جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ یک واحد قصابی در شهرستان چالوس از سوی دادگستری این شهرستان به پرداخت 15 میلیون ریال جزای نقدی و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.
رییس اداره دامپزشکی شهرستانهای چالوس و کلاردشت در گفتگو با مرزن نیوز، با اعلام خبر فوق گفت: یک واحد قصابی که با کشتار قاچاق و غیر بهداشتی و عرضه آن در شهرستان، توسط کارشناسان دامپزشکی این اداره شناسایی و پرونده وی به مراجع قضایی ارسال و پس از تشکیل و بررسی پرونده به جزای نقدی و حبس محکوم گردید.
علی صفر رضوی زاده  افزود: اطلاع مردم از خطرات ناشی از کشتار غیر مجاز دام باید توسط دستگاههای ذیربط انجام گیرد تا شهروندان در موقع خرید به محض رویت کردن لاشه فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسب تگ از خرید آن امتناع و مراتب را به اداراه دامپزشکی اطلاع دهند .
وی بروز بیماری تب کریمه - کنگو را از جمله مهمترین بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان ناشی از کشتار قاچاق عنوان و تصریح کرد: کشتاردام در کشتارگاهها تحت نظارت بازرسان دامپزشکی انجام و با نگهداری لاشه به مدت 24 ساعت در اطاق پیش سرد عوامل بیماریزا از بین خواهد رفت.
رضوی زاده خاطر نشان کرد : این اداره نیز با برگزاری کلاس های آموزشی و برخورد قانونی با متخلفین بهداشتی سعی در تامین سلامت عمومی جامعه را دارد و در پایان از همشهریان عزیز خواست: تا از خرید گوشت هایی که فاقد مهر و لیبل دامپزشکی کشتارگاه می باشد جدا خودداری نمایند.
رییس اداره دامپزشکی شهرستانهای چالوس و کلاردشت در ادامه با اشاره به عملکرد این اداره در رابطه با دامهای مربوط به عید قربان اظهارداشت:  936 راس گوسفند،8 راس گاو و 114 راس بز در روزهای قبل از عید قربان مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد 73 راس گوسفند، 3 راس گاو و 27 راس بز در روز عید قربان مورد بازرسی صحی قرار گرفت و شهروندان چالوسی توانستند با تائیدیه بازرسین بهداشتی دامپزشکی از سلامت گوشت دام قربانی شده مطلع شده و با آرامش خاطر مصرف گوشت نمایند.
وی تعداد  دام حذفی را 1 راس گوسفند برشمرد و خاطرنشان ساخت: لاغری مفرط و آلودگی های شدید انگلی از مواردی بوده که منجر به حذف دام گردیده است. رئیس اداره دامپزشکی شهرستانهای چالوس و کلاردشت در ادامه افزود: آلودگی های انگلی و آلودگی های ظاهری منجر به ضبط 13 کیلوگرم گوشت، 6 کیلوگرم کبد گوسفندی شده است.
نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن