جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر بعداز ظهر امروز در روز پایانی برگزاری آزمون جامع مهارت‌آموزی در نوشهر و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این آزمون به مدت دو روز در دو بخش آزمون عملی و نظری برگزارشد، اظهار کرد: در آزمون نظری امروز تعداد 135 نفر زن و 251 نفر مرد و در آزمون عملی دیروز هم 201 نفر مرد و 121 نفر زن از موسسات مهارت‌آموزی شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت شرکت شرکت داشتند. به گزارش روابط عمومی اداره ارشاداسلامی نوشهر، بابک شمس‌ناتری با بیان اینکه آزمون نظری در رشته‌های مختلفی برگزار شد، افزود: در رشته تصویرسازی 44 نفر زن و 60 نفر، تولید چندرسانه‌ای 11 نفر زن و 28 نفر مرد، طراحی صفحات وب 32 نفر زن و 79 نفر مرد، گرافیک تصویری 18 نفر زن و 84 نفر مرد و در مدیریت خانواده هم 30 نفر زن شرکت داشتند.
وی با اشاره به اینکه در آزمون عملی که در 6 رشته برگزار شد، تصریح کرد: به تفکیک در رشته تصویرسازی 39 زن و 28 مرد، تولید چندرسانه‌ای چهار زن و 14 مرد، طراحی صفحات وب 31 زن و 83 مرد، گرافیک 16 زن و 76 مرد و در رشته مدیریت خانواده نیز فقط 31 زن شرکت کردند.
شمس‌ناتری با بیان اینکه در این آزمون سعی شد استانداردهای لازم رعایت شود، خاطرنشان کرد: این آزمون دو روزه در کمال آرامش برگزار شد و عوامل اجرایی و همراهان، با صبوری دقت و تلاش در برگزاری هر چه بهتر همت به خرج دادند.

وی با قدردانی از اعتماد و حمایت‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برای اعطای میزبانی دیگر به نوشهر، گفت: بسیاری از ماموریت‌ها و اقدامات فرهنگ و ارشاد اسلامی در جامعه نیاز به معرفی بیشتر دارد و شهرستان نوشهر افتخار دارد که پنج دوره متوالی میزبان این آزمون است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر با مثبت ارزیابی کردن فضای آزمون، اظهار کرد: فضا به قدری مناسب بود که هیچ تخلفی صورت نگرفت و با چیدمان اصولی مراقبان، رابطان و دقت نظر ناظران همه چیز در آرامش و موفقیت انجام شد.
وی با بیان اینکه مراکز مهارت‌آموزی فرصتی ارزشمند برای بازماندگان از تحصیل است، افزود: شرکت‌کنندگان در کلاس‌های مهارتی، آزمون‌های عملی و کتبی می‌توانند به ادامه تحصیل پرداخته و پس از دریافت‌گواهی رشته‌های مهارتی زیر نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، می‌توانند با ارائه آن به آموزش و پرورش، به عنوان واحد درسی دیپلم مهارتی دریافت کنند.
شمس ناتری با اشاره به اینکه از همکاران خود در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر، اصحاب فرهنگ و هنر، حق‌پرست عضو شورای بخش مرکزی نوشهر و اصحاب خبر و رسانه که در این دو روز همکاری و همراهی داشتند کمال تشکر را دارم، گفت: در این مدت دو ناظر از استان، دو رابط حراست، دو ناظر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.
وی در ادامه گفت: از فرماندار نوشهر و هیئت همراه، امینی معاون اداری مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، بابک عباسی مشاور مدیرکل و رئیس حوزه مدیرکل، رحیمی مسئول آموزش اداره کل نیز که از مراحل و چگونگی برگزاری آزمون دیدن کردند هم تشکر می‌کنیم و حضور همه این عزیزان سبب دل‌گرمی بیشتر ما در هر چه با کیفیت‌تر برگزار کردن برگزاری آزمون جامع مهارت‌آموزی در نوشهر شد و امیدواریم در دوره‌های بعدی نیز بتوانیم بار دیگر از نوشهر میزبان خوبی باشیم.

شمس ناتری مراکز مهارت‌آموزی را فرصتی ارزشمند برای بازماندگان از تحصیل دانست و گفت: با شرکت در کلاس‌های مهارتی، آزمون‌های عملی و کتبی می‌توانند به ادامه تحصیل بپردازند.
وی تصریح کرد: همچنین دریافت‌کنندگان گواهی رشته‌های مهارتی زیر نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند با ارائه آن مدرک به اداره آموزش و پرورش، به عنوان واحد درسی دیپلم مهارتی دریافت کنند.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر اظهار کرد: تنوع رشته در مراکز مهارت‌آموزی از نقاط قوت این گروه تحصیلی است که رشته‌های مناسب و موثری دارد و به واسطه کاربردی و اغلب نو بودن این رشته‌ها، دارندگان دیپلم متناسب با رشته مهارت مورد نظر، برای ورود به بازار کار دغدغه کمتری نسبت به دیگر رشته‌ها دارند و این افراد می‌توانند اشتغال‌زایی برای دیگر هم رشته‌ای‌های خود را هم رقم بزنند.
وی در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی همراه با دقت سبب افزایش سرعت آزمون که سبب کاهش ترافیک حضور مهارت‌آموزان در محل آزمون شد، گفت: تمامی کسانی که از شهرستان‌های مختلف وارد محل آزمون شدند در سریع‌ترین زمان ممکن، آزمون خود را انجام دادند و سپس به شهرستان‌های محل سکونت‌شان برگشتند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن