جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرماندار چالوس از آماده باش کامل کلیه دستگاه های امدادی، زیرساختی و خدمات رسان در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی بارش نزولات آسمانی از شب گذشته در شهرستان بویژه از  اوایل صبح امروز، حجم وسیعی از برف را در حوزه شهرستان بویژه در مناطق کوهستانی بخش مرزن آباد و شهرهای سه گانه شاهد هستیم.  
محمد ناصر زندی در گفتگو با مرزن نیوز، با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت مقابله با بحران افزود: اداره راه ، شهرداری ها و بخشداران با استفاده از  ماشین آلات حوزه بخش خصوصی وارد عمل شده و تا این لحظه تدابیر و اقدامات لازم را جهت مرتفع نمودن مشکلات ناشی از بارش برف انجام داده اند.
وی همچنین با اشاره به تشکیل ستاد بحران در فرمانداری گفت: با هماهنگی که در این جلسه بین دستگاه های اجرایی ایجاد شد، ضمن اعلام آماده باش همه مدیران تا پایان برف و یخبندانی که بعد از آن خواهیم داشت، دستگاه های خدمات رسان مانند آب، برق، گاز، تلفن و ... همگی در آماده باش کامل هستند و اقدامات لازم صورت گرفته است.
زندی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز و برق اظهارداشت: البته در برخی از چاه ها  ژنراتورهای برق آماده هستند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید، اما قطعا در صورت قطع برق ممکن است کاهش آب را  نیز داشته باشیم، بنابراین توصیه ما به همه شهروندان و دستگاه ها صرفه جویی در مصرف است که همه مردم شریف منطقه بتوانند از آنها استفاده کنند.
فرماندار چالوس با بیان اینکه در این شرایط بحث گاز برای ما بسیار حائر اهمیت است تصریح کرد: با توجه به اینکه با افت فشار گاز مواجه هستیم، ناچار شدیم گاز واحدهای صنعتی، ادارات و برخی هتل ها را قطع کنیم. امیدواریم با صرفه جویی مردم و کاهش مصرف گاز شاهد قطع گازهای خانگی نباشیم. البته مامورین گاز تلاش خود را بکار بستند تا قطعی گاز منازل را نداشته باشیم.
وی همچنین از آماده باش کلیه نانوایی های سطح شهرستان خبرداد و افزود:  بیش از 30 نانوایی ما به سوخت دوم مجهز هستند تا در صورت  قطعی گاز نگرانی از بابت پخت نان در منطقه وجود نداشته باشد. ضمن اینکه به اندازه کافی آرد در انبارها موجود است.
زندی با بیان اینکه در رابطه با  نفت سفید و بنزین هم نگرانی وجود ندارد گفت: به دلیل کاهش فشار گاز، سی ان جی ها تعطیل هستند تا وضعیت جوی به حالت عادی برگردد.
فرماندار چالوس بیشترین نگرانی را مربوط به باغداران شهرستان دانست و اظهارداشت: نگرانی ما از این جهت است که  بعد از بارش برف و برودت شدید هوا، امکان یخ زدگی باغ ها و میوه هایی که هنوز بر روی درختان هستند وجود دارد. با هماهنگی و توصیه های مدیریت جهادکشاورزی امیدواریم در صورت وضعیت بحرانی، حداقل خسارت را داشته باشیم. در همین راستا  توصیه می کنیم محصولاتی که امکان برداشت آنها وجود دارد توسط باغداران عزیز برداشت شوند.
زندی با بیان اینکه پیش از این بارها توصیه هایی به مردم بویژه کشاورزان داشتیم که قبل از اینکه بحرانی رخ دهد نسبت به بیمه محصولات و اماکن خود اقدام کنند تصریح کرد: آنها که نسبت به بیمه اقدام کردند نگرانی کمتری دارند، اما آنها که در این رابطه اقدام نکردند قطعا خسارت زیادی را در صورت وضعیت بحرانی شاهد خواهند بود. بنابراین به همه مردم و کشاورزان تاکید می کنیم که مساله بیمه را جدی بگیرند، چراکه بحران هایی چون برف و سیل هیچ گاه خبر نمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه جبران همه خسارات توسط مدیریت بحران و دولت امکان پذیر نیست گفت: خسارتی که مردم در این مواقع می بینند به اندازه ای نیست که  دولت بخواهد جبران کند.می طلبد که مردم خود نیز اقدامات پیشگیرانه ای چون بیمه را جدی بگیرند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن