جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سد سیاه‌بیشه قابلیت جذب توریست را دارد و می‌تواند پشتیبان بزرگی در حوزه گردشگری منطقه باشد.

قاسم احمدی‌لاشکی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران در سالن اجتماعات سد و نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه‌بیشه چالوس اظهار داشت: سیاه‌بیشه از موارد نادر و از افتخارات کشور است که نخستین سد تلمبه‌ای ذخیره‌ای کشور در آن احداث شده است.
وی افزود: سد سیاه‌بیشه قابلیت جذب توریست را دارد و این فضا را دارد تا برای استفاده ورزش‌های تفریحی و توریستی مانند جت اسکی، اسکی روی آب و ... از فضای سد استفاده شود که باید در این زمینه مطالعات لازم انجام گیرد و در صورتی که جوابدهی داشته باشد می‌تواند پشتیبان بزرگی در حوزه گردشگری منطقه باشد.
احمدی‌لاشکی به محور کندوان در حوزه سیاه‌بیشه اشاره کرد و اظهار داشت: واحدهای پذیرایی کندوان از بهترین واحدهای پذیرایی در کشور هستند و حتی مسافران و گردشگران خارجی نیز از این فضا استفاده می‌کنند.
وی بیان کرد: جاده چالوس به عنوان چهارمین جاده زیبای جهان شناخته شده است و حتی با وجود بهره‌برداری از قطعه چهارم آزادراه تهران ـ شمال اما باز هم مشاهده می‌شود که اغلب مسافران از این محور برای تردد استفاده می‌کنند و این نشان از زیبایی و جذابیت این مسیر دارد.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجودی که جاده چالوس عنوان چهارمین جاده زیبای جهان را با خود یدک می‌کشد اما برای ثبت جهانی یا ملی آن اقدامی نشده است و بنابراین ضرورت دارد تا حداقل به ثبت ملی برسد.
وی خاطرنشان کرد: از مرزن‌آباد تا منطقه نساء هیچ مجموعه اقامتی وجود ندارد و حتی پمپ بنزین هم دیده نمی‌شود و باوجود تلاش‌هایی که صورت گرفت ولی همچنان بنزین به‌صورت دستی به فروش می‌رسد که نشان از عقب‌ماندگی در این حوزه است.
احمدی‌لاشکی خاطرنشان کرد: در حوزه مرزن‌آباد که پذیرای مسافران و گردشگران زیادی در طول سال است، باید امکانات رفاهی و بهداشتی آن ارتقا یابد.
وی با انتقاد از محدودیت‌ها و موانع محیط‌ زیست در بخش کجور، تصریح کرد: ما هم دغدغه محیط زیست داریم اما اینکه فقط گفته شود که محدودیت البرز مرکزی وجود دارد که گره کار باز نمی‌شود، بلکه باید طرح لازم برای رفع موانع ارائه شود.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید مشکلات و موانع این منطقه که نشان از محدودیت‌های البرز مرکزی دارد حل شود تا گردشگری بتواند به نقطه اوج برسد./ فارس /

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن