جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی شهر چالوس در رابطه با دغدغه مشکل زباله و احداث کارخانه بیوگاز در این شهر گفت:  همه ما اعضای شورا و شهرداری وضعیت و شرایط حاد زباله چالوس را آگاه بودیم و برای همین همه تلاش خود را بکار بستیم که این مشکل را حل کنیم.
یحیی زال نژاد در گفتگو با مرزن نیوز با بیان اینکه با توجه به بسته شدن قرارداد با شرکت سوئدی بایستی در راستای آن اقدامات لازم را صورت می دادیم افزود: از آتجا که این قرارداد دچار ابهامات و مشکلاتی بوده، ضمن پیگیری مجدانه توسط شورا و شهرداری، از سه ماه گذشته مهندس فرزین مددپور از شهرداری بعنوان مسوول مستیقیم این پرونده معرفی شد.
وی با تاکید بر خودداری از انتشار برخی اخبار بی پایه و اساس در فضای مجازی پیرامون کارخانه بیوگاز تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد ناآگاهانه مواردی را در فضای مجازی منتشر کرده و ذهن مردم را دچار تشویش می کنند، بهتر است مردم اطلاعات درست را از طریق رسانه ها و خبرنگاران رسمی منطقه دنبال کنند.
زال نژاد با اشاره به ایرادات گرفته شده از سوی دفتر هماهنگی و عمرانی خدمات شهری به این قرارداد و تاکید بر رفع این ابهامات و مشکلات موجود گفت: اینکه سازمان شهرداری ها تاکید دارد تا موارد فنی پروژه از سوی شرکت سوئدی مشخص شود حقیقت است اما متاسفانه شرکت سوئدی از این امر خودداری کرده و می گوید ابتدا باید قسط اول احداث کارخانه را پرداخت کنید و بعد ما نسبت به مشخص کردن روند اجرای پروژه و موارد فنی اقدام نماییم. در حالی که این حق ماست که بدانیم این تکونولوژی که می خواهیم وارد کنیم چیست، شیرابه ها و دود حاصله چه می شوند و .... اینکه قسط اول را بپردازیم و بعد به ما بگویند منطقی نیست. شاید مواردی که آنها می گویند اصلا به صلاح نباشد. این حق ماست که بدانیم چه سیستم و دستگاهی را با چه معایب و محاسنی وارد می کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس با بیان اینکه وقتی نماینده شرکت سوئدی مدعی است که خود فرزند چالوس است و دلش برای شهرش می سوزد، انتظار داشتیم با آغوش باز نسبت به رفع مشکلات اقدام کند، همه سوالات سازمان شهرداری ها فنی و واقعی است و باید عمل شود. ما می خواهیم محیط زیست مان را نجات دهیم، چگونه می توانیم کارخانه ای را بنا کنیم ولی ندانیم در پی احداث آن با چه احتمالاتی مواجه خواهیم شد.زال نژاد در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر همه شرایط مالی و زمین برای اجرای پروژه آماده است گفت: ضمن اینکه یک سرمایه گذار و بخش خصوصی دیگر هم اعلام آمادگی کرده و اینک مشکل مالی برای پروژه نداریم، شهرداری، بخش خصوصی و شرکت حامی سرمایه آمادگی دارند، حتی نمک آبرود هم اعلام آمادگی کرده و اصلا مشکل پول وجود ندارد. همه ما منتظریم که شرکت سوئدی ابهامات را برطرف کند که متاسفانه تا کنون عملی نشده است.
وی تصریح کرد: کسی که می گوید برای آبادانی و رفع مشکلات زباله شهر خود آمده ام، امروز شهرش به درست یا غلط گیر افتاده و باید کمکش کند شاید بندهایی در قرارداد آمده که به نفع شرکت است، ما هم چون شهردار وقت امضا کرد و نیتش هم خیر بود پذیرفتیم. ولی امروز مقامات بالادستی و آنهایی که باید مجوز دهند ایراد گرفتند و شرکت موظف است تا بدان عمل کند. مطمئنا با این شرطی که شرکت سوئدی گذاشته نه تنها شهرداری که شرکت حامی سرمایه و بخش خصوصی هم بحق پولی واریز نمی کنند. منطق این است که این شرکت باید فنی و علمی رفتار کند.  
وی اظهارداشت: با همه این حرفها و موارد حاشیه این قرارداد، چون مساله زیست محیطی برایمان مهم بود گفتیم ادامه بدهیم.. در صورتی که بعد از همان قرارداد، شرکت های آمدند و گفتند شما فقط زباله را تضمین کنید مابقی کارها را خودمان انجام می دهیم.  
زال نژاد ادامه داد: در این قرارداد آمده اگر شهرداری بتواند مجوزهای لازم را بگیرد این قرارداد قابلیت اجرایی شدن دارد،یعنی شرط به نتیجه است. در همین راستا از شرکت سوئدی و نماینده اش که مدعی است دلش برای شهرش می سوزد می خواهیم هرچه سریعتر نسبت به مشخص نمودن مشخصات فنی پروژه اقدام نماید.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس در پایان تاکید کرد: دانستن اینکه چه کاری می خواهد انجام شود، کمترین خواسته در اجرای هر پروژه ای است. امیدواریم شرکت سوئدی بر همین مبنا عمل کرده و با توجه به آماده بودن همه شرایط، هرچه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن