جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ جلسه شورای مشارکت مردمی بهزیستی چالوس با حضور معاون مدیرکل بهزیستی استان مازندران در امور مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش مرزن نیوز، معاون مدیرکل بهزیستی استان مازندران در امور مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی در این جلسه با اشاره به ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل در زندگی افراد تحت جامعه هدف بهزیستی گفت: متاسفانه از گذشته تا به امروز به جامعه آسیب پذیر معلول کم لطفی صورت گرفته و این قشر محروم و ضعیف به دست فراموشی سپرده شده اند.
علاءالدینی با بیان اینکه یک فرد زمین گیر و معلول ماهیانه تنها 60 هزارتومان حقوق دریافت میکند افزود: البته تعداد افراد جامعه آسیب دیده ما بسیار زیاد و رسیدگی به همه آنها بسیار سخت است. در همین راستا در مازندران 260 هزار نفر جامعه هدف بهزیستی هستند که قطعا با توجه به شرایط کنونی اقتصادی رسیدگی به این تعداد افراد سخت بوده و می طلبد با تدوین و ارائه راهکارهای مختلف نسبت به تسهیل در روند زندگی آنها گام های اساسی برداشته شود.
وی توجه به معلولین را وظیفه همه مدیران و مسوولان دانست و تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید برای اولین بار در بحث  تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول به بالا توجه ویژه شده و طی آن با امضای تفاهم نامه پنج جانبه که مدت آن یکسال می باشد موقعیتی استثنایی بوجودآمد تا این خانوارها بتوانند از تسهیلات تعیین شده استفاده کنند.
معاون مدیرکل بهزیستی استان مازندران در امور مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی ادامه داد: سهمیه فضای شهری استان 135 مورد و روستایی 128 مورد است که در این راستا در 8 ماه ماه گذشته بیش از  70 مسکن تحویل داده شده و بیش از 20 واحد نیز در دست اقدام می باشد. حدود 28 تا 30 سهمیه شهری و روستایی باقی مانده داریم که چنانچه نتوانیم در شهرها و روستاهای استان کاری انجام دهیم این سهمیه به دیگر استانها داده می شود.
علاءالدینی در همین رابطه گفت: در فضای شهری به خانواده دارای دومعلول به بالا و فاقد مسکن که زمین داشته باشد 30 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود. ضمن اینکه انشعابات آب، برق و گاز آنها نیز رایگان خواهد بود. در فضای روستایی نیز 18 میلیون تومان بلاعوض و 18 تا 20 میلیون تومان نیز وام 4 درصد پرداخت می شود. هزینه انشعابات آب، برق و گاز این افراد نیز رایگان خواهد بود.
وی با بیان اینکه تنها سه ماه فرصت داریم تا نسبت به مستندسازی متقاضیان خانوارهای دارای شرایط اقدام کنیم افزود: در خصوص روستاییان فاقد زمین پیشنهاد می شود تیم مدیریتی با استفاده از خیرین به ریاست فرماندار در شهرستان تشکیل شود تا بتوانیم بستر را برای خانه دار شدن این عزیزان نیز فراهم سازیم.
علاءالدینی تصریح کرد: در روستاهای ذوات شرق، پردنگون، میانده، تازه آباد، ناتر، مسده و گیل کلا از شهرستان چالوس خانوارهای بالای دو معلول اما فاقد زمین و در فضای شهر چالوس نیز 8 متقاضی فاقد زمین وجود دارد که درخواست می شود هرچه سریع تر در این خصوص راهکارهای اساسی اتخاذ گردد.
فرماندار چالوس نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه به جامعه هدف بهزیستی گفت: در جلسه شورای مشارکت مردمی بهزیستی شهرستان عموما از ظرفیت های مردمی و خیرین برای کمک بیشتر به جامعه هدف بهزیستی استفاده و اقداماتی نیز در دستور کار قرار می گیرد.
محمدناصر زندی با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه افزود: شهرستان نیز در این راستا آمادگی هر گونه همکاری را با اداره کل بهزیستی خواهد داشت. در راستای دستورالعمل این جلسه نیز کمیته ای تشکیل و موارد مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن