جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، خودباوری و نه گفتن به خودباختگی را رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست.
به گزارش مرزن نیوز، احد جاودانی در جمع راهپیمایان 22 بهمن مردم مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس گفت: مردم ما به این نتیجه رسیدند که می توانند منشا تغییر و تحول در منطقه جغرافیایی که زندکی می کنند باشند.
وی افزود: کسانی که سنی از آنها گذشته به خاطر دارند و نوجوانان و جوانان می توانند صفحات کتابهای تاریخ را ورق بزنند و  این موضوع را مطالعه کنند که یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما و همچنین جوامع تحت استعمار که توسط امریکا که البته در آن زمان بصورت بلوک غرب و شرق یعنی امریکا و شوروی بوده به استثمار در می آمدند موضوع خودباختگی بود.
مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران تاکید کرد: در دوران طاغوت مردم فکر می کردند از خودشان چیزی ندارند و باید به هرآنچه که از آن طرف مرز می آید عمل کنند. به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری ، حتی پوشش ما هم نگاه آنطرف مرز بود که چه می پوشند ماهم همان را به تن کنیم.
وی ادامه داد: تحقیر و کوچک شمردن ملتها جزو شعارهای اصولی کشورهای استعمارگر بود. در همین کشورخودمان که امروزه شاهد تحولات گسترده در حوزه علمی و دانش هستیم زمانی آنقدر مردم را تحقیر می کردند که رزم آرا نخست وزیر پهلوی اول می گفت ایرانی ها حتی قادر به ساختن یک آفتابه هم نیستند! چگونه می توانند نفت را ملی و اداره کنند؟
جاودانی با بیان اینکه سالانه بیش از 30 هزار اختراع در ایران ثبت  می شود گفت: امروز کشور ما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی به خودباوری رسید که می تواند در عرصه های انژی هسته ای، سلولهای بنیادی وحوزه های مختلف علمی و فنی حرف برای گفتن داشته باشد.وی افزود: در دانشگاه های ما روزی هیچ دانشجوی مذهبی به خودش اجازه نمی داد آستین بالا بزند و وضو بگیرد و نماز بخواند چون تحقیر می شد، اما امروز مساجدش شلوغ ترین مکان هاست..همینها توانستند بزرگترین حماسه ها را برای پاسداشت هویت ایران و هویت اسلام و قرآن خلق کنند و این خودباوری نتیجه و دستاورد حرکت بزرگ مردم ایران بود.

جاودانی در ادامه تصریح کرد: نخبگان و اندیشمندان ما در آن زمان حس می کردند هرچه به غرب نزدیک تر باشند پیشرفته تر هستند و جایگاه بهتری دارند. استفاده از اسامی، پوشش ها و غذاها و هرچه که رنگ و لعاب و اسم غیر ایرانی داشته باشد نشان از برتری آنها دارد و همه این نگاه ها ناشی از ناچیز گرفتن خود بود.
وی افزود: انقلاب اسلامی ما به رهبری امام راحل در برابر این تحقیر شدن ها ایستاد و امروز به جایی رسیدیم که جوانان ما می توانند سرشان را بالا بگیرد و بگویند که ما هم هستیم و می توانی ادعا کنیم در حوزه های علمی و فنی و عرصه های صنعت و تکنولئژی اختراعات بسیار بزرگی داشته باشیم و این خودباوری محصول خون شهیدانی است که جان خود را از دست دادند تا ما بتوانیم کشوری مقتدر و خودکقا شویم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: افتخار می کنیم به  وجود جوانانی که هم در سال 57 برای پیروزی انقلاب اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و هم در دوران دفاع مقدس در برابر تمام دنیا مقاومت کردند، جوانان نازنینی که  نه تنهادر برابر نه تنها صدام و عراق که برابر تمام دنیا جنگیدند و اجازه ندادند حتای یک سانتی متر از خاک ایران جدا و  به قرآن، عترت و آموزه های دینی مان توهین شود.
جاودانی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس این توفیق را داشتم که با تعدادی از رزمندگان مرزن آبادی هم رزم و هم سنگر باشم گفت: نوجونان و جوانان امروز یادگاران ایثارگران ایران اسلامی هستند که هروقت کشور در معرض تهدید باشد در صحنه حضور خواهند داشت. در صحنه بودن این مردم بدین معناست که بر شعارهای خود و عهدی که با شهیدان خود بسته باقی می مانند و ایرانی خواهند ساخت که همه مردم دنیا نگاه و چشم شان به این کشور باشد.
وی در پایان با تقدیر از حضور یکپارچه و با شکوه مردم در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن در سراسر کشور گفت: از شما مردم خوب و شریف مرزن آباد نیز که احساس تکلیف کردید و به میدان آمدید و شعار آن سالهای مبارزه و ایثار را مجدا احیا کردید صمیمانه سپاسگزارم.نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن