جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ در ششمین روز از هفته دولت پروژه های آسفالت جاده کوهستان، منبع آبرسانی روستای ناتر، مجتمع بین راهی محور کندوان و دیوار حائل روستای کلنو از بخش مرزن آباد با حضور فرماندار شهرستان چالوس، جمعی از مسوولان شهرستانی و مسوولان مرزن آباد افتتاح شد.
فرماندار شهرستان چالوس در حاشیه افتتاح این پروژه ها، اقدامات دولت در این منطقه را بسیار خوب و چشمگیر دانست و گفت: خوشبختانه در حوزه زیرساخت بویژه راه و آب اقدامات ارزنده ای در مرزن آباد انجام شده که تعدادی از آنها امروز به بهره برداری رسیده و تعدادی دیگر از جمله پروژه گازرسانی به روستاهای بیرون بشم طی روزهای آینده به بهره برداری خواهند رسید.
محمدناصر زندی با بیان اینکه با اجرای آسفالت در جاده کوهستان آرزوی دیرینه مردم این منطقه برآورده شده افزود: تلاش می کنیم با جذب اعتبار و با همکاری نماینده و دیگر مسوولان مسیر باقی مانده تا روستای ناتر نیز آسفالت شود. این جاده از جاده های زیبای روستایی در شمال کشور محسوب می شود که بیش از 13 روستای کوهستان را به هم متصل می سازد.
وی تصریح کرد: با اتمام پروژه های درمان بستر و مجتمع آب ملک جو بخش زیادی از مشکلات مردم منطقه در حوزه بهداشت و آب برطرف می شود که بهره برداری از این دو پروژه تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان چالوس نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار کرد: پروژه آسفالت جاده کوهستان به‌طول ۶ کیلومتر، به عرض ۵ متر و ضخامت ۶ سانتیمتر با اعتبار یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با پیگیری دکتر احمدی نماینده محترم مجلس انجام شد.  زمان اکبرپور با اعلام اینکه ۱۸ هزار تن از محل یارانه مشارکت قیر به شهرستان چالوس اختصاص یافت، افزود: از ۱۸ هزار تن قیر دریافتی ۴۰ کیلومتر از روستاها در بخش مرکزی چالوس، بخش مرزن‌آباد و کلاردشت در طول سه ماه آسفالت شد. وی با بیان اینکه از این ۱۸ هزارتن قیر تخصیصی بیشترین پروژه‌های عمرانی در استان را چالوس داشت که ۴۰ کیلیومتر از مسیر را آسفالت کرد، افزود: ادامه مسیر این پروژه نیز به‌طول دو کیلومتر تا روستای بیجدنو در دستور کار قرار دارد. رئیس اداره راه و شهرسازی چالوس در ادامه خاطر‌نشان کرد: در طی هفته دولت بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط‌کشی آسفالت در بخش مرکزی، کندوان و کلاردشت انجام گرفت.

بخشدار مرزن آباد نیز با تبریک هفته دولت گفت: پروژه های ما در بخش مرزن آباد بیشتر در حوزه راه و آب در قالب طرح های زیربنایی بوده که تعدادی از آنها امروز افتتاح و تعدادی نیز آماده بهره برداری هستند که در حال پیگیری برنامه های نهایی آنها هستیم.
مهندس خواجه کجوری با اشاره به پروژه آسفالت جاده کوهستان اظهارداشت: این پروژه در این مرحله به طول شش کیلومتر امروز افتتاح شده، دو کیلومتر نیز با مشارکت مردمی در حال اجرایی شدن است. اعتبار فاز اول توسط نماینده و با همکاری صمیمانه اداره راه در بحث اجرای آسفالت صورت پذیرفت. تلاش داریم بعد از دو کیلومتر مشارکت مردمی، با جذب اعتبار مسیر باقی مانده تا روستای ناتر را نیز عملیاتی کنیم. در مجموع در این فاز آسفالت تا روستای بیجدنو انجام خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به افتتاح دیوار حاِئل روستای کلنو و منبع آبرسانی روستای ناتر با مشارکت های مردمی گفت: با احداث دیوار حائل، محوطه جنب آن جهت کلنگ زنی مسجد جامع کلنو آماده شده که جا دارد از تلاش های دهیار و شورای اسلامی این روستا تقدیر داشته باشم. همچنین دهیاری و شورای روستای ناتر که تلاش کردند تا این منبع که 30 هزار لیتر آب ذخیره می کند احداث و به بهره برداری برسد که جا دارد از این عزیزان نیز صمیمانه تقدیر بعمل آورم.
بخشدار مرزن آباد منبع فعلی آب ناتر را ناکافی دانست و گفت: در همین رابطه با تلاش اداره آب و فاضلاب روستایی و با استفاده از اعتبارات استانی منبعی که 100 هزار لیتر ذخیره می کند را داخل روستا احداث نموده تا با بهره برداری از آن مشکل روستای ناتر بطور کامل حل شود. این منبع با مبلغ بالغ بر 200 میلیون تومان احداث شده و برای بهره برداری از آن نیاز به دو کیلومتر لوله گذاری است که با خرید و نصب لوله این پروژه نیز افتتاح خواهد شد.

مهندس خواجه کجوری در ادامه با اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای بیرون بشم نیز گفت: قرار بود مشعل گاز در 9 روستای بیرون بشم همزمان با هفته دولت روشن شود که این امر به روزهای آتی و با حضور مسوولان استانی صورت می پذیرد.در این ررابطه روستاهای مذکور آماده علمک گذاری هستند، گاز به لوله ها تزریق شده، تست گاز نیز صورت پذیرفته و آماده روشن شدن مشعل می باشد.
وی افزود: کار مطالعاتی گازرسانی به محور طویر ناتر نیز انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد. کار مطالعاتی روستاهای اطراف شهر مرزن آباد مثل ماسال، میانک، رزان، متکارودبار، برار، حریث، شهرستان و ... انجام شده و با جدیت پیگیر اجرایی شدن آن هستیم.
بخشدار مرزن آباد همچنین با اشاره به مجتمع آبرسانی طرح ملک جو گفت: این پروژه که با اعتبار 8 میلیارد تومان با پیگیری نماینده  صورت پذیرفته تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد. با بهره برداری از این پروژه مشکل اساسی روستاهای بیرون بشم از کلنو تا گویتر و گلکا که جمعیت زیادی را شامل می شود نیز حل خواهد شد. وی ادامه داد: برای آبرسانی به روستای باندر هم دولت بالغ بر 700 میلیون اومان هزینه کرده و تا این پروژه نیز در فصل پاییز به بهره برداری می رسد. با بهره برداری از این پروژه مشکل آب روستاهای باندر و اشکارلت نیز حل خواهد شد.
خواجه کجوری همچنین با اشاره به افتتاح پروژه مجتمع سروی بهداشتی و نمازخانه محور کندوان گفت: اداره کل  میراث فرهنگی و گردشگری در برنامه های خود 4 مجتمع بین راهی را پیش بینی کرده که یکی آنها در کندوان احداث گردید. این مجتمع شامل 15 چشمه سرویس بهداشتی آقایان و 15 چشمه سرویس بهداشتی بانوان و همچنین دو نماز خانه مجزا برای آقایان و بانوان با اعتبار 300 میلیون تومان احداث و به بهره برداری رسید. در این رابطه جا  دارد از آقای حمید سلطانی که همکاری صمیمانه ای داشتند نیز تقدیر ویژه بعمل آورم.
رییس شورای اسلامی بخش مرزن آباد نیز با تبریک هفته دولت، اقدامات انجام شده در جای جای میهمن اسلامی را از برکات وجود ولایت فقیه و مسوولان دلسوز در راس نظام و دولت دانست و گفت: برای اجرایی شدن پروژه های بخش مرزن آباد نماینده مردم منطقه در مجلس، فرماندار شهرستان، بخشدار، رییس اداره راه و دیگر متولیان و مسوولان امر همکاری صمیمانه ای داشتند که جا دارد از همه آنها تقدیر ویژه داشته باشم.بختیار کرمی اقدامات انجام شده در این بخش نسبت به سنوات گذشته را بسیار چشمگیر دانست و افزود: یکی از آرزوهای دیرینه مردم کوهستان اجرای آسفالت جاده طویر به ناتر بود که خوشبختانه با پیگیری جدی نماینده و فرماندار و همکاری صمیمانه رییس اداره راه شهرستان عملیاتی شده و امروز شاهد افتتاح شش کیلومتر آن هستیم.
وی در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های به اجرا درآمده در این بخش نیز گفت: اجرای تعریض و شن ریزی قسمتی از جاده لیکر و لوله گذاری آب در این روستای و تعریض جاده مرادچال صورت گرفته، ضمن اینکه پروژه آب روستاهای فشکور و بیجدنو با پیگیری نماینده، فرماندار و بخشدار انجام شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
کرمی سپس با تاکید بر ضرورت بازنگری در طرح هادی برخی روستاهای بخش مرزن آباد اظهارداشت: طرح هادی روستاهای چون چال زمین، دهنار، بیجدنو، فشکور و برخی روستاهای بیرون بشم با مشکلاتی همراه بوده و مردم را دچار نگرانی کرده است. درخواست ما از متولیان امر بازنگری طرح این روستاهاست تا مشکلات ناشی از این امر برطرف گردد. رییس شورای اسلامی بخش مرزن آباد در پایان از همراهی خبرنگاران در پوشش برنامه های هفته دولت در این بخش بویژه حضور در روستاهای کوهستان و مناطق صعب العبور صمیمانه تقدیر بعمل آورد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن