جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرماندار چالوس از برآورد خسارت 200 میلیارد ریالی سیل به این شهرستان خبر داد و گفت: در این حادثه به حدود 175 واحدمسکونی، 45 واحد تجاری، مزارع کشاورزی و همچنین تاسیسات زیربنایی و زیرساختهای خدماتی چون شبکه های آبرسانی و مخابرات خسارت وارد شد.

محمدناصر زندی در گفتگو با مرزن نیوز اظهارداشت: در پی بارندگی چندروز گذشته در غرب استان مازندران و جاری شدن سیل در شهرهای این منطقه، در سطح شهرستان چالوس نیز شاهد بروز آبگرفتگی و خسارت های زیاد در مناطقی چون اشکاردشت و 17 شهریور شهر و 10 روستای بخش مرکزی چالوس و همچنین آبگرفتگی حدود 70 درصد شهر هچیرود بوده ایم.
وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته توسط بخشداری، شهرداری ها، هلال احمر، راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های خدمات رسان در راستای ارائه خدمت به مردم و مناطق سیل زده اظهارداشت: اگرچه هم اکنون شاهد هوای خوبی هستیم اما با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال شروع بارندگی از شنبه عصر در این منطقه، همه دستگاه های دولتی و همچنین امکانات بخش خصوصی بسیج شده اند تا در صورت جاری شدن سیلاب مجدد بتوانیم به موقع وارد عمل شده و از بروز خسارت جلوگیری نماییم.
زندی در همین رابطه ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین خسارت مربوط به رودخانه و انهار بوده، درختهای در بستر قطع شده و امکانات و ماشین آلات نیز برای ساماندهی رودخانه سردآبرود در بخش مرکزی در نظر گرفته شدند.
وی با بیان اینکه عمده اتفاقات و طغیان رودخانه و انهار مربوط به تجاوز به حریم و معبر رود بوده تصریح کرد: امورآب، شهرداری ها و دهیاری ها در این رابطه نهایت دقت را داشته و با جدیت ورود کنند. ضمن اینکه مردمی هم که در مسیر و حریم رودخانه ها و انهار ساخت و ساز کرده اند نهایت همکاری را با متولیان امر داشته باشند چراکه در پی بروز حوادث اینچنینی بیشترین آسیب را خودشان می بینند.
فرماندار چالوس افزود: در پی بروز سیل چندین جلسه برگزار شد و گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته و میزان خسارات وارده در جلسات غرب استان که با حضور معاون استاندار در فرمانداری های نوشهر و عباس آباد برگزار شد وهمچنین جلسه ای که با حضور استاندار بعد از بازدید میدانی وی از مناطق سیل زده داشتیم به ایشان اعلام شده است.
زندی همچنین بر ضرورت بیمه کردن منازل، واحدهای تجاری و امکانات توسط مردم شهرها  و روستاهای حوزه شهرستان گفت: در سیل اخیر شاهد بودیم که ماموران بیمه در اسرع وقت در محل های حادثه دیده حاضر شده و نسبت به پرداخت خسارت اقدام نمودند. با توجه به اینکه حوادث طبیعی قابل پیش بینی نیستند از مردم عزیز تقاضا داریم تا نسبت به عقد قرارداد با یکی از بیمه ها اقدام نمایند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن