جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ در راستای ابلاغ اجرای طرح توسعه و مشارکت روستائیان در واحدهای تولیدی مستقر در روستاها که به بخشدارانه استان مازندران ابلاغ شده است، بخشدار بخش مرکزی شهرستان چالوس به همراه اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی، رییس اداره تعاون شهرستان، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی از واحد تولیدی "باغ نباتات گرمسیری" واقع در  شهرستان نوشهر بازدید بعمل آوردند.
به گزارش مرزن نیوز، بخشدار مرکزی چالوس در حاشیه این بازدید که به منظور آشنایی بیشتر دهیاران با این طرح برگزار شد گفت: دولت برای ایجاد اشتغال در قالب طرح های سودآور و زودبازده ، تسهیلات خوبی را در نظر گرفته تا روستاییان بتوانند در قالب طرح های مشارکتی از این تسهیلات استفاده نمایند.
صدراله ردایی افزود:  برای اینکه دهیاران ما بیشتر بتوانند در روستاها مردم را راجع به این موضوع توجیه کنند و نسبت به این طرح آگاه سازند، این باغ و شرکت تولیدی را بعنوان نمونه به آنها معرفی می کنیم تا در روستاهای خود بعنوان الگو از آن استفاده نموده و اثرگذار باشند.
وی تاکید کرد: در راستای تحقق شعار سال این طرح بزرگترین طرحی است که می توان بدان عملی کرد و ضمن اجرای اقتصاد مقاومتی، اقدامی عملی برای اقتصاد مردم روستا و همچنین اشغالزایی آنها انجام داد. اگر بتوانیم این طرح را در شهرستان جا بیاندازیم گامی مهم و اساسی در این راستا برداشته ایم.
ردایی در رابطه با مشارکت مردم در این طرح گفت: در این طرح  افراد در قالب حداقل 25 خانوار طرحی را تهیه می کنند ( مانندا گلخانه ای با مقدار مساحت و تولید مشخص، افرادی که مشغول بکار می شوند و میزان سرمایه گذاری پیش فرض) اعلام آمادگی نموده و در قالب شرکت تعاونی به ثبت می رسانند، سپس تسهیلاتی که دولت به این افراد می دهد 60 درصد و سهم آورده خودشان 40 درصد می باشد.بخشدار مرکزی چالوس با بیان اینکه با اجرای این طرح ضمن ایجاد شغل، منبع درآمد پایداری برای خانواده عای روستایی ایجاد می شود تصریح کرد: سقف میزان تسهیلات بستگی به خود طرح دارد و ارایه آن نیز مبنی بر تهیه و تایید طرح است. ضمن اینکه نرخ سود تسهیلات برای این طرح نیز 3 درصد می باشد.
ردایی در خصوص چگونگی نحوه اجرای این طرح نیز گفت: افراد با ثبت‌نام در شرکت تعاونی در حساب صندوق کارآفرینی امید افتتاح حساب نموده و در مرحله بعد با مشخص نمودن مکان مورد نظر طرح، جهت ارائه مستندات مربوط به دستگاههایی چون گاز، آب و برق اقدام می نمایند.
وی با بیان اینکه دولت به منظور تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات به روستائیان کارت یارانه آنها را بعنوان ضمانت مورد توجه قرار می دهد اظهارداشت: دولت هم تاکید کرده که دستگاه های متولی در این راستا تلاش ویژه داشته باشند تا این طرح در رستاهای مناطق مختلف با مشارکپت حداکثری مردم اجرایی شود.
وی این اقدام معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور را ستودنی دانست و گفت: طرح مشارکت روستاییان در واحدهای تولیدی مستقر در روستاهای مرزی تعداد خانوار 25 الی 49 ، آورده 40 درصد و تسهیلات 60 درصد و برای روستاهای مرزی تعداد خانوار 256 الی 49 ، آورده 30 درصد و تسهیلات 70 درصد و هریک با جمع کل سرمایه گذاری به مبلغ 7 و نیم میلیارد ریال می باشد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن