جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس بنیاد مسکن شهرستان چالوس با تبریک دهه مبارک فجر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را از برکات انقلاب دانست و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب جهت تامین مسکن محرومین و خدمات رسانی به مردم محروم در جهت توسعه و عمران روستاها در کشور در چارچوب سیاستها و برنامه های دولت تشکیل گردید و هم اکنون نیز این نهاد انقلابی تحت فرامین و منویات مقام عظمای ولایت درحال خدمت رسانی به مردم شریف می باشد.
مهندس مهدی ردایی افزود: از 142 روستا در شهرستانهاي چالوس و كلاردشت، 103 روستا دارای طرح هادي مصوب و در 35 روستا تاكنون نسبت به اجراي طرح هادي از منابع اعتباری (تملک استانی، ملی، ماده 180 و ماده 12) و با مشارکت دهیاری ها و بخشداری نسبت به اجرای جوی جدول کانیو، کانال، دیوار، زیرسازی و آسفالت، پیاده روسازی، اجرای بافت ارزشی روستایی اقدام شده است.
وی در همین رابطه گفت: طرح هادی روستای میانده با اعتبار بالغ بر 196 میلیون تومان به طول 250 مترمربع شامل احداث جوی و جدول، پیاده روسازی، مبلمان و زیرسازی و آسفالت به اجرا درآمد.
ردایی در ادامه بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای کاهش اثرات بلایای طبیعی از سال 84 طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را با هدف تسریع در دستیابی و احیای بافت فرسوده و تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان را در دستور کار خود قرار داده که با حمایت های دولت محترم و همکاری خوب بانکهای عامل تسهیلات ویژه طرح روستایی را بصورت سالانه 200 هزار واحد مسکونی در برنامه پنجم توسعه پرداخت نموده که خوشبختانه این مهم با تدبیر دولت و مجلس در برنامه ششم تداوم دارد.
وی اظهارداشت: در شهرستان چالوس تا کنون 6500 واحد از تسهیلات طرح ویژه با مبلغ ریالی 516/603 میلیون ریال استفاده نموده اند.رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: این بنیاد در راستای تحقق فرمان تاریخی امام (ره) و در جهت نیل به اهداف اساسنامه ای و همچنین در راستای آین نامه های اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در کشور به منظور کمک به خانه دار شدن گروه های کم درآمد جامعه ( افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد، متقاضیان بی بضاعت دارای واحدهای مسکونی نیمه تمام، متقاضیان کم بضاعت دارای ساختمان مسکونی فرسوده و نامناسب و یا متقاضیانی که تحت پوشش هیچ نهادی نبوده و توانایی مالی و جسمی مناسبی ندارند) اقدام نموده است.
ردایی افزود: برای تعداد 25 واحد مسکونی در سطح شهرستان (روستاها و شهرهای تابعه) تا کنون مبلغ 418 میلیون ریال کمک بلاعوض علاوه بر تسهیلات طرح ویژه روستایی با مشارکت و تعامل با بنیاد مستضعفان، بهزیستی، کمیته امداد، انجمن خیرین مسکن ساز، بخشداری ها، دهیاری ها، مشارکت مردم، بنیاد مسکن و حساب 100 حضرت امام پرداخت شده است. در همین راستا نیز برای خانواده های دارای دو معلول در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت مبلغ 300 میلیون ریال، خانواده های دارای دو معلول در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت 320 میلیون ریال و برای خانواده های دارای دو معلول در روستاها مبلغ 180 میلیون ریال پس از شناسایی و معرفی بهزیستی و با مشارکت دستگاه های فوق الذکر علاوه بر تسهیلات ساخت و ساز مسکن مقاوم، کمک بلاعوض به صورت مرحله ای پرداخت خواهد شد.
رییس بنیاد مسکن شهرستان چالوس ادامه داد: هم اکنون نیز این آمادگی وجود دارد که با مشارکت مردمی و حضور بیشتر خیرین و دست اندرکاران برای شناسایی و معرفی خانوارهای دو معلول و اقشار کم درآمد جامعه شاهد ارائه هرچه بهتر و بیشتر خدمات باشیم تا انشاله در شهرستان چالوس خانواده ای بی مسکن نباشد.
وی در پایان تصریح کرد: جا دارد از مدیرکل محترم بنیادمسکن، فرماندار محترم، نماینده محترم مجلس، امام جمعه محترم، هیات امنای حساب 100  شهرستان، انجمن خیرین مسکن، بخشداران، دهیاران، شوراها، همه مدیران دستگاه های اجرایی، همکاران گرامی ام و همچنین اصحاب رسانه که همواره یار و همراه ما بوده و هستند تقدیر ویژه بعمل آورم. امیدوارم با حمایت های دولت محترم و همدلی موجود بتوانیم در اقدام و عملی مطابق با منویات مقام معظم رهبری خدمتگزار خوبی برای این مردم شریف بوده و خدمات شایسته ای به آنها ارائه دهیم.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن