جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ درآستانه هفته دولت،بیمارستان فوق تخصصی چالوس با حضور وزیر بهداشت و درمان،معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندارمازندران، نماینده مردم چالوس، نوشهر وکلاردشت درمجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی وفرمانداران چالوس ونوشهر رسما افتتاح شد.

به گزارش مرزن نیوز، همچنین در این مراسم امام جمعه، بخشدار، شهردار، اعضای شوراهای بخش و شهر چالوس، روسای شبکه بهداشت و بیمارستانهای چالوس و نوشهر، جامعه پزشکی منطقه، تنی دیگر از مسوولان استانی و جمع کثیری از مسوولان شهرستانی نیز حضور داشتند.
*دولت دکتر روحانی مظلوم واقع شده است


وزیر بهداشت و درمان در مراسم افتتاح بیمارستان فوق تخصصی چالوس با تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهدای دولت گفت: یکسال از آغاز بکار دولت دکتر روحانی گذشت و طی این یکسال تلاشهای بسیاری در حوزه های مختلف چه هویدا و چه پنهان صورت گرفت.
دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه انصافا دولت دکتر روحانی مظلوم واقع شده است افزود: اقداماتی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و خدماتی که در یکسال انجام شد و با خود آرامش را به کشور آورد از یک سو و ایجاد ارتباط منطقی و عزتمند با جهان که شاید کمتر و آنچنان که باید بازگو نشده نقطه قوت و برجسته این دولت به شمار می رود.
وی با بیان اینکه شاید چیزی بهتر و برتر از اهدای آرامش برای کشور نباشد اظهارداشت: در سایه آرامش است که می توان در کشور کار کرد، ایجاد اشتغال نمود و سرمایه گذاری کرد و نتایج آنها را در ابعاد گوناگون دید.
وزیر بهداشت بیکاری، معیشت روزمره مردم و سلامت را از دغدغه های مهم دولت برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر همدلی خوبی در کشور بویژه بین قوا وجود دارد و برنامه های دولت هم با توجه به این همدلی و آرامش با سرعت بیشتری پیش می رود.
وی با اشاره به بیمارستان فوق تخصصی چالوس نیز گفت: تکمیل تجهیزات با برخورداری از پزشکان، پزشکان و پرستاران و برخورداری از مدیریت توانمند در اداره این بیمارستان و بهره برداری بهینه از امکانات آن در راستای ارائه خدمت بیشتر و بهتر به مردم شریف منطقه مورد توجه قرار دارد.
دکتر قاضی زاده با بیان اینکه در حوزه سلامت هنوز مشکلات زیادی داریم گفت: قدم های اولیه توسط دولت و مجلس در حوزه سلامت به خوبی برداشته شد و بسیاری از مسائل موجود با اجرای طرح های تاثیرگذار رفع شده و البته کارهای بر زمین مانده ای هم داریم که دولت با جدیت پیگیر این امر می باشد.
وزیر بهداشت ادامه داد: امروز به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات و نبود پزشکان متخصص در توزیع بیماران تناسبی وجود ندارد و برخی از بیمارستان ها در حقیقت زیان ده هستند و هزینه زیادی بردوش دولت می گذارند.
وی با اشاره به ضرورت نوسازی بسیاری از بیمارستانهای کشور افزود: برای ایجاد مراکز بهداشتی در روستاها و محیط های صعب العبور نیازمند این است که بتوانیم امکانات دسترسی را ایجاد کنیم. در همین رابطه در برخی نقاط به دلیل پراکندگی دچار مشکل هستیم  و این پراکندگی ها با استانداردهای بین المللی و ملی مطابقت ندارد. در این راستا فقط هزینه می کنیم در حالیکه بهره وری از آن پایین است. به همین دلیل ایجاد مراکز درمان بستر در مناطقی که دارای پراکندگی هستند جوابگو نیست.
وزیر بهداشت و درمان در ادامه با اشاره به پیامدهای یکطرفه شدن جاده چالوس نیز گفت: اگر کسی در این محور و منطقه مرزن آباد در روزهای پیک ترافیک دچار مشکل شود و نیاز فوری به بیمارستان و مراکز درمانی داشته باشد به مشکل اساسی بر می خورد. در همین راستا و برای خدمات رسانی بهینه در مسیرهای اینچنینی تاکنون 15 پایگاه آمبولانس هوایی در کشور راه اندازی شده و برای این محور نیز برنامه هایی پیش بینی شده است.
دکتر قاضی زاده در ادامه با بیان اینکه حدود 40 درصد از سکته های قلبی به دلیل مصرف بالای چربی است گفت: در بسیاری از مواقع پیشگیری بهتر از درمان جواب داده و در این رابطه نیز می توان با مصرف کم چربی از بروز بیماری های قلبی نظیر سکته جلوگیری بعمل آوریم.
وزیر بهداشت همچنین با اشاره به ضرورت توجه و دقت بیشتر در اجرای طرح پزشک خانواده اظهارداشت: انتظار می رود تا قبل از پایان سال شاهد اجرای این طرح در مناطق محروم و روستاها باشیم و مشکلاتی چون کمبود پزشک، مکمل های غذایی بویژه برای زنان باردار و اقلام دارویی در این مناطق مرتفع گردد.
وی همچنین در پایان اظهارداشت: اقلام دارویی در بیمارستانها نیز به 350 قلم افزایش خواهد یافت.
*بیمارستان فوق تخصصی چالوس در مجموع 217 تختخوابی است


معاون اجرایی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم  گفت: این بیمارستان در 5 طبقه زیرین، همکف و سه طبقه بالا در 15 هزار و 500 مترمربع طراحی شده و در مجموع دارای 217 تخت می باشد.
محمدجعفر علیزاده افزود: در این بیمارستان 160 تخت بستری، 22 تخت اورژانس، 30 تخت مراقبت های ویژه و 30 تخت اتاقعمل تعریف شده است اما در شمارش تخت برای معرفی پروژه ها تعداد تخت های بستری معرفی می شود که به همین دلیل بیمارستان چالوس را 160 تختخوابی می نامند.
وی با بیان اینکه این بیمارستان با 27 میلیارد تومان هزینه احداث گردیده اظهارداشت: محوطه بیمارستان و ساختمان قدیمی نیز به زودی تخریب شده و طرحی زیبا برای آن در نظر گرفته شده که اجرایی می شود.
علیزاده ادامه داد: در کشور مجموعا 28 بیمارستان با 2460 تخت را در دست اجرا داریم که تاکنون از این تعداد 8 بیمارستان تحویل داده شد. ضمن اینکه 6 بیمارستان با 1500 تخت هم در مازندران داریم که تاکنون بیمارستانهای آمل و چالوس به اتمام رسیده اند.
*تحول نظام سلامت از انقلابی ترین طرح ها در طول 35 سال گذشته بوده است


استاندار مازندران نیز در این مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهدای دولت اظهارداشت: اگر میانگین برخورداری از آب شرب در کشور را در نظر بگیریم می بینیم استان مازندران از 30 استان کشور در رده 28 قرار دارد.
دکتر ربیع فلاح توجه به بحث فاضلاب و همچنین سموم کشاورزی که ارتباط تنگاتنگی با حوزه سلامت دارند را نیز ضروری خواند و افزود: متاسفانه علیرغم برخورداری از منابع آبی فراوان در مازندران  در برخی نقاط شاهد کم آبی هستیم که می طلبد این امر که به حوزه سلامت ارتباط مستقیم دارد بصورت ویژه مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی بویژه در مورد طرح تحول نظام سلامت که از انقلابی ترین طرح ها در طول 35 سال گذشته بوده صورت گرفته است اظهارداشت: روزگاری مردم نقاط دور افتاده از حداقل هزینه های درمان خود درمانده بودند اما  امروز می بینیم دولت بیش از 95 درصد هزینه های درمان بیماران را متقبل می شود.
دکتر فلاح ادامه داد: اگر چه مشکلاتی هم وجود دارد اما نباید خدمت رسانی و عملکرد خوب دولت را زیر سوال برد.
وی با اشاره به برگزاری سمینار گردشگری سلامت در رامسر گفت: در بازدیدی که نمایندگان کشورهای اکو از نمایشگاه این سمینار داشتند، خدمات و تجهیزات ارائه شده در حوزه سلامت و بیمارستانها برایشان قابل باور نبود و بر همین اساس نیز خواهان انعقاد قرارداد با ما هم شدند.
استاندار مازندران با بیان اینکه 43 بیمارستان فعال در استان داریم گفت: از این بین 13 بیمارستان تامین اجتماعی و یا بخش خصوصی هستند.
دکتر فلاح در ادامه با اشاره به طرح پزشک خانواده نیز گفت: اگرچه مازندران به عنوان استان پایلوت در این رابطه خوب عمل کرده ولی این معضل برای روستاهای پایین دست وجود دارد که باید جدی تر گرفته شود.
وی با بیان اینکه دو دانشگاه علوم دپزشکی بابل و ساری در استان وجود دارد اظهارداشت: بین این دو دانشگاه نیز ارتباط خوب و تنگاتنگی وجود دارد که قطعا این ارتباط به نفع حوزه سلامت و بهداشت و درمان استان است.
استاندار مازندران در پایان گفت: از کارهای خوب درحال اجرا در استان کارگروه سلامت است که با جدیت در حال پیگیری است.
*سلامت محوری ترین حوزه برای خدمت رسانی به مردم است


نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک هفته دولت گفت: از اینکه افتتاح این بیمارستان با روز پزشک تلاقی پیدا کرده را به فال نیک میگیریم.
دکتر قاسم احمدی لاشکی با تقدیر از توجه ویژه استاندار مازندران به قلب استان و پیگیری های مجدانه وی برای رفع مشکلات موجود در این منطقه اظهارداشت: لازم می دانم از همه کسانی که در راه احداث این بیمارستان به هر نحوی همکاری داشتند نیز صمیمانه تقدیر بعمل آورم.
وی سپس با بیان اینکه این پروژه برخلاف دیگر پروژه هایی که همزمان کلنگ زنی شدند در حداقل زمان ممکن اجرایی و به بهره برداری رسید تصریح کرد: بیمارستان فوق تخصصی چالوس در حقیقت بیمارستان جایگزین بود و می بایست هرچه سریعتر عملیات احداث آن پیگیری می شد که خوشبختانه این امر به خوبی محقق گردید.
احمدی با تاکید بر اینکه مسوولان کشوری شهرستانهای چالوس و نوشهر را در حد جمعیت 300 هزارنفر نبینند اظهارداشت: این منطقه به دلیل موقعیت ویژه ای که دارند همواره جمعیت بالایی را در خود پذیرا هستند. این امر می طلبد تا در بسیاری از حوزه های از جمله بهداشت و درمان خدمت رسانی را کشوری دیده و حمایت های همه جانبه ای را هم داشته باشند.
نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت با اشاره به اینکه دو بیمارستان در استان بعنوان بیمارستان مدنظر در حوزه گردشگری انتخاب شدند که یکی از آنها بیمارستان چالوس است تصریح کرد: امیدواریم این حمایت ها در حد شعار نباشد و همه جوانب از جمله جمعیت بالا، عوارض جاده ای با توجه به وجود محور کندوان و ... را هم مدنظر قرار دهند.
احمدی با بیان اینکه سلامت محوری ترین حوزه برای خدمت رسانی به مردم است،  تاکید بر ضرورت احیای بخش های آنژیوگرافی قلب در بیمارستان چالوس اظهارداشت: تحول در بحث سلامت که رضایتمندی عامه مردم را در پی داشته موجب شده تا این امر به خوبی در این حوزه پیگیری شود و بر همین اساس نیازمندی های موجود در حوزه سلامت و بهداشت و درمان بویژه در شهرستانهای چالوس نوشهر ویژه تر دیده شوند.
*حدود 5 میلیارد تومان برای تکمیل تجهیزات این بیمارستان مورد نیاز می باشد


رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این مراسم گفت: این بیمارستان که از پروژه های ملی محسوب می شود در سال 1385 از طریق وزارت راه و شهرسازی طراحی شده و این وزارتخانه مسوولیت اجرای آن را برعهده گرفت.
دکتر جان بابایی افزود: عملیات احداث بیمارستان فوق تخصصی چالوس از سال 86 آغاز و در سال 92 تقریبا به اتمام رسید
وی ادامه داد: 5 بیمارستان دیگر هم در استان در دست احداث می باشد که قسمت اعظم ساختمان بیمارستان آمل انجام شده و به مرحله بهره برداری نزدیک می شود، 4 بیمارستان دیگر هم تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه با تقدیر از پیگیری های دکتر محسنی و دکتر احمدی نماینده های قبلی و فعلی مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی جهت استقرار و احداث این بیمارستان در چالوس اظهارداشت: 270 میلیارد ریال از سوی وزارت راه و شهرسازی هزینه احداث این بیمارستان پیش بینی شده بود. ضمن اینکه برای تجهیز آن نیز حدود 220 میلیارد ریال برآورد گردید.
دکتر جان بابایی ادامه داد: حدود 5 میلیارد تومان تجهیزات از بیمارستان قبلی به ساختمان جدید انتقال یافت . حدود 5 میلیارد تومان هم برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز می باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه طرح تحول سلامت انقلابی در عرصه بهداشت و درمان ایجاد کرده است گفت: این طرح به لطف دولت تدبیر و امید راحتی و آسایش و آرامش را برای مردم ایجاد کرده و موجب شده تا از استرس مردم در پرداخت هزینه های درمانی کاسته شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به افزایش 13 درصدی زایمان طبیعی در استان اظهارداشت: همچنین قسمت زیادی از مشکلات تامین دارو توسط بیماران صعب العلاج رفع شده و همچنن در این حوزه تلاش گسترده ای صورت می پذیرد.
وی همچنین از برنامه های در دست اقدام برای این بیمارستان را راه اندازی کلینیک ویژه شیمی درمانی و رادیوتراپی عنوان کرد.
شایان ذکر است: این بیمارستان دارای بخش های مختلف پاراکلینیکی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، پاتولوژی، سی تی اسکن،ام آر ای، اکوکاردیوگرافی، اندوسکوپی، کولونوسکوپی، هموفیلی، دیالیز و تالاسمی، بستری داخلی، اطفال، نوزادان، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، ارتوپدی، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، نورولوژی، سی سی یو، پست سی سی یو، آی سی یو، ان آی سی یو و اورژانس می باشد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن