جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرماندار چالوس با اشاره به گردشگرپذیر بودن این شهرستان و متناسب نبودن امکانات و اعتبارات آن با میزان گردشگران، خواستار بازنگری در اعتبارات و امکانات برای پاسخگویی به گردشگران شد.

محمد ناصر زندی در جلسه کارگروه راهکارهای توسعه شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت که در فرمانداری نوشهر برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان چالوس مدخل ورود گردشگران به غرب مازندران، سالانه پذیرای جمعیت میلیونی از سراسر کشور است و همچنین در مسیر تردد غرب به شرق استان قرار دارد.
وی تصریح کرد: این در حالی است که امکانات و اعتبارات این شهرستان برای جمعیت ثابت در نظر گرفته شده و برغم پی گیری های مستمر برای افزایش اعتبارات از منابع استانی و ملی، تاکنون اقدامی موثر در این خصوص صورت نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به زیرساخت های قدیمی و فرسوده که این شهرستان با آن دست به گریبان است، از جمله ترافیک شهری و نبود مسیر کناره و جاده چالوس که با توجه به منحصر بفرد بودن در منطقه از لحاظ مشکلات همچون ترافیک سنگین، یکطرفه شدن مسیر که موجب حصر مردم روستاها و شهر مرزن آباد و نرسیدن خدمات لازم به گردشگران عبوری و اهالی در جاده کندوان می شود، که نیازمند تامین اعتبارات استانی و ملی برای رفع آن است.
وی بر لزوم بازنگری در تعیین اعتبارات و امکانات برای این شهرستان تاکید کرد و افزود: باید کارگروه های توسعه شهرستان با جدیت به این مساله بپردازند و با بهره گیری از افراد خبره و ارائه پیشنهادهای کارشناسی در تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه کشور به این موضوع نگاه جدید و دقیق صورت گیرد.
فرماندار چالوس همچنین به محدودیت زمین برای توسعه پایدار در منطقه اشاره کرد و گفت: باید ساخت وساز که در گذشته به صورت شهرک های ویلای بود و موجب از بین رفتن زمین ها و خسارت به بخش کشاورزی می شد، به بلند مرتبه سازی تغییر کند تا بتوانیم از محدود زمین باقی مانده در منطقه برای توسعه بهتر شهرستان بهره ببریم.
زندی فرهنگ سازی در افزایش جذب سرمایه گذاری در منطقه را انکار ناپذیر خواند و از مسوولان خواست با همکاری و مساعدت علاوه بر تنظیم شیوه نامه مشخص به روان سازی در انجام امور سرمایه گذاران در اسرع وقت اقدام کنند و با آماده کردن فضای لازم در جذب سرمایه گذار کوشا باشند.


فرماندار نوشهر نیز در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت شهرستان نوشهر گفت: در این شهرستان با توجه به مصوبات سفر رهبری و دولت کارهای خوبی صورت گرفته است ولی کافی نیست و با توجه به گردشگری بودن آن نیازمند طرح آمایش سرزمین برای تعیین کشاورزی یا گردشگری بودن آن می باشد تا هم سرمایه گذار و هم مسوولان بتوانند براساس آن با اتخاذ تدابیر لازم در جهت توسعه و پیشرفت منطقه حرکت کنند.
محمدعلی قمی با اشاره به طرح آزاد سازی حریم 60 متری دریا افزود: این طرح برای افزایش جذی گردشگر و رونق گردشگری موثر است ولی به دلیل ساخت و سازهای سه دهه گذشته اجرای آن مشکل است که این روند در جذب سرمایه گذار و آزاد سازی این مناطق اشکال ایجاد کرده است.
وی اظهار داشت: وضعیت فرودگاه نوشهر به نحوی است که قابلیت بین المللی شدن را دارد که این امر توجه ویژه همه مسوولان را می طلبد و راه کجور به نوشهر نیز که موجب پویای منطقه کجور می شود به دلیل مسایل زیست محیطی و قانون البرز مرکزی در حال پی گیری می باشد.
فرماندار نوشهر با اشاره به حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: در این منطقه به لحاظ فضای فیزیکی مشکل وجود ندارد ولی مشکل اصلی عدم اعتماد مردم به مجموعه درمانی است که باید رفع شود.
وی خاطرنشان کرد: بخش دیالیز بیمارستان نوشهر در پیک سفر پاسخگوی نیاز بیماران که به صورت گردشگر وارد منطق می شوند نیست و لازم است که خیرین و بخش خصوصی وارد عمل شده امکانات را در این بخش توسعه دهند.
قمی گفت: با استفاده از مزیت های تعاونی مرزنشینان می توان در حوزه کشاورزی از ظرفیت های خوبی در جهت افزایش صادرات و واردات شهرستان سود برد که این امر نیز نیازمند برنامه ریزی مسوولان مربوطه و مساعدت و همت آنها دارد. / ایرنا/

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن