جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ یکدوره کارگاه آموزشی در راستای  اهمیت هفته پدافند غیرعامل(2 تا 8آبان ماه) در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس برگزار شد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس در همین راستا با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در کشور، گفت: مفهوم علمی پدافند به معنای مجموعه ای از اقدامات بدون استفاده از سلاح و درگیری با دشمن می باشد که در جهت کاهش ضایعات و تلفات تلقی می شود.
مهندس محمود طاهری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری، الزامات قانونی، سوابق و شرایط وقوع تهدید افزود: حساسیت این موضوع بر همگان روشن است؛ کمترین تلفات بهنگام تعرض و پنهان کردن نقاط حساس همچنین فریب دشمن.
او ادامه داد: با توجه به شیوه ای که دشمنان در مقابله با ما به کار می گیرند باید راه حل های مناسب را به کار گیریم.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس گفت: شیوه ها قطعا تغییر کرده و امروزه هیچ کس انتظار حمله همه جانبه یک کشور به کشوری مثل ایران خودمان را ندارد چرا که تحقق این مسئله با زمینه سازیهای وسیع امکانپذیر است و دشمن جرات چنین حمله ای را ندارد، بنابراین از تهدیدات فرهنگی، جنگ نرم، نرم جنگ الکترونیکی و ... بهره می گیرد و ما باید اقدامات متناسب با هر نوع تهدیدی را در نظر داشته باشیم. طاهری خاطرنشان کرد: این اقدامات دفاعی در جهت مقابله با تهدید دشمن، قطعا بازدارندگی و تجدیدنظر دشمن را در پی خواهد داشت.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز امیدواری از نتایج مثبت تشکیل کلاس های آموزشی در رابطه با توجیه بیشتر پدافند غیرعامل برای کارکنان این شرکت یادآور شد:  هدف اصلی ما سوق دادن افکار به سمت و سویی است که شناخت از پدافند غیرعامل را وسیع تر نماید.

او تاکید کرد: آمایش سرزمین بمعنای موقعیت یابی، سنجش تاسیسات و مجموعه های حساس است که شاید با دیدگاه اقتصادی جور نباشد. این آمایش است که بر اساس اطلاعات مربوطه تعیین می کند چه تاسیساتی را در کجا قرار دهیم. مهندس محمود طاهری در پایان سخنان خود با اعلام اینکه مازندران با 25 نوع بلای طبیعی مواجه است بر لزوم آموزش فراگیر پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: امید آن داریم تا رعایت اصول پدافند غیرعامل در کلیه سطوح سبب ایمن سازی بیش از پیش کشور شود.
گفتنی است: در ادامه این نشست، کارگاه آموزشی با حضور  حسین علی محمدی بعنوان مدرس این کلاس آموزشی تشکیل و اصول و اهداف پدافند غیرعامل بشکل مفهومی و آموزشی برای کارکنان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه چالوس تشریح شد.محمدی هدف از تشکیل این دوره را رسیدن کارکنان شرکت به مفهوم مشترک در مورد پدافند غیرعامل در جهت شناخت عمیق تر آسیب ها و روشهای علمی قلمداد کرد. / روابط عمومی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس /

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن