جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ دادستان شهرستان نوشهر گفت: هیچ مصلحتی بالاتر از قانون نیست و اجرای دقیق و کامل قانون، بهترین راه برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی و ساحلی است.
علی اکبر علیزاده در دیدار مسؤول و کارکنان روابط عمومی این اداره کل با وی که در دادگستری نوشهر انجام شد افزود: متروک ماندن برخی قوانین در گذشته جای تامل دارد.
وی اظهار داشت: قوانینی بود که در گذشته متروک مانده بود و اکنون اجرا می‌شود؛ مانند تبصره ماده 069 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 و تبصره ماده 11 قانون اراضی مستحدث و ساحلی مصوب 1354 که اکنون به طور کامل اجرا می‌شود.
علیزاده تاکید کرد: فرمایش رهبر معظم انقلاب در ضرورت حفظ حقوق بیت‌المال همیشگی بوده است و برای ما نسبت افراد مهم نیست و هیچ فرقی نمی‌کند متخلف چه روابطی دارد و هر کسی اراضی ملی و ساحلی را تصرف کند با او برخورد می‌کنیم.
وی گفت: همکاری ما و منابع طبیعی خوب است و بنده در شهرستان‌های دیگر از جمله کلاردشت هم کار کردم و در همه جا همکاری خوبی با منابع طبیعی داشتم.
علیزاده با اشاره به این‌که هدف ما جلوگیری از اقدامات زیاده‌خواهانه متجاوزان است یادآور شد: اگر از دستگاه‌های صالح حمایت نکنیم، اجرای قوانین کمرنگ می‌شود.
دادستان شهرستان نوشهر بیان کرد: ساخت و سازها باید با رعایت قانون باشد و برخورد ما با دستگاه‌های دولتی شدیدتر از اشخاص حقیقی است و به هیچ وجه تجاوز افراد حقوقی به سواحل و بستن سواحل را نمی‌پذیریم.
وی تاکید کرد: البته ما نیز بدون پشتیبانی رئیس و مسؤولان قوه قضاییه نمی‌توانیم با قاطعیت با متخلفان برخورد کنیم و مرهون همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها هستیم.
به گفته وی، هر رفع تصرف و خلع یدی که انجام می‌شود در محیط اطراف بازتاب دارد و موجب جلوگیری از تصرف اراضی در آن محل می‌شود.
دادستان شهرستان نوشهر اظهار داشت: ما در حال حاضر به پرونده‌های منابع طبیعی در خود دادستانی رسیدگی می‌کنیم.
علیزاده افزود: توصیه من به منابع طبیعی این است که برای موفق بودن در مبارزه با تصرف اراضی ملی، قانون را به طور کامل رعایت کنند زیرا مردم و ملت شریف ایران بادرایت‌ترین ملت هستند و اگر کسی حرف و عملش با هم نخواند، مردم متوجه می‌شوند.
وی تصریح کرد: ما نباید منتظر باشیم فلان وزیر از تهران بیاید و کاری برای ما انجام دهد بلکه خودمان باید وظایفمان را به‌درستی انجام دهیم.
دادستان شهرستان نوشهر گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین را وضع می‌کنند و ما مسؤولان باید با اجرای این قوانین، منابع طبیعی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.
علیزاده بیان کرد: توصیه دیگر من به منابع طبیعی این است که در داخل ادارات خود به دنبال رفع نقایص باشد تا آیندگان ما را مسؤول ندانند.
در این دیدار، مسؤول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان مازندران ـ نوشهر گفت: دادگستری نوشهر و شخص دادستان همکاری بسیار خوبی با منابع طبیعی دارد که نتیجه آن، برخورد قاطع با متخلفان و متصرفان اراضی ملی و ساحلی است.
رضا فخرآذر افزود: درخواست ما این است که مطابق تکلیف قانونی، به پرونده‌های منابع طبیعی خارج از نوبت رسیدگی شود که اکنون در همه موارد این کار صورت نمی‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر، وی با اشاره به سفر رئیس قوه قضاییه به استان مازندران در روزهای آینده اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم مشکلات منابع طبیعی به گوش رئیس قوه رسانده شود و بهتر است شعبه‌ای مستقل برای رسیدگی به پرونده‌های منابع طبیعی ایجاد شود.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن