جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ مدیر صندوق بیمه کشاورزی مازندران با اشاره به جلسه بررسی خسارتهای ناشی از برف اخیر استان که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد گفت: در این جلسه تخصیص 200 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 10 درصد به کشاورزان ‏خسارت دیده از وقوع برف، یخبندان و سرمازدگی در استان مازندران به تصویب رسید.
مهندس حمید رضوی نیا در گفتگو با مرزن نیوز افزود: همچنین در این جلسه صندوق بیمه کشاورزی نیز موظف شد نسبت به پرداخت خسارت باغداران تحت پوشش و سایر بیمه گذاران بخش کشاورزی تا سقف ‏‏20 میلیارد تومان اقدام نماید.
وی تصریح کرد: خرید توافقی کیوی تا سقف 20 میلیارد تومان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی و اقدام دولت جهت پرداخت کمک بلاعوض تا سقف 30 میلیارد تومان از دیگر مصوبات این جلسه بود.
مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان مازندران با اشاره به خسارات وارده به کشاورزان و باغداران استان گفت: به استناد گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان میزان خسارت وارده ۹۴۰ میلیارد تومان اعلام گردید.
رضوی نیا با بیان اینکه در بخش باغات کمتر از ده درصد بیمه بوده اند اظهار داشت: همچنین خسارتی که مدیریت بیمه کشاورزی برای افرادی که محصولات خود را بیمه نمودند و در اثر برف و یخبندان، طوفان و بارانهای سیل آسا به محصولات باغی، زراعی، دام و طیور در سال ۹۵ وارد شده است را ۲۰ میلیارد تومان برآورد کرد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به بیمه از سوی باغداران و کشاورزان تصریح کرد: هم استانی های عزیز بر اساس تقویم بیمه پذیری و با انتخاب گزینه های انتخابی بر اساس میزان تولید نسبت بیمه نمودن محصول خود نزد دفاتر شرکتهای خدمات بیمه ای و مراکز خدمات جهاد و شعب مرکزی بانک کشاورزی اقدام نمایند.
مدیر صندوق بیمه کشاورزی مازندران افزود: صندوق بیمه بعد از اعلام کتبی خسارت از سوی بیمه گذاران  نسبت به برآورد خسارت و محاسبه غرامت براساس گزینه انتخابی در بیمه نامه اقدام و پس از تامین اعتبار از سوی دولت به حساب افراد خسارت دیده از طریق شعب بانک کشاورزی واریز می نماید.
رضوی نیا در پایان تاکید کرد: لازم میدانم از حمایت ها و پیگیری های موثر و مستمر همه نمایندگان مردم استان در مجلس بویژه رییس محترم مجمع نمایندگان استان جناب دکتر احمدی لاشکی و استاندار محترم جناب دکتر ربیع فلاح بخاطر هدایت، هماهنگی و پیگیری تقدیر ویژه خود را اعلام دارم.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن