جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: دو قاچاقچی چوب در این شهرستان بازداشت شدند که پس از دستگیری معلوم شد یکی از آنان از مجرمان سابقه‌دار و تحت تعقیب نیروی انتظامی است.
مهرداد خزایی پول افزود: این مجرم حرفه‌ای، چند ماه پیش با نیروی انتظامی درگیر شده بود و حتی نیروی انتظامی تهران به دنبال وی بود.
وی در شرح ماجرا اظهار داشت: در ساعت سی دقیقه بامداد سه‌شنبه یک خودرو نیسان که در چندین مرحله چوب درخت توسکا را قاچاق کرده بود، پس از آخرین قاچاق در منطقه دَلَم کجور، با حضور مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی چالوس و همچنین کلانتری 12 این شهرستان، پس از تعقیب و گریز به یک دستگاه خودرو دولتی یگان حفاظت برخورد کرد و متوقف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس در ادامه گفت: پس از تصادف دو خودرو، متخلف پیاده شد و با کارد به مأموران حمله کرد.
خزایی پول خاطرنشان کرد: بلافاصله دیگر مأموران منابع طبیعی و کلانتری که از چند ساعت قبل پیگیر بودند برای کمک وارد صحنه شدند و ضمن دستگیری این دو متخلف غیر بومی، خودرو آنان را که بدون پلاک و حامل حدود دو متر مکعب چوب توسکا بود به پارکینگ منتقل کردند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه در این درگیری کسی آسیب ندید ولی قاچاقچی شیشه خودرو منابع طبیعی را خرد و با کارد، لاستیک خودرو منابع طبیعی را پنچر کرد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: این دو متخلف، چند همدست هم داشتند که اوضاع را از دور رصد می‌کردند و با مشاهده دستگیری عاملان اصلی، فرار کردند.
به گفته وی، مردم می‌توانند هر نوع گزارش مربوط به قاچاق چوب و تصرف اراضی ملی و همچنین آتش‌سوزی در جنگل و مرتع را با تلفن رایگان و کشوری 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی برسانند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر، حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با 161 هزار هکتار مساحت دارای 79 هزار هکتار جنگل و 53 هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی‌ها و مستثنیات آن نیز در حدود 29 هزار هکتار برآورد می‌شود

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن