جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ امام جمعه هچیرود در خطبه های این هفته نمازجمعه با تاکید بر ترس از خدا و ترک گناه اظهارداشت: منظور از ترس از خدا، ترس از خود خدا نیست بلکه ترس از عذاب و کیفر خداوند است، در حالی که خداوند رئوف، رحیم و مهربان است و ترس ندارد.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه اشتباه این بوده که مردم را از خداوند می ترسانیم گفت: متاسفانه تقوی را ترس از خدا معرفی و معنی کرده اند که هرگز چنین معنایی نمی دهد. کیفر و عذاب خداوند مربوط به خود ما و اعمال ماست و عذاب را خود انسان با رفتار و کردار و گناه موجب می شود.
وی در ادامه با اشاره به 18 آبان روز ملی کیفیت، به بیان مشکلات موجود در کیفیت کالاهای تولید داخل پرداخت و تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود در کشور کیفیت کالاهاست. در همین راستا کیفی سازی راه حل برون رفت از مشکلات است که قطعا راه حل آن نیز در درون کشور موجود است و در خارج از کشور نباید به دنبال آن بود.
امام جمعه هچیرود خرید و استفاده از کالاهای داخلی را یکی از راه های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری دانست و اظهارداشت: در صورت بالا رفتن کیفیت کالاهای داخلی، مسلما خرید و استفاده مردم هم افزایش می یابد. این در حالی است که برخی کالاهای خارجی از کیفیت به مراتب پایین تری نسبت به کالاهای تولید داخل برخوردارند.
حجت الاسلام رسولی با اشاره به کیفیت پایین خودروهای داخلی گفت: می بایست بدون تعارف به کیفیت پایین این محصولات اذعان نمود. این در حالی است که در دهه های گذشته از طرف دولتهای مختلف ، این صنعت حمایت شده و امروزه می بایست شاهد رقابت صنعت خودروی کشور با تولیدکنندگان برتر جهان می بودیم، ولی پس از چندین دهه همچنان کپی برداری می کنیم و مدلهای از رده خارج کشورهای اروپایی را با افتخار تولید می کنیم. همچنین در خصوص برخی کالاهای دیگر ایرانی که دارای کیفیت خوبی نیز می باشند استقبال خوبی نمی شود ولی برخی کالاهای چینی و خارجی با کیفیت پایین با استقبال بی نظیر مردم مواجه می شود. کالاهایی چون محصولات نساجی که شامل کیف و کفش و پوشاک می شود و در داخل با کیفیت بسیار خوبی تولید می شوند به دلیل نداشتن برند خارجی مورد استقبال مردم واقع نمی شود و برخی اجناس داخلی پس از نصب برندهای خارجی به چندین برابر قیمت ، به فروش می رسد.
وی با بیان اینکه سیاستهای غلط دولتها و عدم حمایت از تولیدکنندگان موجب بالا رفتن هزینه های تولید شده است افزود: بنابراین باید کیفیت را افزایش دهیم و از تولیدات داخلی حمایت کنیم و الگوی مصرف را اصلاح نماییم.
حجت الاسلام رسولی در با اشاره به 19 آبان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه، علم مفید را علمی دانست که به توسعه کشور کمک کند. وی در همین رابطه گفت: علم باید آسایش و آرامش را برای مردم فراهم کند. در باب علم عقب ماندگی تاریخی داریم که باید جبران کنیم و این شدنی است . شتاب علمی در کشور بسیار خوب است اما هنوز تا رسیدن به قله علم فرسنگها فاصله داریم.
امام جمعه هچیرود در پایان تصریح کرد: اگر محیط علمی کشور را آلوده به سیاسی بازی و حواشی و باند بازی نکنیم خیلی زود هم پیشرفت می کنیم. در حالی که امروز مجامع علمی ما دچار سیاسی بازی شدند. / سجاد هرسیج/

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن