جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس اداره فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری مراسم رونمایی از کتاب علامه فاخر در این شهرستان خبرداد.
احمد صدوقی در جلسه ستاد هفته کتاب که با حضور معاون فرماندار، بخشداران چالوس و مرزن آباد، رییس اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از مسوولان شهرستان چالوس حضور داشتند، با بیان اینکه از وظایف اداره کل ارشاد معرفی مفاخر استان به نسل جدید در قالب برنامه های مختلف است افزود: علامه فاخر نه تنها افتخار شهرستان چالوس بلکه از افتخارات فرهنگی و مذهبی استان مازندران و کشور محسوب می شود.
وی با تاکید بر زنده نگه داشتن دین و مذهب در قالب هنرهای مختلف تصریح کرد: علامه فاخر در قالب شعر و تعزیه، روایت کربلا، عاشورا و تاسوعا را به خوبی ثبت و به نسل های بعد از خود معرفی نمود. به گونه ای که سالهاست از این اشعار و تعزیه ها در مراسم های مختلف عذاداری ایمه اطهار مورد استفاده قرار میگیرد.
صدوقی در ادامه گفت؛ علامه فاخر در زمان خود از شعر و تعزیه بعنوان رسانه استفاده کرد و در فقدان رسانه در عصر خود توانست انتقال دهنده خوبی برای فرهنگ و دین و مذهب و زنده نگاه داشتن شعایر دینی مان باشد.
رییس اداره فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مراسم رونمایی کتاب علامه فاخری عصر روز ۲۴ ابان ماه در سالن سازمان جنگلهای چالوس برگزار می شود اظهارداشت؛ در همین راستا از کلیه دستگاه های فرهنگی استان دعوت کردیم تا پای کار باشند. هماهنگی برای پوشش رسانه ای با اداره کل صدا و سیما صورت گرفته تا به بهترین نحو انعکاس یابد.
صدوقی با تقدیر از پیگیری های مدیرکل ارشاد مازندران و فرماندار شهرستان چالوس در برپایی هرچه باشکوه تر مراسم رونمایی از کتاب علامه فاخر گفت: در این مراسم دکتر یونسی معاون سیاسی استاندار، مدیرکل ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان، نویسندگان و پژوهشگران مازندران شرکت خواهند کرد.
نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن