نیز حفظ نمودیم). این امر با توجه به اینکه فعالیت مسجد شبانه روزی بوده و خدمت رسانی در آن نیازمند برخورداری از خادم های بیشتری بوده است.

پیگیری در احداث نیروگاه برق شهرک صنعتی

*پیگیری مشکلات عمرانی منطقه در اولویت ستاد نماز جمعه قرار داشت
یکی از مهمترین دغدغه های ما پیگیری مشکلات عمرانی منطقه بوده است. در همین راستا می توان به تغییر بیش از 95 درصدی فضای مسجد با ترمیم سیستم برق کشی، تریبون، نقاشی و ...، احداث خانه عالم در سه طبقه با کمک خیرین و مسوولین، پیگیری در رفع افت فشار برق شهر و احداث نیروگاه برق در شهرک صنعتی، پیگیری مجدانه با همکاری سایر دستگاه ها در خصوص عدم دریافت عوارض در آزادراه از مرزن آبادی ها، احداث سالن ویژه جلسات ستاد نماز جمعه در طبقه زیرین خانه عالم، پیگیری احداث سرویس بهداشتی مسجد، هوشمند سازی مسجد و نصب حدود 14 دوربین مداربسته، تجهیز و  راه اندازی دفتر ستاد نماز جمعه با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری و شورای سیاستگزاری، پیگیری برای مکان جدید ایستگاه چالوس- مرزن آباد، پیگیری رفع افت فشار آب و احداث مخزن آب در شهرک صنعتی  و ... اشاره نمود.
*میزبانی ازمسوولان استانی و کشوری
طی چندسال گذشته رفت و آمد مدیران استانی به این منطقه زیاد شده است، در حالیکه پیش از آن مسوولان تنها از این شهر عبور می کردند و برخی حتی نامش را نمی دانستند. در چندسال اخیر و دولت قبلی و فعلی میزبان مسوولان استانی و کشوری از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استانداران، معاونان استانداری و مدیران کل بوده ایم. امروز دیگر مسوولی نیست که مرزن آباد را نشناسد.
*برخی در اوایل می گفتند امام جمعه نباید در مسائل عمرانی دخالت کند
در ابتدای فعالیت ستاد نماز جمعه در مرزن آباد و بیان مشکلات عمرانی منطقه، برخی می گفتند امام جمعه نباید در مسائل عمرانی دخالت کند و بسیاری ایراد می گرفتند که چه دلیلی دارد امام جمعه در مسائلی مانند آب، گاز، راه،  برق و ... ورود کند. اما بعدها متوجه شدند که تریبون نماز جمعه از تربون های مهم و تاثیرگذار در رفع مشکلات عمرانی است. از اینکه مقام معظم رهبری مهر تایید بر کارهای ما زدند نکته مثبت و موجب دلگرمی ماست.

پیگیری در احداث منبع آب شهرک صنعتی

*نقش غیر قابل انکار همایش تشیع و تبرستان در معرفی تاریخ و جایگاه مرزن آباد
یکی از ماندگارترین و مهمترین اقدامات ما برگزاری همایش تشیع و تبرستان در مرزن آباد بوده است. تا زمان برگزاری همایش بسیاری از تاریخ علویان چیزی نمی دانستند. در همایش ملی بالغ بر 120 مقاله از دیگر نقاط کشور دریافت شد. مردم با این همایش انگیزه پیدا کرده و به دنبال تاریخ علویان و تبرستان رفتند.  قطعا نمی توان به سادگی از تاثیر این همایش در بعد علمی و بالا بردن آگاهی مردم منطقه و دیگر نقاط کشور از تاریخ علویان و سعیدآباد گذشت. ضمن اینکه سال گذشته هم نمایش میدانی ورود علویان به تبرستان باعث شد بخشی از این اطلاعات علمی و مذهبی که لای کتابها بوده و فقط عده ای خاص آنها را مطالعه می کردند را به وسط میدان آوردیم و همه اقشار با هر سطح فکری از آن آگاه شدند.
*از همایش تشیع و تبرستان و نمایش های میدانی مرزن آباد در دیگر شهرها الگوبرداری و اجرا شد
یکی دیگر از تاثیرهای برگزاری همایش تشیع و تبرستان این بود که از این همایش و و نمایش های میدانی مرزن آباد در دیگر شهرها الگوبرداری و اجرا شد. در حالی که پیش از آن بسیار کم و در حد محدود به موضوع علویان و اولین بیعت آنها در تبرستان می پرداختند. اما با برگزاری همایش تشیع در مرزن آباد کم کم شاهد برگزاری همایش های مشابه در دیگر شهرهای استان بودیم.
*اگر امام جمعه مرزن آباد نمی شدم هم موضوع علویان تبرستان را پیگیری می کردم
در قم دانشجوی ادیان و مذاهب بودم و چند واحد از درس ما در مورد شیعیان زیدیه بود. بعنوان یک مازندرانی وقتی در کلاس درس می نشستم و اساتید توضیح می دادند و در کتابها می خواندم برایم سوال بود با این همه ظرفیت در مازندران چرا پیگیر موضوع به این مهمی نمی شوند. قطعا اگر امام جمعه مرزن آباد هم نمی شدم قصد داشتم که با مسوولان مازندران صحبت و موضوع پردازش به علویان در استان بویژه در مرزن آباد را اجرایی کنم. جالب اینجاست که ابتدا نمی دانستم سعید آباد که در کتابها بدان اشاره شده بود همین مرزن آباد است. اما وقتی امام جمعه مرزن آباد شدم متوجه شدم سعیدآباد همان مرزن آباد است و این از الطاف الهی بود.

تاسیس کتابخانه شیعه شناسی

*پیشگیری از انحلال و جمع آوری پادگان شهید ادیبی
یکی از ظرفیت های مهم مرزن آباد پادگان آموزشی شهید ادیبی است. در این راستا تلاش هایی برای انحلال این پادگان و خروج آن از مرزن آباد مطرح شده بود. در همین رابطه پیگیری و مخالفت جدی خود را اعلام و با مسوولانی چون آیت اله طبرسی مذاکره کرده و از ایشان درخواست کمک نمودیم. پادگان شهید ادیبی جدا از دلگرمی و امنیت شهر، در حوادث مختلفی چون زلزله، سیل، ترافیک سنگین و ... نیز به کمک مردم می آید که جا دارد صمیمانه از مدیریت، کارکنان و سربازان آن تقدیر نمایم.
*نداشتن المان ویژه علویان مهمترین نقطه ضعف شهر مرزن آباد است
علیرغم اینکه مرزن آباد اولین بیعتگاه علویان است و برای معرفی این واقعه مهم تاریخی به دیگر هموطنان تلاش های مختلفی صورت گرفت، متاسفانه مهمترین ضعف مرزن آباد نداشتن المان و نماد خاصی با نام علویان است. البته برای اینکه دخالتی در کار شورای شهر و شهرداری نداشته باشیم در این رابطه ورود نکردیم اما ضروری است حداقل یک میدان، بلوار، خیابان و ... با نام علویان در این شهر نامگذاری گردد.

پیگیری احداث سرویس بهداشتی مسجد

*مسجد مرزن آباد یکی از مهمترین و مظلوم ترین مساجد استان است
به دلیل قرار گرفتن شهر مرزن آباد در مسیر محور کندوان به شمال، مسجد این شهر همواره پذیرای خیل عظیم مسافران است که آن را تبدیل به یکی از مهمترین مساجد استان نموده، اما این مسجد از طرف دیگر یکی از مظلوم ترین مساجد استان نیز به شمار می رود.  از یک جهت جزو آبادترین و از طرفی جرو مظلم ترین مساجد است. کمتر مسجدی داریم که این تعداد نمازگزار داشته باشد، حتی از مسافران و توریست های خارجی در جمع نمازگزاران این مسجد دیده می شوند، اما از نظر امکاناتی واقعا مظلوم است چون اصلا حمایتی نمی شود. دیده می شود برای برخی روستاها که در ماه های مهمی چون محرم و صفر کسی در مساجدشان نیست میلیون ها هزینه می کنند ولی برای مسجد مرزن آباد با این حجم وسیع خدمات دهی حتی یک ریال کمک نمی شود. از مسوولین توقع داریم نه تنها بعنوان مسجد بلکه بعنوان مکانی که مسافران زیادی به آن مراجعه می کنند نگاه ویژه خود را داشته باشند. بارها پیش آمده با بسته شدن محور کندوان به دلیل بارش سنگین برف، زلزله، سیل و ... از مسجد مرکز شهر بعنوان سالن چند منظوره استفاده شده و مسافران را در آن پناه دادیم.
*ضرورت استقرار اداره اوقاف در مرزن آباد
با توجه به اینکه 90 درصد از امام زاده های شهرستان در بخش مرزن آباد واقع شده است، می طلبد تا اداره اوقاف در این بخش استقرار یابد. در این خصوص در سال 90 با مدیرکل سابق پیگیر استقرار این اداره در مرزن آباد بودیم که با مخالفت مسوولان وقت چالوس این اداره به مرزن آباد نیامد. البته همچنان پیگیر هستیم و معتقدیم باید همانند اداره منابع طبیعی، اداره اوقاف شهرستان نیز در این بخش مستقر گردد.

پیگیری در رابطه با تعریض جاده دوآب تا مرزن آباد

*نقش نماز جمعه در کاهش بزهکاری و اختلافات خانوادگی
خوشبختانه حضور جوانان در نماز جمعه مرزن آباد خوب است و این قشر از جامعه حدود 40 درصد جمعیت نمازگزار را تشکیل می دهند. در همین راستا می توان گفت که نماز جمعه نقش مهمی در کاهش بزهکاری در منطقه داشته و موجب شده تا جوانان به سمت این نهاد مقدس گرایش پیدا کنند. ضمن اینکه بسیاری از اختلافات خانوادگی با مراجعه افراد به دفتر نماز جمعه ختم به خیر شده و یا حداقل از آن شدت کاهش می یابد.
*ضرورت احداث مجتمع فرهنگی در مرزن آباد
مرزن آباد علیرغم رشد و توسعه مشهود، هنوز از برخی کاستی ها رنج می برد. از جمله این موارد می توان به نبودن المان و نماد با نام علویان، نبود دانشگاه و مرکز آموزش عالی، نداشتن مجتمع فرهنگی، نداشتن خمات و امکانات ورزشی، نبود تشکیلات و اتحادیه های اصناف ، نداشتن پارکینگ برای مسجد مرکز شهر، نبود نهادهای عمومی و دولتی، نداشتن ساختمان مستقل دفتر نماز جمعه، نبود مسکن برای امام جمعه، نداشتن درمانگاه مناسب و ... اشاره نمود.

 نصب بیلبورد تبلیغاتی ستاد نماز جمعه در ورودی بخش مرزن آباد

*فعلا نیازی به احداث مصلی نداریم/ ظرفیت فعلی مسجد پاسخگوست
از آنجا که مسجد مرزن آباد هنوز ظرفیت نمازگزار را دارد، کمبود فضای اقامه نماز نداریم. ضمن اینکه مسجد از نظر جغرافیایی در بهترین مکان دسترسی واقع شده است. لذا با توجه به شعار اقتصاد مقامتی برای صرفه جویی هزینه های دولتی و حکومتی فعلا  به فکر احداث مصلی نیستیم اما مجتمع فرهنگی را از ضرورت ها می دانیم.
 *با آغوش باز پذیرای نخبگان و نوابغ مرزن آبادی مقیم خارج از استان هستیم
نخبگان و نوابغ مرزن آبادی زیادی در خارج از استان ساکن هستند که هریک می توانند با توجه به موقعیت های جایگاهی و شغلی خود کمک شایانی به مرزن آباد داشته باشند. از همین طریق اعلام می کنم با آغوش باز پذیرای این افراد جهت رشد و توسعه بخش و شهر مرزن آباد هستیم. توقع ما از نخبگان، خواص و شخصیت های علمی، فرهنگی و ... این است که به زادگاه خود و پدر و مادرهای خود توجه کنند. بستر در مرزن برای آنها فراهم است و با روی باز از آنها استقبال می کنیم. اینها سرمایه های اصلی مرزن آباد هستند.
*مرزن آباد 1400 تفاوت های زیادی با مرزن آباد 1390 خواهد داشت
مرزن آباد طی سالهای اخیر توسعه و رشد چشمگیری داشته و با توجه به روند توسعه ای که دارد، قطعا همچنان که با پنح سال قبل خود فرق کرده،  سال 1400 مرزن آباد نیز با سال 1390 آن تغییر فاحش و زیادی خواهد داشت.

گفتگو: زهرا راه گل

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن