جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ با گذشت ۷ ماه از سال ۹۳ و تکلیف قانون بودجه به حذف پردرآمدها از دریافت یارانه نقدی، تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده و تعداد افراد پردرآمد شناسایی شده هم اعلام نشده است.

بحث حذف افراد پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی از ابتدای فعالیت دولت یازدهم مطرح شد و دولت وعده داد، با توجه به اینکه هدفمندی یارانه‌ها به معنای اعطای یارانه به همه مردم نیست و تنها اقشار نیازمند باید یارانه نقدی دریافت کنند، پردرآمدها را از فهرست یارانه بگیران حذف می‌کند.
در آیین نامه اجرایی تبصره هدفمندی یارانه ها در بودجه 93، هم آمده است: «سازمان هدفمندی بر اساس کلیه اطلاعات موجود نسبت به بررسی واجد شرایط بودن متقاضیان اقدام و افراد غیرمشمول را در مقاطع مختلف زمانی تعیین و ضمن اعلام رسمی اطلاعات اقتصادی به سرپرست خانوار نسبت به حذف آنها از دریافت یارانه نقدی اقدام می‌نماید».
حالا هفت ماه از ابلاغ قانون بودجه 93 می‌گذرد و طبق اعلام دولت، کارگروه خانوار ستاد هدفمندی یارانه‌ها در وزارت رفاه تشکیل شده، اما هنوز هیچ خبری از تعداد افراد پردرآمد و نحوه حذف آنها از دریافت یارانه نقدی نیست.
محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره می‌گوید: تا آنجا که ما اطلاع داریم، دولت تعدادی از افراد پردرآمد را شناسایی کرده که تعدادشان زیر 10 میلیون نفر است.
این نماینده مجلس می‌افزاید: در جلسه مشترکی که با وزیر تعاون، کار و رفاه داشتیم، اعلام کرد که شناسایی پردرآمدها در مراحل پایانی است و اعلام می‌شود. وی با بیان اینکه الان 83 درصد بودجه کشور صرف امور جاری می‌شود، گفت: دولت باید سریعاً و قبل از تحویل لایحه بودجه سال 94 مسئله حذف اقشار پردرآمد را تعیین تکلیف کند. به گفته سعیدی، پیش‌بینی دولت این بود که کمتر از 30 میلیون نفر ‌برای دریافت یارانه ثبت نام می‌کنند، اما بیش از 70 میلیون نفر ثبت نام کردند و این مسئله همه معادلات را به هم زد.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز در حاشیه یک برنامه در پاسخ به این سوال که «چرا به رغم وعده‌های پیشین، تاکنون دولت اقدام به حذف پردرآمدها نکرده است؟» گفت: دولت به دنبال شناسایی افراد پردرآمد و مرفه جامعه به منظور حذف آنها از فهرست دریافت یارانه نقدی است، اما این امر به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع به شکل کند پیش می‌رود و دولت در تلاش است تا این اقدام را در آینده به سرانجام برساند.
حالا باید منتظر باشیم که دولت چه زمانی با شناسایی اقشار پردرآمد، این تکلیف قانونی را انجام می‌دهد، آیا پردرآمدها تا پایان 5 سال اجرای قانون هدفمندی یارانه (28آذر89 تا 28 آذر 94) در یکسال باقی مانده شناسایی و حذف خواهند شد. / خبرگزاری فارس/

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن