جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و در راستای تحقق اصل تکریم ارباب رجوع شهرداری چالوس اقدام به راه اندازی فاز دوم سیستم یکپارچه شهرسازی نموده است.
شهردار چالوس در گفتگو با مرزن نیوز با اشاره به اقدامات شهرداری در راستای شهرداری الکترونیک، در تشریح طرح و اهداف آن اظهارداشت: استقرار سیستم الکترونیک در شهرداری علاوه بر کاستن رفت و آمد شهروندان و هزینه های مربوطه، می تواند به شهرداری در خدمات رسانی کمک شایانی داشته باشد.
مهندس طاهری نسب با بیان اینکه حدود هفتاد درصد مراجعات مردم به شهرداری مربوط به واحدهای شهرسازی و عمران می باشد ادامه داد: در حال حاضر با بهره برداری از فاز دوم از فازهای چهارگانه سیستم یکپارچه سازی انواع صدور،  تمدید پروانه، پایانکار ساختمانی و انواع استعلامات ملکی بر پایه نقشه های GISو کلیه محاسبات درآمدی، نوسازی و کمیسیون ماده صد بصورت الکترونیکی صورت می پذیرد.
وی تصریح کرد: با مساعدت شورای اسلامی شهر چالوس و تحقق منابع مالی و همکاری واحدهای شهرداری و فناوری اطلاعات با بهره برداری از فازهای 3 و 4 در آینده نزدیک تمامی خدمات ساختمانی و عمرانی بصورت اینترنتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی شهروندان در شهرداری صورت می پذیرد.
طاهری نسب با بیان اینکه همیشه گذر از حالت سنتی به سیستمی سخت و با مقاومت همراه است اظهارداشت: شهرداری چالوس یکی از شهرداری های پیشرو در حوزه IT در سطح شهرداری های استان مازندران است و در این رابطه خدمات متنوع و گسترده ای را در سالهای اخیر انجام و به بهره برداری رسانده است.
شهردار چالوس در پایان با تشکر از شهروندان که همواره در همه بخش ها همراه و همگام با مجموعه مدیریت شهری بوده اند گفت: از همشهریان عزیز می خواهیم همچون گذشته، تا راه اندازی کامل سیستم های الکترونیکی شهرداری را در این زمینه یاری نمایند.
 مهندس بخشی مدیر فناوری اطلاعات شهرداری چالوس نیز با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: در بخش خدمات ITطرح ها و برنامه های مختلفی به اجرا درآمده که در حوزه زیرساخت می توان به شبکه واحدهای شهرداری، تامین سخت افزار ( کامپیوتر، پرینتر و اسکنر) برای تمامی واحدها، ایجاد مرکزداده ( اتاق سرور ) امنیت اطلاعات، دوربین های نظارتی، GPS و ...، در حوزه اطلاعات و آمار به بیش از 700 نفرساعت آموزش نرم افزارهای مختلف و پژوهش و ...، در حوزه GIS بیش از 30 لایه نقشه و بارگذاری بر روی نقشه های gis شهری، در حوزه نرم افزار , نرم افزارهای اداری- مالی، اتوماسیون اداری، کارگزینی، حسابداری، کنترل اسناد، صدور چک و ... نرم افزارهای یکپارچه شهرسازی شامل شهرسازی، نوسازی، درآمد، اصناف، بایگانی الکترونیکی، کمیسیون ماده صد، مانیتورینگ، بازدید کارشناسی آنلاین با تبلت اندروید و ... نام برد.
وی ضمن تقدیر از شهردار و همکاران خود در شهرداری اظهارداشت: در تلاش هستیم تا به زودی با اتمام و بهره برداری از فازهای 3 و 4 این پروژه، تمامی اقدامات و خدمات شهرداری به شهروندان عزیز بصورت الکترونیکی صورت پذیرد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن